2022 World Championship Other: Transfers 2022 > 2023

CN Italy RR-JR - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Belletta Dario GB Junior Team - Pool Cantu' 03:23:08
02 Burani Edoardo Team Fortebraccio Toscana + 38
03 Milesi Nicolas Ciclistica Trevigliese + 43
04 Scalco Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle + 43
05 Paletti Luca Team Ciclistico Paletti + 43
06 Zordan Giovanni U.c. Giorgione + 46
07 Rosa Luca Energy Team A.s.d. + 46
08 Zanini Simone Canturino 1902 A.s.d. + 46
09 Nespoli Lorenzo Giovani Giussanesi + 46
10 Privitera Samuele Team Fratelli Giorgi + 46
11 Volpato Leonardo U.c. Giorgione + 46
12 Bracalente Diego Team Scap + 56
13 Bozzola Mirko Aspiratori Otelli + 01:53
14 Donati Davide Ciclistica Trevigliese + 02:19
15 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike + 02:19
16 Chesini Cesare Us Ausonia Csi Pescantina + 03:26
17 Cipollini Edoardo Fosco Bessi-Calenzano + 03:26
18 Fiorini Matteo S.C Pedale Chiaravallese + 03:26
19 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 03:26
20 Arrighetti Nicoló G.s. Massi - Supermercati + 03:26
21 Alari Samuele S.C Romanese Cycling Team + 03:26
22 Rossi Leonardo Assali Stefen Makro + 03:26
23 Cozzani Piergiorgio Team Fratelli Giorgi + 03:55
24 Dal Cappello Omar Autozai Petrucci Contri Team + 04:37
25 Gualdi Simone ASD Scuola Ciclismo + 04:49
26 Casalini Gabriele Aspiratori Otelli + 04:49
27 Turconi Filippo U.C Bustese Olonia ASD + 05:35
28 Rapporti Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle + 05:55
29 Coccia Michele CPS Professional Team + 06:13
30 Sterbini Pietro Team Coratti + 06:17
31 Cretti Paolo G.s. Massi - Supermercati + 06:17
32 Valentini Matteo Team UnipolGlass + 06:25
33 Zanolini Alan Assali Stefen Makro + 06:31
34 Tabotta Tommaso - + 06:38
35 Dapporto Pietro Italia Nuova Borgo Panigale + 06:40
36 Mearelli Andrea - + 06:48
37 Sciortino Carlo U.C. Casano + 06:48
38 Cocca Andrea Aspiratori Otelli + 07:01
39 Bessega Gabriele U.C Bustese Olonia ASD + 07:01
40 Sacchetti Riccardo U.s. Biassono Asd + 07:01
41 Florio Salvatore U.C. Casano + 07:01
42 Borello Filippo GB Junior Team - Pool Cantu' + 07:01
43 D'Ambrosi Thomas Angelo Team Coratti + 07:21
44 Sesana Roberto - + 07:21
45 Morea Umberto Team Franco Ballerini + 07:38
46 Di Mauro Federico Gulp Pool Val Vibrata + 07:38
47 Leonardi Gabriele Maserati Cadeo Carpaneto + 07:53
48 Raccagni Noviero Andrea Work Service Speedy Bike + 08:24
49 Mosconi Manuel Pedale Casalese Armofer + 08:59
DNF Anselmo Giovanni -
DNF Barbieri Giuseppe -
DNF Bounous Simone -
DNF Brugnami Ettore -
DNF Carile Antonio -
DNF Carro Samuele -
DNF Catalano Samuele Maria -
DNF Colaiemma Angelo -
DNF De Giorgi Davide -
DNF Deprati Errico -
DNF Fiorillo Antonio -
DNF Fraticell Luca -
DNF Giampietro Rosario -
DNF Luce Edoardo -
DNF Maggia Luca -
DNF Maratia Antonio -
DNF Marezzi Natan -
DNF Messina Giuseppe -
DNF Moretti Giulio -
DNF Pani Mirko -
DNF Ragusa Salvo -
DNF Rausa Cosma -
DNF Tela Raffaele -
DNF Unia Marco -
DNF Vanacore Patrick -
DNF Friggi Vittorio ASD Gubbio Ciclismo
DNF Franzosi Luca Aspiratori Otelli
DNF Capra Thomas Assali Stefen Makro
DNF Monister Angelo Assali Stefen Makro
DNF Negrente Mattia Assali Stefen Makro
DNF Giaffreda Sergio Autozai Petrucci Contri Team
DNF Cettolin Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Cuccarolo Giovanni Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF De Monte Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Delle Vedove Alessio Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Di Bernardo Marco Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Favero Renato Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Milosevic Vladimir Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Obetti Damiano C.s. Libertas Scorze
DNF Di Biasi Rosario Cambike
DNF Bolzan Edoardo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19
DNF Dallago Andrea Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino U19
DNF Sambinello Mattia Canturino 1902 A.s.d.
