Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

CN Brazil RR - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Rangel Vinicius Movistar Team 4:30:2050
02 Egidio Cristian SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 1430
03 Ferreira Halysson Henrique - + 1:4020
04 Chaman Lauro Memorial Santos Fupes + 2:0215
05 Nazaret Magno SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 2:1410
06 Silva Kleber Ramos Unifunvic Pindamondangadaba + 2:175
07 Guimaraes Alessandro Almodovar-Delta Cafes + 2:253
08 Marques Felipe Cristiano da ERT Cycling Team + 3:563
09 Ormenese Caio Godoy Indaiatuba Cycle Team + 3:591
10 Gohr Andre Unifunvic Pindamondangadaba + 5:151
11 Freitas Kacio SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 6:14
12 Maniezzo Alan Taubate CT + 6:14
13 Pereira Maicke Rene Monteiro ERT Cycling Team + 6:14
14 Knapp Mauricio ERT Cycling Team + 6:18
15 Camargo Filho Armando Reis da Cost Indaiatuba Cycle Team + 6:18
16 Leme Pedro ACDC Trofa + 6:25
17 Melo Rodrigo Araujo Unifunvic Pindamondangadaba + 6:29
18 Brito Ronzani Felipe Memorial Santos Fupes + 6:42
19 Oliveira Mario Antonio Veriss Avulso + 6:48
20 Paula Victor Valverde Team-Ricardo Fuentes + 6:49
21 Ponciano Edson ERT Cycling Team + 6:53
22 Volpato Rossi Pedro Guilherme Rondonet + 7:11
23 Pizarro Henrico Marques São José Ciclismo-Instituto Athlon + 8:40
24 Metzger Gabriel FMD Rio do Sul-Royal Ciclo-Dalthon + 9:02
25 Paes Fagner Batista U.C.Rio Janeiro-Turim + 9:18
26 Barroso Lucas Rafael Andrade São José Ciclismo-Instituto Athlon + 9:18
27 Silva Luan Carlos Rodrigue Indaiatuba Cycle Team + 9:21
28 Sousa Gabriel Maxel CT + 9:25
29 Simeoni Artur Guarda Time Jundiai-First Bikes + 9:32
30 Prado Junior Joel Candido Rondonet + 10:10
31 Santos Daelson Silva Traterra Construçoes + 10:10
32 Da Luz Hygor Iglesias Gomes - + 10:23
33 Andrade Williams Bezerra Equipe Nativa + 10:33
34 Silva Jose Ronaldo U.C.Rio Janeiro-Turim + 11:10
35 Da Matta Antonio Luan Nascime Taubate CT + 11:36
36 Santos Flavio Cardoso Unifunvic Pindamondangadaba + 11:36
37 Gonçalves Kaik Filipe da Silva - + 11:36
38 Araujo Do Carmo Daniel Wallace Equipe Zenite Hard Bike + 11:36
39 Speorim Godin Marcelo Vinicius Acivas + 11:36
40 Chinelato Diones AVAI - FME Florianopolis - APGF + 11:36
41 Gomes Antonio Torquato - + 11:36
42 Silva Roberto Pinheiro - + 11:36
43 Marques Mateus Vinicius da C Equipe Zenite Hard Bike + 12:38
44 Generoso Rafael Cesar - + 12:38
45 Abreu Jose Carlos Cavalcan ABEC - Rio Claro + 13:01
46 Jorge Diego Diesel Z6 Cyclone Team + 14:13
47 Gonzelli Otavio Augusto SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 14:13
48 Santos David Guimaraes Acic Caldas Novas + 14:22
49 Barreto Rodrigo Rodrigues Avulso + 15:16
50 Lisboa Kranert Borges Joao Vitor Avulso + 15:36
51 Pedro Elivelton - + 15:38
52 Correia Jr. Nelson Acivas + 15:39
53 Pepinelli Gustavo de Souza Per Clube Maringaense de Ciclismo + 15:39
54 Sacramento Josimar Oliveira Taubate CT + 15:39
DNF Almeida Keven -
DNF Alves De Souza Andre -
DNF Barros Jhonatan -
DNF Barros Sales Gustavo -
DNF Carvalho Sousa Bruno -
DNF Cunha Matheus -
DNF Da Silva Lemos Bruno -
DNF Da Silva Lima Marcelo Joao -
DNF De Barros Ronaldo -
DNF De Santana Caio -
DNF Dos Santos Walter -
DNF Dos Santos Prado Vitor Eduardo -
DNF Dos Santos Sardinha Marcus Vinicius -
DNF Gomes Alexandre Pereira -
DNF Lemes Da Costa Willian -
DNF Martinelli Gustavo -
DNF Mota Fabiele dos Santos -
DNF Moura Ivan Jorge -
DNF Nascimento Antonio -
DNF Nascimento Lima Leandro Sayd -
DNF Pereira Jean -
DNF Pereira Silva Marcos Aurelio -
DNF Rodrigues Jose Humberto -
DNF Rodrigues Filho Jose Eriberto Medeir -
DNF Ruas Ademir -
DNF Santos Daniel Souza -
DNF Santos Lemos Kenendy -
DNF Silva Sergio Nazeozeno -
DNF Silva Carneiro Lucas -
DNF Silva Dos Santos Daniel -
DNF Sims Victor Jorge -
DNF Vilela Lucas -
DNF Pimentel Igor Haase 3 Shop- Kleninson
DNF de Santana Vieira Ewerton ABEC - Rio Claro
DNF Rodrigues Roberto Leite Acivas
DNF Rodrigues Ovidor Davidson Almodovar-Delta Cafes
DNF Tercariol De Melo Danilo Augusto Clube Maringaense de Ciclismo
DNF Zanatta Fernando Clube Maringaense de Ciclismo
DNF Motta Lucas Ribeiro Dantas Bikes
DNF Santana Arthur Xavier E.C.Guaratingueta
DNF Fernandes Joao Paulo Henriques Equipe Nativa
DNF Mota Mikael de Araujo Golden Team
DNF Gabrislosvkiski Diego Roberto Maxel CT
DNF Zippinotti Vicente Costa Memorial Santos Fupes
DNF De Oliveira Santos Cristiano Pedalli Bike Store-Sequeira
DNF Roux Aquila Pedalli Bike Store-Sequeira
DNF Fernandes Felipe Gustavo Macie São José Ciclismo-Instituto Athlon
DNF Andriato Rafael SwiftCarbon Pro Cycling Brazil
DNF Braga Rafael Augusto de Pa SwiftCarbon Pro Cycling Brazil
DNF Rossi Joao Pedro SwiftCarbon Pro Cycling Brazil
DNF Batista Fernando Nascimento Taubate CT
DNF Da Matta Marcos Levy Nascimen Taubate CT
DNF Ferreira Vitor Andrade Taubate CT
DNF Sidotti Breno Franca Taubate CT
DNF Soares Guilherme Henrique B Taubate CT
DNF Barroso Samuel Nunes Traterra Construçoes
DNF Silva Railson Leite Traterra Construçoes
DNF Gomes Ubiratan Miqueias de U.C.Rio Janeiro-Turim
DNF Rodrigues Pereira Pedro Mateus U.C.Rio Janeiro-Turim
DNF Silva Jose Mauricio U.C.Rio Janeiro-Turim
DNF Rabelo Euller Magno Unifunvic Pindamondangadaba

Information