Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

CN Italy RR-U23 - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Germani Lorenzo Groupama-FDJ Conti 4:13:3150
02 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini + 1030
03 Ansaloni Emanuele In Emilia Romagna Cycling Team + 1:3120
04 Romele Alessandro Team Colpack Ballan + 1:3915
05 Petrucci Mattia Team Colpack Ballan + 1:5510
06 Busatto Francesco General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 1:555
07 Buratti Nicolo Cycling Team Friuli ASD + 1:553
08 De Pretto Davide Zalf Euromobil Désirée Fior + 1:553
09 Dapporto Davide In Emilia Romagna Cycling Team + 1:551
10 Carpene Samuele General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 1:551
11 Meris Sergio Team Colpack Ballan + 1:55
12 Motti Alessandro Carnovali-Rime + 1:55
13 Carro Simone ASD Aries Cycling + 1:55
14 Villa Giacomo Biesse-Carrera + 1:55
15 Di Bernardo Nicolo G.C.Sissio Team + 2:09
16 Palomba Marco General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 2:09
17 Zecchin Michael General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 2:09
18 Garzi Fabio G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 2:09
19 Petrelli Gabriele Cycling Team Friuli ASD + 2:20
20 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 2:20
21 Toneatti Davide Astana Qazaqstan Development + 2:20
22 Ghigino Valter Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 2:20
23 Montoli Andrea EOLO-KOMETA U23 + 2:23
24 Vignato Davide General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 2:23
25 Peschi Lorenzo Team Malmantile + 2:23
26 Debiasi Andrea Cycling Team Friuli ASD + 2:23
27 De Angeli Marco In Emilia Romagna Cycling Team + 2:23
28 Galimberti Francesco Viris Vigevano + 2:23
29 Rizza Stefano Parkpre Racing Team + 2:23
30 Palumbo Riccardo Aran Cucine Vejus + 2:23
31 Elipanni Lorenzo Campana Imballaggi Geo&Tex + 2:23
32 Bagatin Christian Carnovali-Rime + 2:23
33 Trevisol Marco So.L.Me - Olmo + 2:23
34 Dati Tommaso Maltinti- Banca di Cambiano + 2:23
35 Porta Gabriele Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 2:23
36 Piras Andrea Beltrami TSA Tre Colli + 2:33
37 Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini + 2:33
38 Guzzo Federico Zalf Euromobil Désirée Fior + 2:40
39 Perani Riccardo Gallina Ecotek Lucchini + 2:40
40 Giani Leonardo Overall Cycling Team + 2:40
41 Marabini Nicolo In Emilia Romagna Cycling Team + 3:47
42 Masciarelli Lorenzo Pauwels Sauzen - Bingoal + 3:47
43 Cristoforetti Stefano Trentino CT U-23 + 3:47
44 Minoia Sebastiano EOLO-KOMETA U23 + 3:47
45 Aquila Giuseppe Carnovali-Rime + 3:47
46 Fiaschi Matteo Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 3:47
47 Mosca Raffaele Team Qhubeka + 3:47
48 Vanoni Filippo V.C.Mendrisio + 3:47
49 Bruno Andrea Alfio Parkpre Racing Team + 3:47
50 Galimberti Lorenzo Viris Vigevano + 3:47
51 Pettiti Nicolo Overall Cycling Team + 3:47
52 Oioli Manuel EOLO-KOMETA U23 + 3:47
53 Gianello Daniel Speeder Cycling Team + 3:47
54 Raccagni Gabriele EOLO-KOMETA U23 + 3:47
55 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 3:47
56 Bruttomesso Alberto Zalf Euromobil Désirée Fior + 3:47
57 Nencini Tommaso Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 3:47
58 Carpene Gianmarco General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 3:47
59 Chiarucci Andrea ProGit Cycling Team + 3:47
60 Piganzoli Davide EOLO-KOMETA U23 + 3:47
61 Umbri Gidas Team Colpack Ballan + 3:47
62 Tarolla Matteo S.C.Valle Seriana-Cene + 3:47
63 Crescioli Ludovico G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 3:47
64 Piccini Mattia Team Malmantile + 3:47
65 Riva Paolo In Emilia Romagna Cycling Team + 3:47
66 D'Amato Andrea Carnovali-Rime + 3:47
67 Acco Alessio Zalf Euromobil Désirée Fior + 3:47
68 Agostini Nicholas U.C. Trevigiani Energiapura + 3:47
69 De Cassan Davide Cycling Team Friuli ASD + 3:47
70 Ressi Diego Gallina Ecotek Lucchini + 3:47
71 Gobbo Lorenzo Biesse-Carrera + 3:47
72 Rossi Nicola Beltrami TSA Tre Colli + 3:47
73 Cordioli Gianluca G.C.Sissio Team + 3:47
74 La Terra Pirre Samuele So.L.Me - Olmo + 3:47
75 Baroni Alessandro Team Colpack Ballan + 3:47
76 Vettorel Marco U.C. Trevigiani Energiapura + 3:47
77 Valerio Damiano Rostese Giant ASD + 3:47
