Tre Valli Varesine - 2010

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Daniel Martin Garmin-Transitions 4:51:20
02 Domenico Pozzovivo Colnago - CSF Inox + 06
03 Jérôme Baugnies Topsport Vlaanderen - Mercator + 12
04 Kristof Vandewalle Topsport Vlaanderen - Mercator + 12
05 Damiano Cunego Lampre-Farnese Vini + 12
06 Brian Vandborg Liquigas-Doimo + 12
07 Giovanni Visconti ISD - Neri + 12
08 Mauro Santambrogio BMC Racing Team + 12
09 Francesco Gavazzi Lampre-Farnese Vini + 12
10 Mauro Finetto Liquigas-Doimo + 12
11 Manuele Mori Lampre-Farnese Vini + 12
12 Leonardo Bertagnolli [*] Androni Giocattoli + 12
13 Paolo Bailetti Ceramica Flaminia + 12
14 Marco Pinotti Team HTC - Columbia + 12
15 Jure Golcer De Rosa - Stac Plastic + 12
16 Vincenzo Nibali Liquigas-Doimo + 12
17 Gustavo Dominguez Lemos Xacobeo-Galicia + 50
18 Jose Antonio De Segovia Xacobeo-Galicia + 1:22
19 Jackson Rodriguez Androni Giocattoli + 1:22
20 Cristiano Salerno De Rosa - Stac Plastic + 1:22
21 Pieter Jacobs Topsport Vlaanderen - Mercator + 1:22
22 Przemyslaw Niemiec Miche Pro Cycling Team + 1:22
23 Cristiano Fumagalli Ceramica Flaminia + 1:22
24 Pieter Serry Topsport Vlaanderen - Mercator + 1:22
25 Daniele Colli Ceramica Flaminia + 1:22
26 Manuel Calvente Andalucía - Cajasur + 1:22
27 Eros Capecchi Footon-Servetto + 1:22
28 Michele Scarponi Androni Giocattoli + 1:22
29 Andrea Tonti Carmiooro NGC + 1:22
30 Sander Armee Topsport Vlaanderen - Mercator + 1:22
31 Fortunato Baliani Miche Pro Cycling Team + 1:22
32 Maxime Monfort Team HTC - Columbia + 1:22
33 Fredrik Kessiakoff Garmin-Transitions + 1:22
34 Massimiliano Gentili Ceramica Flaminia + 1:22
35 Martin Velits Team HTC - Columbia + 1:22
36 Francesco Failli Acqua e Sapone + 1:22
37 Christian Meier Garmin-Transitions + 1:22
38 José Gomez Andalucía - Cajasur + 1:22
39 Serafín Martinez Xacobeo-Galicia + 1:22
40 Karsten Kroon BMC Racing Team + 1:22
41 Diego Ulissi Lampre-Farnese Vini + 1:22
42 Federico Canuti Colnago - CSF Inox + 1:22
43 Valerio Agnoli Liquigas-Doimo + 1:22
44 Ivan Basso Liquigas-Doimo + 1:22
45 Marco Marzano Lampre-Farnese Vini + 1:22
46 Francesco Ginanni Androni Giocattoli + 1:22
47 Fabio Taborre Androni Giocattoli + 1:22
48 Davide Torosantucci CDC - Cavaliere + 1:22
49 Preben van Hecke Topsport Vlaanderen - Mercator + 1:22
50 Giario Ermeti De Rosa - Stac Plastic + 1:22
51 Vladimir Miholjevic Acqua e Sapone + 1:22
52 Alessandro Ballan BMC Racing Team + 1:22
53 Daniele Callegarin CDC - Cavaliere + 1:22
54 Massimo Codol Acqua e Sapone + 1:22
55 Jose Cayetano Sarmiento Acqua e Sapone + 1:22
56 Davide Bonuccelli CDC - Cavaliere + 1:46
57 Antonio Piedra Andalucía - Cajasur + 1:46
58 Riccardo Chiarini De Rosa - Stac Plastic + 1:46
59 Daniel Diaz Footon-Servetto + 2:40
60 Tyler Farrar Garmin-Transitions + 3:05
61 Giuseppe Muraglia CDC - Cavaliere + 3:05
62 Geert Steurs Topsport Vlaanderen - Mercator + 3:30
DNF Dario Andriotto Acqua e Sapone
DNF Paolo Ciavatta Acqua e Sapone
DNF Stefano Garzelli Acqua e Sapone
DNF Alessandro Proni Acqua e Sapone
