Coppa Bernocchi - 2009

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Luca Paolini Acqua e Sapone - Caffe Mokambo 4:23:48
02 Danilo Hondo PSK Whirlpool - Author + 00
03 Enrico Gasparotto Lampre-NGC + 00
04 Steve Cummings Barloworld - Bianchi + 00
05 Geraint Thomas Barloworld - Bianchi + 00
06 Enrico Magazzini Lampre-NGC + 00
07 Mauro Finetto CSF Group - Navigare + 00
08 Alessandro Proni ISD - Neri + 2:23
09 Giovanni Visconti ISD - Neri + 2:23
10 Diego Caccia Barloworld - Bianchi + 2:23
11 Ruggero Marzoli Acqua e Sapone - Caffe Mokambo + 2:23
12 Daniele Colli Carmiooro - A-Style + 2:23
13 Jure Kocjan Carmiooro - A-Style + 2:23
14 Daniele Callegarin Centri della Calzatura + 2:23
15 Ivan Santaromita Liquigas + 2:23
16 Evgeni Petrov Team Katusha + 2:23
17 Yuriy Metlushenko Amore & Vita - McDonald's + 5:23
18 Bernardo Riccio Ceramica Flaminia-Bossini Docce + 5:23
19 Roberto Ferrari LPR Brakes - Farnese Vini + 5:23
20 Zsolt Der Centri della Calzatura + 5:23
21 Michele Merlo Barloworld - Bianchi + 5:23
22 Davide D'Angelo Centri della Calzatura + 5:23
23 Matic Strgar Vorarlberg - Corratec + 5:23
24 Domenico Loria Centri della Calzatura + 5:23
25 Sergio Dominquez Munoz Contentpolis - Ampo + 5:23
26 Maciej Paterski Liquigas + 5:23
27 Mauro Santambrogio Lampre-NGC + 5:23
28 Marcello Pavarin CSF Group - Navigare + 5:23
29 Sven Renders Topsport Vlaanderen - Mercator + 5:23
30 Honorio Machado Betonexpressz 2000 - Limonta + 5:23
31 Geert Steurs Topsport Vlaanderen - Mercator + 5:23
32 Alessandro Donati Acqua e Sapone - Caffe Mokambo + 5:23
33 Stijn Neirynck Topsport Vlaanderen - Mercator + 5:23
34 Alex Meenhorst Nazionale Elettronica - Hadimec + 5:23
35 Andrea Grendene Lampre-NGC + 5:23
36 Gerhard Trampusch Elk Haus + 5:23
37 Michael Bär Nazionale Elettronica - Hadimec + 5:23
38 Claudio Jose Casas Gallego Contentpolis - Ampo + 5:23
39 Salvador Guardiola Contentpolis - Ampo + 5:23
40 Diego Alejandro Tamayo Carmiooro - A-Style + 5:23
41 Frantisek Padour PSK Whirlpool - Author + 5:23
42 Elias Schmaeh Vorarlberg - Corratec + 5:23
43 Artur Krol Centri della Calzatura + 5:23
44 Manuele Mori Lampre-NGC + 5:23
45 Esad Hasanovic Centri della Calzatura + 5:23
46 Sergiy Grechyn Amore & Vita - McDonald's + 5:23
47 Fabio Negri LPR Brakes - Farnese Vini + 5:23
48 Reto Hollenstein Vorarlberg - Corratec + 5:23
49 Harald Totschnig Elk Haus + 5:23
50 Tom Criel Topsport Vlaanderen - Mercator + 5:23
51 Krzysztof Szczawinski Miche - Silver Cross + 5:23
52 Denis Galimzyanov Team Katusha + 5:23
53 Daniele Di Nucci Centri della Calzatura + 5:23
54 Volodymyr Starchyk Amore & Vita - McDonald's + 5:23
55 Danilo Napolitano Team Katusha + 5:23
56 Jakub Danacik PSK Whirlpool - Author + 5:23
57 Vladislav Borisov Amore & Vita - McDonald's + 5:23
58 Oļegs Meļehs Meridiana - Kalev Chocolate Team + 5:23
59 Clemens Fankhauser Elk Haus + 5:23
60 Simon Clarke ISD - Neri + 5:23
61 Christoph Sokoll Vorarlberg - Corratec + 5:23
