CN Italy RR-U23 - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Gabriele Benedetti Zalf Euromobil Désirée Fior 4:13:4050
02 Filippo Baroncini Team Colpack Ballan + 1630
03 Mattia Petrucci Team Colpack Ballan + 3320
04 Luca Colnaghi U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 3915
05 Valter Ghigino Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 3910
06 Edoardo Zambanini Zalf Euromobil Désirée Fior + 395
07 Omar El Gouzi Iseo - Rime - Carnovali + 393
08 Michele Gazzoli Team Colpack Ballan + 1:013
09 Jacopo Menegotto General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 1:011
10 Filippo Magli G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 1:011
11 Michael Zecchin Work Service-Marchiol-Dynatek + 1:01
12 Gabriele Porta Gallina-Ekotek-Colosio + 1:01
13 Fabio Garzi Named Uptivo + 1:01
14 Alex Tolio Zalf Euromobil Désirée Fior + 1:01
15 Francesco Galimberti Viris Vigevano + 1:01
16 Lorenzo Milesi Beltrami TSA Tre Colli + 1:01
17 Riccardo Ciuccarelli Biesse Arvedi + 1:01
18 Lorenzo Galimberti Viris Vigevano + 1:01
19 Luca Rastelli Team Colpack Ballan + 1:01
20 Simone Raccani Zalf Euromobil Désirée Fior + 1:01
21 Alessandro Verre Team Colpack Ballan + 1:31
22 Alessandro Motti V.C.Mendrisio + 2:43
23 Filippo Ghiron Aries Cycling + 2:43
24 Francesco Busatto U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 2:43
25 Pier Elis Belletta Named Uptivo + 2:43
26 Carlo Francesco Favretto Pedale Scaligero + 2:43
27 Federico Iacomoni Iseo - Rime - Carnovali + 2:43
28 Davide Dapporto In Emilia Romagna + 2:43
29 Gianmarco Garofoli Development Team DSM + 2:43
30 Simone Lucca G.C.Sissio Team + 2:43
31 Davide Piganzoli Kometa U23 + 2:43
32 Marco Grendene Beltrami TSA Tre Colli + 2:43
33 Bruno Asllani Maltinti- Banca di Cambiano + 2:43
34 Lorenzo Visintainer General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 2:43
35 Walter Calzoni Gallina-Ekotek-Colosio + 2:43
36 Nicholas Agostini General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 2:43
37 Nicolo Marabini In Emilia Romagna + 2:43
38 Mattia Guasco Team Qhubeka + 2:43
39 Michael Belleri Biesse Arvedi + 2:43
40 Alessio Nieri G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 2:43
41 Kevin Bonaldo Team Qhubeka + 2:43
42 Nicola Plebani Team Colpack Ballan + 2:43
43 Gianluca Mignolli General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 2:43
44 Nicolo Buratti Cycling Team Friuli ASD + 2:43
45 Nicolo Parisini Beltrami TSA Tre Colli + 2:43
46 Nicolo Di Bernardo G.C.Sissio Team + 3:12
47 Edoardo Ferri Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 3:12
48 Christian Danilo Pase Work Service-Marchiol-Dynatek + 3:12
49 Francesco Carollo MG.K vis VPM + 3:12
50 Luca Cavallo Lan Service - Zheroquadro + 3:12
51 Andrea Ghislanzoni MG.K vis VPM + 3:35
52 Andrea Montoli Kometa U23 + 3:51
53 Nicolo Pettiti Aries Cycling + 3:51
54 Ettore Pozza General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 3:51
55 Giovanni Gazzola Pedale Scaligero + 3:51
56 Matteo Amella S.C.Valle Seriana-Cene + 3:51
57 Davide De Pretto Beltrami TSA Tre Colli + 3:51
58 Gabriele Petrelli Cycling Team Friuli ASD + 3:51
59 Davide Pinardi In Emilia Romagna + 3:51
60 Samuele Carpene General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 3:51
61 Alex Raimondi Iseo - Rime - Carnovali + 3:51
62 Federico Fumagalli V.C.Mendrisio + 3:51
63 Eric Paties Montagner Work Service-Marchiol-Dynatek + 3:51
64 Giovanni De Carlo G.C.Sissio Team + 7:30
65 Alessandro Bertola ASD Cattoli Andrea + 7:30
66 Davide De Cassan Cycling Team Friuli ASD + 7:30
67 Antonio Puppio Team Qhubeka + 7:30
68 Lorenzo Germani Groupama-FDJ Conti + 7:30
69 Nicolo Garibbo Maltinti- Banca di Cambiano + 7:30
70 Davide Bauce Gallina-Ekotek-Colosio + 7:30
