Volta a Castelló

Amateur, 2nd stage, 6th June 2024, Spain

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Florez Samuel Padrones Cortizo 03:50:56
02 de la Calle Hugo Padrones Cortizo + 00
03 Bonilla Pablo Padrones Cortizo + 01:24
04 Cavia Daniel Padrones Cortizo + 02:12
05 Erostarbe Aimar Caja Rural-Alea + 03:30
06 Perez Cesar Equipo Essax + 04:50
07 Sutton Louis AVC Aix-en-Provence + 05:07
08 Cabedo Hernandez Marc Padrones Cortizo + 05:07
09 Warren Ewan Brocar-Ale + 05:11
10 Torres Marc Padrones Cortizo + 05:15
11 Castellon Jan Caja Rural-Alea + 05:16
12 Gimeno Nil Equipo Finisher + 05:16
13 Rodrigues Rúben Laboral Kutxa + 05:22
14 Diribarne Maxime Equipo Gomur + 05:25
15 Lozano Juan Pedro Valverde Team-Ricardo Fuentes + 06:02
16 Archetti Riccardo Polti-KOMETA U23 + 06:12
17 Jimenez Dylan Vigo-Rias Baixas + 07:17
18 Messel Kevin Ringerike SK + 07:51
19 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 09:27
20 Rubirola Marc Team MP Group + 12:03
21 Ortega Soro Gorka High Level-GSport + 13:46
22 Toth Marko U.C.Monaco + 13:46
23 Morante Lopez Javier Brocar-Ale + 13:46
24 Llopis Emilio High Level-GSport + 13:46
25 Martinez Diego Salvador Equipo Essax + 13:46
26 Garcia Alex Polti-KOMETA U23 + 13:46
27 Castilla Asier Laboral Kutxa + 13:46
28 Ugarte Gari Laboral Kutxa + 13:46
29 García Gonzalez Pablo Supermercados Froiz + 13:46
30 Tapiz Hugo Equipo Finisher + 13:46
31 Cambareri Bernardo Laboral Kutxa + 13:46
32 Criado Daniel Equipo Finisher + 13:46
33 Gutiérrez Sergio Equipo Gomur + 13:46
34 Herrán Diego Equipo Gomur + 13:46
35 Brookes Joseph AVC Aix-en-Provence + 13:46
36 Granero Mario Brocar-Ale + 13:46
37 Gutierrez Mercader Iban Brocar-Ale + 13:46
38 Cepa Daniel Caja Rural-Alea + 13:46
39 Rodriguez Cocera Felix Ulevel-Frutamine + 14:50
40 Torrella Teruel Roman Equipo Essax + 17:16
41 Figuls Jaume Team MP Group + 17:16
42 Monroig Gimeno Izan Valverde Team-Ricardo Fuentes + 17:16
43 Bessega Gabriele Polti-KOMETA U23 + 17:16
44 Sørbø Halvor Ringerike SK + 17:16
45 Feldhoffer Bálint Polti-KOMETA U23 + 17:16
46 Ori Elia Gallina Ecotek Lucchini + 17:19
47 Rodriguez Novoa Miguel Supermercados Froiz + 17:19
48 Ibanez Beltran Gabriel Laboral Kutxa + 17:19
49 Suarez Fernandez Alain Equipo Gomur + 17:19
50 Diaz Tomas Dario Valverde Team-Ricardo Fuentes + 17:19
51 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 17:19
52 Falchetti Matteo Gallina Ecotek Lucchini + 17:26
53 Pla Albert Team MP Group + 17:33
54 Marchand-Vuillon Achille AVC Aix-en-Provence + 18:06
55 Acena Imanol Laboral Kutxa + 20:13
56 Roca Albert Team MP Group + 20:24
57 Tadeo Aimar Equipo Finisher + 20:24
58 Regada Adria Caja Rural-Alea + 20:24
59 Soriano Iker Brocar-Ale + 20:32
60 Hope Casper Ringerike SK + 24:53
61 Basaraba Mykhailo U.C.Monaco + 26:21
62 Lightfoot Owen Vigo-Rias Baixas + 27:54
63 Ortega Sanz Pablo High Level-GSport + 33:58
64 Fernandez Heres Samuel Equipo Gomur + 34:58
65 Calabuig Estanislao Caja Rural-Alea + 34:58
66 Perez Lucas Iker Caja Rural-Alea + 34:58
67 Diaz Joel Team MP Group + 34:58
68 Woodliffe Euan AVC Aix-en-Provence + 34:58
69 Velasquez Kevin U.C.Monaco + 34:58
70 Franzoni Manuel Gallina Ecotek Lucchini + 34:58
71 Raus Jerome AVC Aix-en-Provence + 34:58
72 Bernal Ronald Stiven U.C.Monaco + 34:58
73 Garcia Nunez Jorge Supermercados Froiz + 34:58
74 Takhirov Diyor Gallina Ecotek Lucchini + 34:58
75 Salas Jhonny Alejandro Ulevel-Frutamine + 34:58
76 Diaz Pujol Ivan Vigo-Rias Baixas + 34:58
77 Songstad Jørgen Ringerike SK + 34:58
78 Garcia Rabadan Jesus Valverde Team-Ricardo Fuentes + 34:58
79 Dols Marc Brocar-Ale + 34:58
80 Baviera Alejandro Ulevel-Frutamine + 34:58
DNF Abril Alejandro Equipo Finisher
DNF Cano Gerard Polti-KOMETA U23
DNF Tenorio Daniel Polti-KOMETA U23
DNF Vian Oscar Equipo Gomur
DNF Sekse Jørgen Ringerike SK
DNF Stokke-Fagervold Theodor Ringerike SK
DNF Piccini Mattia Gallina Ecotek Lucchini
DNF Domenech Callau Pau High Level-GSport
DNF Belmonte Ivan High Level-GSport
DNF Domens Alberto Equipo Essax
DNF Fajardo Toledo Adrian Equipo Essax
DNF Garcia Sanchez Arnau Team MP Group

Information