CN Netherlands RR - 2019

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Jakobsen Fabio Deceuninck-Quick Step 04:50:18100
02 Hofland Moreno EF Education First + 0075
03 Van Der Kooij Bas Monkey Town - À Bloc CT + 0060
04 Budding Martijn Beat Cycling Club + 0050
05 Bol Cees Team Sunweb + 0040
06 Welten Bram Team Arkéa - Samsic + 0030
07 Sinkeldam Ramon Groupama - FDJ + 0020
08 Van Winden Dennis Israel Cycling Academy + 0010
09 Asselman Jesper Roompot - Charles + 005
10 Vermeltfoort Coen Alecto Cycling Team + 003
11 Havik Piotr Beat Cycling Club + 003
12 De Kleijn Arvid Metec - TKH + 001
13 Duyn Huub Roompot - Charles + 001
14 Ligthart Pim Total Direct Energie + 001
15 Bol Jetse Burgos - BH + 001
16 Bovenhuis Jasper Vlasman CT + 00
17 Wippert Wouter EvoPro Racing + 00
18 Gerts Floris Tarteletto - Isorex + 00
19 Van Dalen Jason Metec - TKH + 00
20 Kreder Raymond Team Ukyo + 00
21 Van Empel Etienne Neri Sottoli - Selle Italia + 00
22 de Vries Hartthijs Vlasman CT + 00
23 Minnaard Marco Wanty - Groupe Gobert + 00
24 Van Ginneken Sjoerd Roompot - Charles + 00
25 Teunissen Mike Team Jumbo-Visma + 00
26 Lammertink Maurits Roompot - Charles + 00
27 Slik Ivar Monkey Town - À Bloc CT + 00
28 van Poppel Danny Team Jumbo-Visma + 00
29 Van Goethem Brian Lotto - Soudal + 08
30 Lammertink Steven Vital Concept - B&B Hotels + 08
31 Weening Pieter Roompot - Charles + 08
32 Meijers Jeroen Taiyuan Miogee CT + 08
33 Timmermans Justin Roompot - Charles + 10
34 Krul Stef Metec - TKH + 10
35 Bax Sjoerd Metec - TKH + 10
36 van der Haar Lars Telenet - Fidea Lions + 10
37 Langeveld Sebastian EF Education First + 10
38 Slagter Tom-Jelte Dimension Data + 13
39 Nieuwenhuis Joris Team Sunweb + 13
40 Terpstra Niki Total Direct Energie + 19
41 Kreder Michel Ningxia Sports Lottery - Livall + 24
42 Boom Lars Roompot - Charles + 43
43 van der Hoorn Taco Team Jumbo-Visma + 45
44 Oostra Folkert Monkey Town - À Bloc CT + 01:05
45 Curvers Roy Team Sunweb + 01:09
46 Kooijman Jaap Vlasman CT + 01:09
47 Reinders Elmar Roompot - Charles + 01:22
48 Desale Kalei Nahom Beat Cycling Club + 01:30
49 Paasschens Mathijs Wallonie Bruxelles + 01:30
50 Koning Peter EvoPro Racing + 01:30
51 Kleiman Wim Monkey Town - À Bloc CT + 01:30
52 Van Engelen Adne Bike Aid + 01:30
53 De Kort Koen Trek-Segafredo + 01:30
54 Tusveld Martijn Team Sunweb + 01:30
55 Doets Marco Alecto Cycling Team + 01:30
56 Van Kessel Corne Telenet - Fidea Lions + 01:30
57 Van Den Dool Kelvin Vlasman CT + 01:30
58 Kreder Wesley Wanty - Groupe Gobert + 01:30
59 Van Emden Jos Team Jumbo-Visma + 01:37
60 Eenkhoorn Pascal Team Jumbo-Visma + 01:44
61 Lindeman Bert-Jan Team Jumbo-Visma + 01:44
62 Roosen Timo Team Jumbo-Visma + 01:44
63 Hofstede Lennard Team Jumbo-Visma + 01:44
64 Zijlaard Maikel Hagens Berman - Axeon + 01:44
65 de Lange Thijs Metec - TKH + 01:44
66 Peters Arne Alecto Cycling Team + 01:44
67 van der Poel David Corendon - Circus + 01:44
68 Tolhoek Antwan Team Jumbo-Visma + 01:44
69 Bouwman Koen Team Jumbo-Visma + 01:44
70 Janssen Adriaan Monkey Town - À Bloc CT + 02:17
71 Riesebeek Oscar Roompot - Charles + 02:24
72 van Bakel Robbie Metec - TKH + 04:35
73 Ten Dam Laurens CCC Team + 04:35
74 Abraham Gebru Daniel Beat Cycling Club + 04:35
75 Hooghiemster Rene Alecto Cycling Team + 04:40
DNF Reus Kai Cycling Team A.De Jong
DNF Celi Abe Alecto Cycling Team
DNF Bugter Luuc Beat Cycling Club
DNF Van Trijp Maarten Corendon - Circus
DNF Wouters Sieben Creafin - Tuv Sud
DNF van den Berg Julius EF Education First
DNF Ottema Rick Metec - TKH
DNF De Jong Jeen Monkey Town - À Bloc CT
DNF Van Breda Rick Monkey Town - À Bloc CT
DNF Van der Lijke Nick Roompot - Charles
DNF van Poppel Boy Roompot - Charles
DNF Ariesen Tim Taiyuan Miogee CT
DNF Looij Andre Taiyuan Miogee CT
DNF Kamstra Brian Team Novo Nordisk
DNF Kelderman Wilco Team Sunweb
DNF Beukeboom Dion Vlasman CT
DNF Bovenhuis Robert Vlasman CT
DNF Duvigneau Beau Vlasman CT
DNF Stroetinga Wim Vlasman CT
DNF Van der Burg Joost Vlasman CT
DNF Van Zijl Melvin Vlasman CT
DNF Wolsink Jelle Vlasman CT

Information