DNS Stefano Rizza Lan Service - Zheroquadro
DNS Samuele Rubino Lan Service - Zheroquadro
DNF Nicola Bordoli -
DNF Gabriele Rizzi -
DNF Giuseppe De Laurentiis Aran Cucine Vejus
DNF Lorenzo Ginestra Aran Cucine Vejus
DNF Marco Lolli Aran Cucine Vejus
DNF Francesco Parravano Aran Cucine Vejus
DNF Federico Baldassarre Aries Cycling
DNF Lorenzo Vecchi Aries Cycling
DNF Riccardo Guglielmi ASD Cattoli Andrea
DNF Luca Lenti ASD Cattoli Andrea
DNF Massimiliano Presutti ASD Cattoli Andrea
DNF Simone Impellizzeri ASD Garlaschese
DNF Luca Poggi ASD Garlaschese
DNF Lorenzo Peschi Beltrami TSA Tre Colli
DNF Thomas Pesenti Beltrami TSA Tre Colli
DNF Diego Bosini Biesse Arvedi
DNF Matteo Carboni Biesse Arvedi
DNF Nicholas Dresti Biesse Arvedi
DNF Tommaso Nencini Casillo- Petroli Firenze -Hopplà
DNF Lorenzo Tedeschi Casillo- Petroli Firenze -Hopplà
DNF Pietro Aimonetto Cycling Team Friuli ASD
DNF Andrea Debiasi Cycling Team Friuli ASD
DNF Andrea Pietrobon Cycling Team Friuli ASD
DNF Besnik Islami D'Amico UM Tools
DNF Daniel Nastasi D'Amico UM Tools
DNF Alessio Riccardi D'Amico UM Tools
DNF Luca Roberti D'Amico UM Tools
DNF Mattia Benedetti Futura Team -Rosini
DNF Manuel Carbone Futura Team -Rosini
DNF Nicola Bonomi G.C.Sissio Team
DNF Filippo Stocco G.C.Sissio Team
DNF Federico Molini G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Mario Cao Gaiaplast Bibanese
DNF Marco Gazzola Gaiaplast Bibanese
DNF Alessandro Migotto Gaiaplast Bibanese
DNF Giacomo Pegoraro Gaiaplast Bibanese
DNF Ivano Polese Gaiaplast Bibanese
DNF Andrea Taffarel Gaiaplast Bibanese
DNF Andrea Gatti Gallina-Ekotek-Colosio
DNF Emanuele Ansaloni In Emilia Romagna
DNF Andrea Cantoni In Emilia Romagna
DNF Andrea Gallo In Emilia Romagna
DNF Christian Bagatin Iseo - Rime - Carnovali
DNF Leandro Masotto Iseo - Rime - Carnovali
DNF Luca Regalli Iseo - Rime - Carnovali
DNF Simone Carro Lan Service - Zheroquadro
DNF Riccardo Moro Lan Service - Zheroquadro
DNF Tommaso Rosa Lan Service - Zheroquadro
DNF Matteo Regnanti Maltinti- Banca di Cambiano
DNF Guido Draghi MG.K vis VPM
DNF Edoardo Martinelli MG.K vis VPM
DNF Lorenzo Farinati Named Uptivo
DNF Leonardo Giani Overall Cycling Team
DNF Matteo Niccoli Overall Cycling Team
DNF Filippo D'Aiuto Pedale Scaligero
DNF Enrico Spadini Pedale Scaligero
DNF Giulio Fabbri Pol.Tripetetolo
DNF Alessandro Michelucci Pol.Tripetetolo
DNF Leonardo Paolieri Pol.Tripetetolo
DNF Francesco Cito Pro GI T Cycling
DNF Bruno Davoli Pro GI T Cycling
DNF Kevin Davoli Pro GI T Cycling
DNF Mattia Maria Varalla Pro GI T Cycling
DNF Marco Frigo SEG Racing Academy
DNF Marco Borlini Sestere Etruria-Amore & Vita
DNF Dario Salvadori Sestere Etruria-Amore & Vita
DNF Pietro Salvadori Sestere Etruria-Amore & Vita
DNF Alessandro Capoferri Team Falgiani Marco Pantani ASD
DNF Leonardo Aposti Team Malmantile
DNF Tommaso Bazzica Team Malmantile
DNF Cristian Quagliozzi Team Malmantile
DNF Davide Coser Trentino CT U-23
DNF Stefano Cristoforetti Trentino CT U-23
DNF Andrea De Totto Trentino CT U-23
DNF Yuri Ress Trentino CT U-23
DNF Giacomo Cazzola U.C. Trevigiani Campana Imballaggi
DNF Francesco Furlan U.C. Trevigiani Campana Imballaggi
DNF Cristofer Pellegrini U.C. Trevigiani Campana Imballaggi
DNF Marco Buoncristiani U.C.Pistoiese
DNF Leonardo Galigani U.C.Pistoiese
DNF Lorenzo Cucchetti U.C.Pregnana-Team Scout
DNF Jacopo Di Silvestro U.C.Pregnana-Team Scout
DNF Alessandro Santaromita V.C.Mendrisio
DNF Marco Rancilio Viris Vigevano
DNF Filippo Dignani Work Service-Marchiol-Dynatek
DNF Federico Guzzo Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Giulio Masotto Zalf Euromobil Désirée Fior
Information
Nation Italy
Bacchereto
Date 19th June
Distance 175 km
CAT CN
Other
Embed Results