DNF Verrando Luca Ciclistica Arma Taggia
DNF Sierra Juan David Ciclistica Biringhello
DNF Visioli Matteo Ciclistica Biringhello
DNF Brunetti Oscar CPS Professional Team
DNF Russo Saverio CPS Professional Team
DNF Scarpelli Nicolas Deka Riders Tea Bike Romagna
DNF Mensa Simone Energy Team A.s.d.
DNF Cornacchia Giuseppe G.S. Giovanni Brunero
DNF Rosa Brusin Samuele G.S. Giovanni Brunero
DNF Stucchi Michael G.s. Massi - Supermercati
DNF Cristalli Alessio G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Lazzarin Federico GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Flocco Alan Gottardo Giochi Caneva
DNF Ori Elia Italia Nuova Borgo Panigale
DNF Dotta Andrea Madonna di Campagna
DNF Di Prima Christian Multicar Amaru - Equipe Sicilia
DNF Quintavalla Filippo Noceto Nial Nizzoli Cycling Team
DNF Tagliavini Giacomo Noceto Nial Nizzoli Cycling Team
DNF Silenzi Anthoni O.P Bike A.S.D
DNF Omati Filippo Pedale Casalese Armofer
DNF Frius Alessio Polisportiva Monsummanese
DNF Franco Simone Rostese Giant Juniors
DNF Prato Alessandro S.C Ozierese ASD
DNF Fanelli Sebastiano S.C Pedale Chiaravallese
DNF Mele Andrea S.C Terranova Fancello
DNF Pioselli Simone S.c. Capriolo Mobili Ostilio
DNF Angelini Matteo S.c.d. Sidermec - F.lli Vitali
DNF De Marchi Andrea Sandrigo Bike Sport Team
DNF Da Ros Alessandro SC Fontanafredda
DNF Scarso Andrea SC Padovani
DNF Bergamini Riccardo Team Angelo Gomme Villadose
DNF Signoretto Davide Team Biesse Carrera Juniors
DNF Depalma Michele Team Bike Terenzi
DNF Pavia Valerio Team Coratti
DNF Cireddu Ignazio Team Crazy Wheels
DNF Mereu Daniele Team Crazy Wheels
DNF Pili Gabriele Team Crazy Wheels
DNF Alunni Tommaso Team Fortebraccio Toscana
DNF Romolini Valentino Team Fortebraccio Toscana
DNF Maioli Mattia Team Franco Ballerini
DNF Militello Jacopo Team Franco Ballerini
DNF Fontana Mirko Team Fratelli Giorgi
DNF Giaimi Luca Team Fratelli Giorgi
DNF Leali Stefano Team Fratelli Giorgi
DNF Minori Federico Team Logistica Ambientale U19
DNF Novelli Davide Team Scap
DNF Di Felice Mattia Team Seanese Beltrami TSA
DNF Camatta Edoardo Team Spercenigo
DNF Cafueri Tommaso Team Tiepolo Udine
DNF Menghini Alessio Team Tiepolo Udine
DNF Unfer Lorenzo Team Tiepolo Udine
DNF Amadio Luca Team UnipolGlass
DNF Maccaferri Luca Team UnipolGlass
DNF Bernasconi Enrico U.C Bustese Olonia ASD
DNF Cattani Alessandro U.C Bustese Olonia ASD
DNF Bennati Matteo U.C Foligno
DNF Pardo Vincenzo U.C. Casano
DNF Stella Alex U.C. Casano
DNF Porcellato Nicola U.c. Giorgione
DNF Ricca Samuele U.c. Giorgione
DNF Ruscito Alessandro U.c. Giorgione
DNF Vardanega Leonardo U.c. Giorgione
DNF Mottes Lorenzo U.S. Montecorona
DNF Sartori Mirko U.S. Montecorona
DNF Galante Riccardo Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Piffer Christian Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Serafini Filippo Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Lorello Riccardo Valdarno Regia Congressi Seiecom
DNF Salomone Gabrio Valdarno Regia Congressi Seiecom
DNF Ferrero Mattia Vigor Cycling Team
DNF Larivei Mattia Vigor Cycling Team
DNF Mattio Pietro Vigor Cycling Team
DNF d'Orazio Angelo Vini Fantini-sportur-free Bike
DNF Di Giacomo Nicolo Vini Fantini-sportur-free Bike
DNF Cavallaro Alberto Work Service Speedy Bike
DNF Savino Federico Work Service Speedy Bike
DNF Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike

Information