Astana Pro Team | |
---|---|
1 | Nibali Vincenzo |
2 | Dyachenko Alexsandr |
3 | Gasparotto Enrico |
4 | Gavazzi Francesco |
5 | Scarponi Michele |
6 | Tleubayev Ruslan |
7 | Vanotti Alessandro |
8 | Kamyshev Arman |
Italy | |
---|---|
11 | Visconti Giovanni |
12 | Montaguti Matteo |
13 | Filosi Iuri |
14 | Nizzolo Giacomo |
15 | Trentin Matteo |
16 | Andreetta Simone |
17 | Moscon Gianni |
18 | Zurlo Federico |
Cannondale | |
---|---|
21 | Basso Ivan |
22 | Bettiol Alberto |
23 | Caruso Damiano |
24 | Gatto Oscar |
25 | Longo Borghini Paolo |
26 | Boivin Guillaume |
27 | Sabatini Fabio |
28 | Sagan Juraj |
Lampre-Merida | |
---|---|
31 | Pozzato Filippo |
32 | Bonifazio Niccolo |
33 | Dodi Luca |
34 | Durasek Kristijan |
35 | Koshevoy Ilia |
36 | Palini Andrea |
37 | Polanc Jan |
38 | Wackermann Luca |
Orica - GreenEDGE | |
---|---|
41 | Santaromita Ivan |
42 | Albasini Michael |
43 | Clarke Simon |
44 | Ewan Caleb |
45 | Howard Leigh |
46 | Keukeleire Jens |
47 | Meier Christian |
48 | Weening Pieter |
Androni Giocattoli | |
---|---|
51 | Pellizotti Franco |
52 | Mrozek Marcin |
53 | Ochoa Carles José |
54 | Parrinello Antonino |
55 | Rosa Diego |
56 | Sella Emanuele |
57 | Taliani Alessio |
58 | Zilioli Gianfranco |
Bardiani - CSF | |
---|---|
61 | Battaglin Enrico |
62 | Bongiorno Francesco Manuel |
63 | Colbrelli Sonny |
64 | Locatelli Stefano |
65 | Manfredi Andrea |
66 | Pagani Angelo |
67 | Pirazzi Stefano |
68 | Zardini Edoardo |
Yellow Fluo | |
---|---|
71 | Failli Francesco |
72 | Fedi Andrea |
73 | Finetto Mauro |
74 | Monsalve Yonathan |
75 | Ponzi Simone |
76 | Taborre Fabio |
77 | Tedeschi Mirko |
78 | Cecchinel Giorgio |
Colombia | |
---|---|
81 | Chalapud Robinson |
82 | Diaz Edward Fabian |
83 | Duarte Fabio |
84 | Pantano Jarlinson |
85 | Quintero Carlos |
86 | Rubiano Miguel Angel |
87 | Torres Rodolfo |
88 | Valencia Juan Pablo |
RusVelo | |
---|---|
91 | Lagutin Sergey |
92 | Boev Igor |
93 | Krasnov Leonid |
94 | Kritskiy Timofey |
95 | Maikin Roman |
96 | Pomoshnikov Sergei |
97 | Pozdnyakov Kirill |
MTN-Qhubeka | |
---|---|
101 | Van Zyl Johann |
102 | Jim Songezo |
103 | Dougall Nicholas |
104 | Grmay Tsgabu |
105 | Hnik Karel |
106 | Niyonshuti Adrien |
107 | Van Niekerk Dennis |
108 | Wesemann Martin |
Topsport Vlaanderen | |
---|---|
111 | Declercq Tim |
112 | De Ketele Kenny |
113 | Helven Sander |
114 | Lietaer Eliot |
115 | Sprengers Thomas |
116 | van Hecke Preben |
117 | Vanoverberghe Arthur |
118 | Vergaerde Otto |
Caja Rural - Seguros RGA | |
---|---|
121 | Vigano Davide |
122 | Benito Miguel Angel |
123 | Parra Heiner |
124 | Ferrari Fabricio |
125 | Garcia Marcos |
126 | Grijalba Fernando |
127 | Madrazo Angel |
128 | Molina Antonio |
Wanty - Groupe Gobert | |
---|---|
131 | Selvaggi Mirko |
132 | Backaert Frederik |
133 | Baugnies Jérôme |
134 | Gilbert Jerome |
135 | Kreder Michel |
136 | Minnaard Marco |
137 | Napolitano Danilo |
138 | Seeldraeyers Kevin |
CCC Polsat Polkowice | |
---|---|
141 | Rebellin Davide |
142 | Marycz Jaroslaw |
143 | Matysiak Bartlomiej |
144 | Mihaylov Nikolay |
145 | Paterski Maciej |
146 | Rutkiewicz Marek |
147 | Samoilau Branislau |
148 | Taciak Mateusz |
Team NetApp - Endura | |
---|---|
151 | de la Cruz David |
152 | Huzarski Bartosz |
153 | König Leopold |
154 | Machado Tiago |
155 | Mühlberger Gregor |
156 | Mendes Jose |
157 | Benedetti Cesare |
158 | Konrad Patrick |
Bretagne - Séché Environnement | |
---|---|
161 | Bideau Jean-Marc |
162 | Delaplace Anthony |
163 | Feillu Brice |
164 | Gérard Arnaud |
165 | Guillou Florian |
166 | Laengen Vegard Stake |
167 | Ledanois Kevin |
168 | Sepulveda Eduardo |
Team Idea | |
---|---|
171 | Pichetta Ricardo |
172 | Carantoni Simone |
173 | Collodel Matteo |
174 | Gadda Fabio |
175 | Mossini Daniele |
176 | Pettiti Alessandro |
177 | Spreafico Matteo |
178 | Tedeschi Mirko |
Area Zero Pro Team | |
---|---|
181 | Carboni Giovanni |
182 | Ciavatta Paolo |
183 | Pasqualon Andrea |
184 | Petelin Charly |
185 | Petilli Simone |
186 | Tecchio Marco |
187 | Giorni Silvio |
188 | Mengardo Gianluca |
MG Kvis - Trevigiani | |
---|---|
191 | Aldegheri Daniele |
192 | Busato Matteo |
193 | Chirico Luca |
194 | Creel Ricardo Tomas |
195 | Di Remigio Lorenzo |
196 | Nechita Andrei |
197 | Rota Lorenzo |
198 | Vecchio Gianluca |
Vega - Hotsand | |
---|---|
201 | Faieta Emiliano |
202 | Ciccanti Marco |
203 | Ciommi Cesare |
204 | Di Francesco Gianmarco |
205 | Di Nizio Sante |
206 | Gaffurini Nicola |
207 | Giampaolo Moreno |
208 | D'Intino Gianni Franco |
Nanking - Fondriest | |
---|---|
211 | Baggio Filippo |
212 | Balloni Alfredo |
213 | Belli Matteo |
214 | Dal Santo Nicola |
216 | Forconi Giacomo |
217 | Merolese Antonio |
218 | Taschin Luca |
Marchiol - Emisfero | |
---|---|
221 | Antonini Simone |
222 | Bonusi Raffaello |
223 | Lunardon Paolo |
224 | Borisavljevic Milos |
225 | Nibali Antonio |
226 | Vendrame Andrea |
227 | Zanardini Andrea |
228 | Vaccher Andrea |