Tre Valli Varesine - 2013

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Kristijan Durasek Lampre-Merida 5:01:21
02 Francesco Bongiorno Bardiani Valvole - CSF Inox + 02
03 Alexandr Kolobnev Katusha Team + 07
04 Ivan Rovny Ceramica Flaminia - Fondriest + 09
05 Davide Rebellin CCC Polsat Polkowice + 09
06 Franco Pellizotti Androni Giocattoli - Venezuela + 10
07 Fabio Aru Astana Pro Team + 10
08 Simone Ponzi Astana Pro Team + 11
09 Matteo Rabottini Vini Fantini - Selle Italia + 11
10 Sergey Firsanov RusVelo + 13
11 Fabio Taborre Vini Fantini - Selle Italia + 20
12 Sergei Pomoshnikov RusVelo + 20
13 Edoardo Zardini Bardiani Valvole - CSF Inox + 21
14 Francesco Failli Vini Fantini - Selle Italia + 27
15 Sergio Pardilla MTN-Qhubeka + 27
16 Patrick Facchini Androni Giocattoli - Venezuela + 33
17 Miguel Angel Rubiano Androni Giocattoli - Venezuela + 36
18 Jérémie Galland Sojasun + 36
19 Carlos Quintero Colombia + 36
20 Riccardo Chiarini Androni Giocattoli - Venezuela + 45
21 Pieter Jacobs Topsport Vlaanderen - Baloise + 49
22 Louis Meintjes MTN-Qhubeka + 49
23 Damiano Cunego Lampre-Merida + 49
24 Alexander Rybakov RusVelo + 49
25 Antonio Santoro Ceramica Flaminia - Fondriest + 57
26 Eduard Vorganov Katusha Team + 1:03
27 Sergey Chernetskiy Katusha Team + 1:03
28 Arthur Vanoverberghe Topsport Vlaanderen - Baloise + 1:31
29 Luca Mazzanti Vini Fantini - Selle Italia + 1:42
30 Jan Polanc Lampre-Merida + 1:42
31 Mikhail Antonov Katusha Team + 1:56
32 David Le Lay Sojasun + 2:20
33 Enrico Gasparotto Astana Pro Team + 2:20
34 Pierpaolo De Negri Vini Fantini - Selle Italia + 2:20
35 Enrico Battaglin Bardiani Valvole - CSF Inox + 2:20
36 Davide Malacarne Team Europcar + 2:45
37 Davide Gabburo Ceramica Flaminia - Fondriest + 3:22
38 Rémi Pauriol Sojasun + 3:27
39 Pavel Brutt Katusha Team + 3:27
40 Emanuele Sella Androni Giocattoli - Venezuela + 3:27
41 Gianfranco Zilioli Androni Giocattoli - Venezuela + 3:27
42 Yonathan Monsalve Vini Fantini - Selle Italia + 3:27
43 Leonardo Duque Colombia + 3:37
44 Wilson Marentes Colombia + 3:45
45 Francesco Gavazzi Astana Pro Team + 3:45
46 Marco Frapporti Androni Giocattoli - Venezuela + 3:45
47 Pavel Kochetkov RusVelo + 3:45
48 Preben van Hecke Topsport Vlaanderen - Baloise + 3:45
49 Marek Rutkiewicz CCC Polsat Polkowice + 3:59
50 Lukasz Owsian CCC Polsat Polkowice + 3:59
DNS Dion Smith Champion System
DNS Davide Vigano Lampre-Merida
DNF Fabio Felline Androni Giocattoli - Venezuela
DNF Jacopo Guarnieri Astana Pro Team
DNF Arman Kamyshev Astana Pro Team
DNF Alexey Lutsenko Astana Pro Team
DNF Kevin Seeldraeyers Astana Pro Team
DNF Enrico Barbin Bardiani Valvole - CSF Inox
DNF Sonny Colbrelli Bardiani Valvole - CSF Inox
DNF Sacha Modolo Bardiani Valvole - CSF Inox
DNF Angelo Pagani Bardiani Valvole - CSF Inox
DNF Stefano Pirazzi Bardiani Valvole - CSF Inox
DNF Josef Cerný CCC Polsat Polkowice
DNF Adrian Honkisz CCC Polsat Polkowice
DNF Bartlomiej Matysiak CCC Polsat Polkowice
DNF Mateusz Taciak CCC Polsat Polkowice
DNF Alfredo Balloni Ceramica Flaminia - Fondriest
DNF Nicola Dal Santo Ceramica Flaminia - Fondriest
DNF Andrea Fedi Ceramica Flaminia - Fondriest
DNF Andrea Manfredi Ceramica Flaminia - Fondriest
DNF Andrea Piechele Ceramica Flaminia - Fondriest
DNF Matthew Brammeier Champion System
DNF Matthias Friedemann Champion System
DNF Gregor Gazvoda Champion System
DNF Chan Jae Jang Champion System
DNF Mart Ojavee Champion System
DNF Adiq Othman Champion System
DNF Kin San Wu Champion System
DNF Dalivier Ospina Colombia
DNF Duber Quintero Colombia
DNF Jeffry Romero Colombia
DNF Juan Pablo Valencia Colombia
DNF Petr Ignatenko Katusha Team
DNF Mikhail Ignatiev Katusha Team
DNF Timofey Kritskiy Katusha Team
DNF Niccolo Bonifazio Lampre-Merida
DNF Enea Cambianica Lampre-Merida
DNF Andrea Palini Lampre-Merida
DNF Daniele Pietropolli Lampre-Merida
DNF Tsgabu Grmay MTN-Qhubeka
DNF Songezo Jim MTN-Qhubeka
DNF Meron Russom MTN-Qhubeka
DNF Kristian Sbaragli MTN-Qhubeka
DNF Igor Boev RusVelo
DNF Serguei Klimov RusVelo
DNF Ilnur Zakarin RusVelo
DNF Julien El Fares Sojasun
DNF Brice Feillu Sojasun
DNF Yannick Talabardon Sojasun
DNF Natnael Berhane Team Europcar
DNF Giovanni Bernaudeau Team Europcar
DNF Cyril Gautier Team Europcar
DNF Christophe Kern Team Europcar
DNF Kevin Reza Team Europcar
DNF Pierre Rolland Team Europcar
DNF Björn Thurau Team Europcar
DNF Laurens De Vreese Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Sander Helven Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Tim Mertens Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Stijn Neirynck Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Zico Waeytens Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Mauro Finetto Vini Fantini - Selle Italia
DNF Alessandro Proni Vini Fantini - Selle Italia
Information
Nation Italy
Date 23rd August
Distance 199 km
CAT 1.HC
Other
Embed Results