62 Gorazd Stangelj Liquigas + 5:23
63 Gianluca Mirenda ISD - Neri + 5:23
64 Danilo Andrenacci Nazionale Elettronica - Hadimec + 5:23
65 Francesco Tomei Lampre-NGC + 5:23
66 Andreas Dietziker Vorarlberg - Corratec + 5:23
67 Kristof Vandewalle Topsport Vlaanderen - Mercator + 5:23
68 Filippo Savini CSF Group - Navigare + 5:23
69 Iker Camaño Fuji-Servetto + 5:23
70 Marco Corsini Team Utensilnord + 5:23
71 Dario Andriotto Acqua e Sapone - Caffe Mokambo + 5:23
72 Ivan Rovny Team Katusha + 5:23
73 Laurent Beuret Carmiooro - A-Style + 5:23
74 Tiziano Dall'Antonia CSF Group - Navigare + 5:23
75 Ivan Martinez Jimenez Contentpolis - Ampo + 5:23
76 Serguei Klimov Team Katusha + 5:23
77 Alessandro Fantini Acqua e Sapone - Caffe Mokambo + 5:23
78 Markus Eibegger Elk Haus + 5:23
79 Alessandro Spezialetti LPR Brakes - Farnese Vini + 5:23
80 Pavel Zitta PSK Whirlpool - Author + 5:23
81 Gorka Izagirre Contentpolis - Ampo + 5:23
82 Maarten Neyens Topsport Vlaanderen - Mercator + 5:23
83 Kjell Carlström Liquigas + 5:23
84 Davide Ricci Bitti ISD - Neri + 5:23
85 Carlo Scognamiglio Barloworld - Bianchi + 5:23
86 Hector Gonzalez Baeza Fuji-Servetto + 5:23
87 Alberto Fernandez Puebla Fuji-Servetto + 5:23
88 Daniele Pietropolli LPR Brakes - Farnese Vini + 5:23
89 Maxim Belkov ISD - Neri + 5:23
90 Sergio Lagana LPR Brakes - Farnese Vini + 5:23
91 Steffen Radochla Elk Haus + 5:23
92 Jan Valach Elk Haus + 5:23
93 Roberto Antonio Richeze Araquistain Betonexpressz 2000 - Limonta + 5:23
94 Filippo Pozzato Team Katusha + 5:23
95 Luca Pierfelici Acqua e Sapone - Caffe Mokambo + 5:23
96 Davide Vigano Fuji-Servetto + 5:23
97 Paolo Bailetti Fuji-Servetto + 5:23
98 Eros Capecchi Fuji-Servetto + 5:23
99 Paolo Longo Borghini Barloworld - Bianchi + 5:23
100 Pedro Merino Criado Fuji-Servetto + 5:23
101 Andrea Moletta Miche - Silver Cross + 5:23
102 Alan Marangoni CSF Group - Navigare + 5:23
103 Manuel Belletti Serramenti - Androni Giocattoli + 5:23
104 Marco Frapporti CSF Group - Navigare + 5:23
105 Rodrigo Garcia Rena Miche - Silver Cross + 5:23
106 Fabio Terrenzio Carmiooro - A-Style + 5:23
107 Vladimir Duma Ceramica Flaminia-Bossini Docce + 5:23
108 Simone Stortoni CSF Group - Navigare + 5:23
109 Denis Bertolini Serramenti - Androni Giocattoli + 5:23
110 Serhiy Gonchar Team Utensilnord + 5:23
111 Alessandro Vanotti Liquigas + 5:23
112 Wim Van Huffel Vorarlberg - Corratec + 5:23
113 Cristiano Fumagalli Ceramica Flaminia-Bossini Docce + 5:23
114 Mattia Gavazzi Serramenti - Androni Giocattoli + 5:23
115 Eddy Serri Meridiana - Kalev Chocolate Team + 5:23
DNF Francesco Di Paolo Acqua e Sapone - Caffe Mokambo
DNF Giuseppe Palumbo Acqua e Sapone - Caffe Mokambo
DNF Phil Cortes Amore & Vita - McDonald's
DNF Jaroslaw Dabrowski Amore & Vita - McDonald's
DNF Richard England Amore & Vita - McDonald's
DNF Philipp Mamos Amore & Vita - McDonald's
DNF Robert Hunter Barloworld - Bianchi
