Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
Coppa Bernocchi
UCI, 21st August 2003, Italy
Race info
Results
History
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1945
1944
1942
1941
1940
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
1932
1931
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
1921
1920
1919
Results
Embed Results
Nations
Argentina
Austria
Belgium
Colombia
Finland
France
Germany
Great Britain
Italy
Poland
Russia
Slovenia
Sweden
Switzerland
Ukraine
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Barbero
Sergio
1969
Lampre
04:49:41
02
Giunti
Massimo
1974
Domina Vacanze - Elitron
+ 00
03
Matveyev
Sergej
1975
Panaria - Fiordo
+ 00
04
Ivanov
Sergei
1975
Fassa Bortolo
+ 00
05
Adyeyev
Sergiy
1976
Landbouwkrediet
+ 00
06
Serri
Eddy
1974
Mercatone Uno - Scanavino
+ 00
07
Basso
Ivan
1977
Fassa Bortolo
+ 00
08
Ratti
Eddy
1977
Lampre
+ 00
09
Galletti
Alessio
1968
Saeco
+ 00
10
Zanotti
Marco
1974
Fassa Bortolo
+ 00
10
Zanotti
Marco
1974
Fassa Bortolo
+ 00
11
Aggiano
Elia
1972
Formaggi Pinzolo Fiave
+ 00
12
Mondini
Gianpaolo
1972
Domina Vacanze - Elitron
+ 38
13
Bongiorno
Ruben
1978
Panaria - Fiordo
+ 42
14
Zanini
Stefano
1969
Saeco
+ 42
15
Murn
Uros
1975
Formaggi Pinzolo Fiave
+ 42
16
Casagranda
Stefano
1973
Alessio
+ 42
17
Tosatto
Matteo
1974
Fassa Bortolo
+ 42
18
Serpellini
Marco
1972
Lampre
+ 42
19
Gasparre
Graziano
1978
De Nardi - Colpack - Astro
+ 42
20
Anzà
Santo
1980
Landbouwkrediet
+ 42
21
Elmiger
Martin
1978
Phonak Hearing Systems
+ 42
22
Derganc
Martin
1977
Domina Vacanze - Elitron
+ 42
23
Wojtas
Arkadiusz
1977
CCC Polsat
+ 42
24
Miorin
Devis
1976
De Nardi - Colpack - Astro
+ 42
25
Quinziato
Manuel
1979
Lampre
+ 42
26
Carlström
Kjell
1976
Amore & Vita - Beretta
+ 42
27
Knöppfle
Markus
1976
Tenax -Garda Calze
+ 42
28
Trampusch
Gerhard
1978
Gerolsteiner
+ 42
29
Petito
Roberto
1971
Fassa Bortolo
+ 42
30
Camenzind
Oscar
1971
Phonak Hearing Systems
+ 42
31
Bompadre
Luca
1976
Team Nippon Hodo
+ 42
32
Leal
Johnny David
1979
-
+ 42
33
Colleoni
Michele
1977
De Nardi - Colpack - Astro
+ 42
34
Fontanelli
Fabiano
1965
Mercatone Uno - Scanavino
+ 42
35
Andriotto
Dario
1972
Vini Caldirola - So.Di
+ 42
36
Burrow
Jamie
1977
Amore & Vita - Beretta
+ 42
37
Mazzoleni
Eddy
1973
Vini Caldirola - So.Di
+ 42
38
Cali
Vincent
1970
Flanders - iTeamNova
+ 42
39
Valoti
Paolo
1971
Domina Vacanze - Elitron
+ 42
40
Moletta
Andrea
1979
Mercatone Uno - Scanavino
+ 02:23
41
Albasini
Michael
1980
Phonak Hearing Systems
+ 09:54
42
Strauss
Marcel
1976
Gerolsteiner
+ 09:54
43
Scheirlinckx
Bert
1974
Flanders - iTeamNova
+ 11:20
44
Cioni
Dario
1974
Fassa Bortolo
+ 11:20
45
Larsson
Gustav
1980
Fassa Bortolo
+ 11:20
Information
Coppa Bernocchi
Italy
21st August 2003
1.3 | 199.0 km