78 Pongiluppi Matteo Gallina Ecotek Lucchini + 3:47
79 Pezzo Rosola Kevin Tirol KTM Cycling Team + 3:47
80 Bonaldo Kevin Team Qhubeka + 3:47
81 Nessler Martin G.C.Sissio Team + 3:47
82 Ceolin Federico Beltrami TSA Tre Colli + 3:47
83 Di Silvestro Jacopo Rostese Giant ASD + 3:47
84 Guasco Mattia Team Qhubeka + 4:14
85 Sandri Edoardo Cycling Team Friuli ASD + 4:14
86 Furlan Francesco U.C. Trevigiani Energiapura + 4:14
87 Cretti Luca Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 4:14
88 Alleva Edoardo EOLO-KOMETA U23 + 4:14
89 Bergagna Tommaso Pedale Scaligero + 4:37
90 De Totto Andrea Trentino CT U-23 + 4:37
91 Biancalani Andrea Beltrami TSA Tre Colli + 4:37
92 Pellicari Matteo ASD Aries Cycling + 4:37
93 Salvalaggio Giacomo Speeder Cycling Team + 4:37
94 Sasso Matteo Overall Cycling Team + 4:37
95 Cattelan Davide Zalf Euromobil Désirée Fior + 4:37
96 Bottaro Roberto Speeder Cycling Team + 4:37
97 Cantoni Andrea Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 4:37
98 Arzilli Gabriele G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 4:37
99 Domenicali Matteo Cablotech Biotraining Team + 5:19
DNS Rizzi Mirko -
DNS Parravano Francesco Campana Imballaggi Geo&Tex
DNS Frigo Marco Israel Cycling Academy
DNF Cisari Alessandro -
DNF Foschini Giacomo -
DNF Puricelli Gabriele -
DNF Raviola Mirco -
DNF Rizzi Gabriele -
DNF Rondini Tommaso -
DNF Tocchio Ferdinando -
DNF Di Nella Giannicola Aran Cucine Vejus
DNF Rufo Dino Aran Cucine Vejus
DNF Colosio Lino Arvedi Cycling
DNF Galli Niccolo Arvedi Cycling
DNF Pinazzi Mattia Arvedi Cycling
DNF Colombo Marco ASD Aries Cycling
DNF Caferri Marco ASD Cattoli Andrea
DNF Lenti Luca ASD Cattoli Andrea
DNF Magnani Andrea ASD Cattoli Andrea
DNF Impellizzeri Simone ASD Garlaschese
DNF Quadrelli Marco B.C.2000 Borgomanero U19
DNF Aimonetto Pietro Beltrami TSA Tre Colli
DNF Lovera Matteo Beltrami TSA Tre Colli
DNF Bonelli Alessio Biesse-Carrera
DNF Ciuccarelli Riccardo Biesse-Carrera
DNF Cassol Daniel Campana Imballaggi Geo&Tex
DNF Sperandio Matteo Campana Imballaggi Geo&Tex
DNF Tagliapietra Edoardo Campana Imballaggi Geo&Tex
DNF Tovazzi Elia Carnovali-Rime
DNF Olivo Bryan Cycling Team Friuli ASD
DNF Crosara Alessio Cycling Team Valcavasia
DNF Ferro Matteo Cycling Team Valcavasia
DNF Presti Andreas Cycling Team Valcavasia
DNF Roberti Luca D'Amico UM Tools
DNF Coltelli Edoardo Etruria Team Sestese
DNF Panichi Thomas Etruria Team Sestese
DNF Bortolotto Davide G.C.Sissio Team
DNF Butteroni Gregorio G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Bonanni Christian Gaiaplast Bibanese
DNF Lunardelli Yuri Gaiaplast Bibanese
DNF Polese Ivano Gaiaplast Bibanese
DNF Tomasoni Riccardo Gallina Ecotek Lucchini
DNF Pinardi Davide In Emilia Romagna Cycling Team
DNF Anselmi Daniele Lan Service - Gran Monferrato
DNF Calipa Nicholas Lan Service - Gran Monferrato
DNF Daniel Tommaso Lan Service - Gran Monferrato
DNF Florian Fabio Lan Service - Gran Monferrato
DNF Spinelli Nicholas Maltinti- Banca di Cambiano
DNF Carollo Francesco MG.K vis Colors for Peace VPM
DNF Antonetti Aronne Overall Cycling Team
DNF Coloberti Gabriele Overall Cycling Team
DNF Zanni Luca Overall Cycling Team
DNF Troia Ivan Parkpre Racing Team
DNF Gazzola Giovanni Pedale Scaligero
DNF Spadini Enrico Pedale Scaligero
DNF Ciafardini Niccolo Polisportiva Tripetetolo
DNF Fabbri Giulio Polisportiva Tripetetolo
DNF Binetti Francesco ProGit Cycling Team
DNF Ferrari Pietro Rostese Giant ASD
DNF Laino Edoardo Rostese Giant ASD
DNF Mengozzi Paolo Rostese Giant ASD
DNF Rosa Tommaso Rostese Giant ASD
DNF Bordoli Nicola S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Comin Maicol So.L.Me - Olmo
DNF Ponti Nicolo Speeder Cycling Team
DNF Persico Davide Team Colpack Ballan
DNF Bazzica Tommaso Team Malmantile
DNF Calovi Matteo Trentino CT U-23
DNF Spada Nicolo Trentino CT U-23
DNF Cao Marco U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Cazzola Giacomo U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Ceriani Marco U.C.Pregnana-Team Scout
DNF Aldegheri Davide V.C.Mendrisio
DNF Botta Matteo V.C.Mendrisio
DNF Vergobbi Francesco V.C.Mendrisio
DNF Berzi Andrea Viris Vigevano
DNF Oppici Mattia Viris Vigevano
DNF Moro Manlio Zalf Euromobil Désirée Fior

Information