DNF Daryl Impey Barloworld - Bianchi
DNF Raivis Belohvosciks Betonexpressz 2000 - Limonta
DNF Donato Cannone Betonexpressz 2000 - Limonta
DNF Walter Proch Betonexpressz 2000 - Limonta
DNF Diego Genovesi Carmiooro - A-Style
DNF Juan Sebastian Tamayo Carmiooro - A-Style
DNF Francisco Ventoso Carmiooro - A-Style
DNF Luca Fioretti Centri della Calzatura
DNF Maurizio Biondo [*] Ceramica Flaminia-Bossini Docce
DNF Mikhaylo Khalilov Ceramica Flaminia-Bossini Docce
DNF Alessandro Maserati Ceramica Flaminia-Bossini Docce
DNF Diego Nosotti Ceramica Flaminia-Bossini Docce
DNF Enrico Rossi Ceramica Flaminia-Bossini Docce
DNF David Calatayud Asensio Contentpolis - Ampo
DNF Pedro Jose Vera Alcaraz Contentpolis - Ampo
DNF Mauro Richeze CSF Group - Navigare
DNF Stefan Rucker Elk Haus
DNF Björn Thurau Elk Haus
DNF Javier Mejias Fuji-Servetto
DNF Leonardo Scarselli ISD - Neri
DNF Marco Marzano Lampre-NGC
DNF Daniele Righi Lampre-NGC
DNF Valerio Agnoli Liquigas
DNF Aleksandr Kuschynski Liquigas
DNF Oliver Zaugg Liquigas
DNF Riccardo Chiarini LPR Brakes - Farnese Vini
DNF Giario Ermeti LPR Brakes - Farnese Vini
DNF Alessandro Petacchi LPR Brakes - Farnese Vini
DNF Salvatore Commesso Meridiana - Kalev Chocolate Team
DNF Nicola D'Andrea Meridiana - Kalev Chocolate Team
DNF Mariano Giallorenzo Meridiana - Kalev Chocolate Team
DNF Gert Joeaar Meridiana - Kalev Chocolate Team
DNF Allar Karu Meridiana - Kalev Chocolate Team
DNF Urmo Utar Meridiana - Kalev Chocolate Team
DNF Massimo Giunti Miche - Silver Cross
DNF Tomasz Marczynski Miche - Silver Cross
DNF Pasquale Muto Miche - Silver Cross
DNF Marino Palandri Miche - Silver Cross
DNF Pierpaolo Tondo Miche - Silver Cross
DNF Giuseppe Atzeni Nazionale Elettronica - Hadimec
DNF Ivan Bouteiller Nazionale Elettronica - Hadimec
DNF Guillaume Dessibourg Nazionale Elettronica - Hadimec
DNF Lukas Kalt Nazionale Elettronica - Hadimec
DNF Leopoldo Rocchetti Nazionale Elettronica - Hadimec
DNF Matthias Friedemann PSK Whirlpool - Author
DNF Petr Kaltofen PSK Whirlpool - Author
DNF Antonin Linda PSK Whirlpool - Author
DNF André Schulze PSK Whirlpool - Author
DNF Alessandro Bertolini Serramenti - Androni Giocattoli
DNF Thomas Bertolini Serramenti - Androni Giocattoli
DNF Luca Celli Serramenti - Androni Giocattoli
DNF Francesco Ginanni Serramenti - Androni Giocattoli
DNF Nazareno Rossi Serramenti - Androni Giocattoli
DNF Mikhail Ignatiev Team Katusha
DNF Ben Swift Team Katusha
DNF Fabrizio Amerighi Team Utensilnord
DNF Niklas Axelsson Team Utensilnord
DNF Carlo Corra Team Utensilnord
DNF Emiliano Donadello Team Utensilnord
DNF Andrea Pagoto Team Utensilnord
DNF Bruno Rizzi Team Utensilnord
DNF Tim Mertens Topsport Vlaanderen - Mercator
DNF Bart Vanheule Topsport Vlaanderen - Mercator
DNF Silvere Ackermann Vorarlberg - Corratec
DNF Alexander Gufler Vorarlberg - Corratec
Information
Nation Italy
Date 20th August
Distance 199.3 km
CAT 1.1
Other
Embed Results