Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

Grand Prix of ISD

2016

Main page

Embed Results

Pos Rider Team Time
01 Nubolat Kulimbetov Astana City 3:25:24
02 Samir Jabrayilov Synergy Baku Cycling Project + 00
03 Matvey Nikitin Astana City + 01
04 Nikita Stalnov Astana City + 03
05 Vasili Strokau Rcop Belarus + 08
06 Niklas Henttala Bliz - Merida Pro Cycling + 1:18
07 Vadim Galeyev Astana City + 1:38
08 Elgun Alizada Synergy Baku Cycling Project + 1:39
09 Quentin Valognes Novo Nordisk Development + 1:39
10 Matti Manninen Bliz - Merida Pro Cycling + 1:39
11 Sergey Vlassenko Vino4ever - SKO + 1:39
12 Yuri Metlushenko Jilun-Shakeland Cycling Team + 1:39
13 Sergiy Kozachenko Kyiv Region + 1:39
14 Dzmitry Zhyhunou Lizarte + 1:39
15 Konstyantyn Ashurov Ukraine + 1:39
16 Maksym Vasilyv Kolss - BDC Team + 1:39
17 Tomas Medek SKC Tufo - Prostejov + 1:39
18 Bogdan Ryaposov Amore & Vita - Selle SMP + 1:39
19 Yannick Janssen Bliz - Merida Pro Cycling + 1:39
20 Ismayil Ilyasov Synergy Baku Cycling Project + 1:40
21 Oleksandr Prevar Kolss - BDC Team + 1:40
22 Miguel Llaneza Arg├╝elles Team Kuota-Construcciones Paulino + 1:40
23 Mathieu Gibaud Equipe CMI + 1:40
24 Dmitro Krivtsov ISD - Jorbi Continental Team + 1:40
25 Kanan Gahramanli Synergy Baku Cycling Project + 1:40
26 Anton Ivashkin Minsk Cycling Club + 1:40
27 Valerii Taradai Merida + 1:40
28 Rik Van Ijzendoorn Novo Nordisk Development + 1:41
29 Vladimir Tsoy Astana City + 1:41
30 Yuriy Natarov Astana City + 1:41
31 Vladislav Zubar Ukraine + 1:42
32 Vladyslav Soltasiuk Kyiv Region + 1:42
33 Stepan Astafyev Vino4ever - SKO + 1:42
34 Umberto Poli Novo Nordisk Development + 1:43
35 Petr Hampl SKC Tufo - Prostejov + 1:43
36 Matej Zahalka SKC Tufo - Prostejov + 1:43
37 Yauheni Sobal Minsk Cycling Club + 1:43
38 David Francisco Delgado Team Kuota-Construcciones Paulino + 1:44
39 Uladzislau Yanachkin Rcop Belarus + 1:44
40 Artem Topchanyk Team Kuota-Construcciones Paulino + 1:44
41 Oleksii Shcherbakov ISD - Jorbi Continental Team + 1:45
42 Vladyslav Kremynskiy ISD - Jorbi Continental Team + 1:45
43 Fabio Calabria Novo Nordisk Development + 1:46
44 Simeon Green Equipe CMI + 1:46
45 Volodymyr Kogut Amore & Vita - Selle SMP + 1:46
46 Aspan Zhukenov Vino4ever - SKO + 1:47
47 Alexandr Ovsyannikov Vino4ever - SKO + 1:47
48 Stanislav Bazhkou Minsk Cycling Club + 1:48
49 Yuval Ben-Mordechay Dynamo Palmira Weltour + 1:48
50 Emanuel Mini Novo Nordisk Development + 1:48
51 Sergio Perez Gutierrez Team Kuota-Construcciones Paulino + 1:49
52 Serhii Pokyntelytsia Ukraine + 1:49
53 Sergii Movchan Amore & Vita - Selle SMP + 1:50
54 Hannes Forsby Bliz - Merida Pro Cycling + 1:50
55 Kansatansin Klimiankou Minsk Cycling Club + 1:51
56 Ilya Klepikov ISD - Jorbi Continental Team + 1:51
57 Iurii Shumilov Kyiv Region + 1:52
58 Dmitriy Lukyanov Vino4ever - SKO + 1:52
59 Dmytro Titarenko Ukraine + 1:52
60 Mikkel Tefre Lunder Bliz - Merida Pro Cycling + 1:52
61 Lukas Matula SKC Tufo - Prostejov + 1:52
62 Wolfgang Miguel Burmann Littin Team Kuota-Construcciones Paulino + 1:52
63 Marek Sipos SKC Tufo - Prostejov + 1:53
64 Oleksandr Sheydyk Team Kuota-Construcciones Paulino + 1:53
65 Timur Maleiev ISD - Jorbi Continental Team + 1:53
66 Kanstantin Budkevich Rcop Belarus + 1:53
67 Hiski Kanerva Bliz - Merida Pro Cycling + 1:54
68 Pavlo Bondarenko Kyiv Region + 1:54
69 Artyom Golovachshenko Vino4ever - SKO + 2:00
70 Sergiy Gretchyn Jilun-Shakeland Cycling Team + 2:04
71 Dmytro Ponomarenko Amore & Vita - Selle SMP + 2:06
72 Reid McClure Novo Nordisk Development + 3:28
73 Denys Kostyuk ISD - Jorbi Continental Team + 3:57
74 Taras Parfeniuk Poltava Region + 6:47
75 Or Greenstein Dynamo Palmira Weltour + 7:26
76 Ilya Volkau Rcop Belarus + 9:21
77 Andrii Bratashchuk Kolss - BDC Team + 9:21
78 Vladyslav Pohorelov Jilun-Shakeland Cycling Team + 9:21
79 Oleksii Kasianov Jilun-Shakeland Cycling Team + 9:21
80 Volodymyr Fredyuk Amore & Vita - Selle SMP + 9:21
81 Antti Sizko Equipe CMI + 9:21
82 Matej Stibinger SKC Tufo - Prostejov + 9:22
83 Volodymyr Dzhus Kolss - BDC Team + 9:40
DNF Yukinori Hishinuma Amore & Vita - Selle SMP
DNF Ivan Rudenko Atlet
DNF Maksym Zubar Dynamo Palmira Weltour
DNF Thomas Rem Equipe CMI
DNF Oleksandr Golovash Kolss - BDC Team
DNF Andreiy Khripta Kolss - BDC Team
DNF Anton Moruha Kyiv Region
DNF Mykhaylo Malynivskiy Merida
DNF Andriy Rozhonyuk Merida
DNF Vadim Snigurskyy Merida
DNF Anatoliy Sosnitskiy Merida
DNF Kim Surovets Merida
DNF Aleh Ahiyevich Minsk Cycling Club
DNF Siarhei Papok Minsk Cycling Club
DNF Mykola Panibratets Poltava Region
DNF Bogdan Parfeniuk Poltava Region
DNF Anton Zaichenko Poltava Region
DNF Arseni Ikanovich Rcop Belarus
DNF Oleksandr Gardadym Ukraine
DNF Volodymyr Kozlovskyy Ukraine
DNF Tymur Rusiia Ukraine
Information
Nation Ukraine
Date June 05
Distance 153 km
CAT 1.2