DNF Sergio Carrasco Garcia Andalucía - Cajasur
DNF Jorge Martin Montenegro Adaro Andalucía - Cajasur
DNF Manuel Ortega Ocaña Andalucía - Cajasur
DNF Jose Vicente Toribio Andalucía - Cajasur
DNF Angel Vicioso Andalucía - Cajasur
DNF Rubens Bertogliati Androni Giocattoli
DNF Luca Solari Androni Giocattoli
DNF Cameron Wurf Androni Giocattoli
DNF Chris Barton BMC Racing Team
DNF Cole House BMC Racing Team
DNF Martin Kohler BMC Racing Team
DNF Florian Stalder BMC Racing Team
DNF Simon Zahner BMC Racing Team
DNF Raffaele Ferrara Carmiooro NGC
DNF Sébastien Fournet-Fayard Carmiooro NGC
DNF Jure Kocjan Carmiooro NGC
DNF Antonio Quadranti Carmiooro NGC
DNF Alessandro Raisoni Carmiooro NGC
DNF Aristide Ratti Carmiooro NGC
DNF Emanuele Sella Carmiooro NGC
DNF Luca Ascani CDC - Cavaliere
DNF Davide D'Angelo CDC - Cavaliere
DNF Domenico Loria CDC - Cavaliere
DNF Luca Zanasca CDC - Cavaliere
DNF Santo Anzà Ceramica Flaminia
DNF Leonardo Giordani Ceramica Flaminia
DNF Edoardo Girardi Ceramica Flaminia
DNF Andrea Noè Ceramica Flaminia
DNF Manuel Belletti Colnago - CSF Inox
DNF Gianluca Brambilla Colnago - CSF Inox
DNF Marco Frapporti Colnago - CSF Inox
DNF Alan Marangoni Colnago - CSF Inox
DNF Sacha Modolo Colnago - CSF Inox
DNF Simone Stortoni Colnago - CSF Inox
DNF Oleg Berdos De Rosa - Stac Plastic
DNF Damiano Caruso De Rosa - Stac Plastic
DNF Sergio Lagana De Rosa - Stac Plastic
DNF Matteo Montaguti De Rosa - Stac Plastic
DNF Ermanno Capelli Footon-Servetto
DNF Giampaolo Cheula Footon-Servetto
DNF Marco Corti Footon-Servetto
DNF Noe Gianetti Footon-Servetto
DNF Ran Margaliot Footon-Servetto
DNF Pedro Merino Criado Footon-Servetto
DNF Ryder Hesjedal Garmin-Transitions
DNF Thomas Peterson Garmin-Transitions
DNF Peter Stetina Garmin-Transitions
DNF Ricardo Van der Velde Garmin-Transitions
DNF Diego Caccia ISD - Neri
DNF Pierpaolo De Negri ISD - Neri
DNF Oscar Gatto ISD - Neri
DNF Bartosz Huzarski ISD - Neri
DNF Paolo Longo Borghini ISD - Neri
DNF Gianluca Mirenda ISD - Neri
DNF Davide Ricci Bitti ISD - Neri
DNF Mirco Lorenzetto Lampre-Farnese Vini
DNF Federico Rocchetti Lampre-Farnese Vini
DNF Alessandro Spezialetti Lampre-Farnese Vini
DNF Ivan Santaromita Liquigas-Doimo
DNF Alessandro Vanotti Liquigas-Doimo
DNF Oliver Zaugg Liquigas-Doimo
DNF Pasquale Muto Miche Pro Cycling Team
DNF Leonardo Pinizzotto Miche Pro Cycling Team
DNF Michael Rasmussen Miche Pro Cycling Team
DNF Leopoldo Rocchetti Miche Pro Cycling Team
DNF Krzysztof Szczawinski Miche Pro Cycling Team
DNF Volodymyr Zagorodny Miche Pro Cycling Team
DNF Mark Cavendish Team HTC - Columbia
DNF Bernhard Eisel Team HTC - Columbia
DNF Matthew Goss Team HTC - Columbia
DNF Hayden Roulston Team HTC - Columbia
DNF Aleksejs Saramotins Team HTC - Columbia
DNF Maarten Neyens Topsport Vlaanderen - Mercator
DNF Alberto Fernandez Sainz Xacobeo-Galicia
DNF Vladimir Isaichev Xacobeo-Galicia
DNF Francisco Pacheco Torres Xacobeo-Galicia
DNF Pablo Torres Xacobeo-Galicia
Information
Nation Italy
Date 17th August
Distance 199.1 km
CAT 1.HC
Other
Embed Results