Direct Energie | |
---|---|
1 | Chavanel Sylvain |
2 | Boudat Thomas |
3 | Calmejane Lilian |
4 | Cousin Jérôme |
5 | Gaudin Damien |
6 | Gène Yohann |
7 | Pichot Alexandre |
AG2R La Mondiale | |
---|---|
11 | Barbier Rudy |
12 | Bagdonas Gediminas |
13 | Jauregui Quentin |
14 | Duval Julien |
15 | Paret-Peintre Aurélien |
16 | Vandenbergh Stijn |
17 | Bouchard Geoffrey |
Groupama - FDJ | |
---|---|
21 | Démare Arnaud |
22 | Roy Jérémy |
23 | Armirail Bruno |
24 | Guarnieri Jacopo |
25 | Reichenbach Sebastien |
26 | Sinkeldam Ramon |
27 | Vaugrenard Benoît |
Astana Pro Team | |
---|---|
31 | Kangert Tanel |
32 | Gruzdev Dmitriy |
33 | Houle Hugo |
34 | Chernetskiy Sergey |
35 | Tleubayev Ruslan |
36 | De Vreese Laurens |
37 | Kozhatayev Bakhtiyar |
Cofidis | |
---|---|
41 | Hofstetter Hugo |
42 | Claeys Dimitri |
43 | Simon Julien |
44 | Navarro Daniel |
45 | Turgis Anthony |
46 | Van Staeyen Michael |
47 | Van Lerberghe Bert |
Delko-Marseille Provence-KTM | |
---|---|
51 | Jones Brenton |
52 | Siskevicius Evaldas |
53 | Combaud Romain |
54 | Fedeli Alessandro |
55 | Fernandez Delio |
56 | Finetto Mauro |
57 | El Fares Julien |
Trek-Segafredo | |
---|---|
61 | Bernard Julien |
62 | Rast Gregory |
63 | Gogl Michael |
64 | Alafaci Eugenio |
65 | Moschetti Matteo |
66 | Grmay Tsgabu |
67 | Guerreiro Ruben |
Team Fortuneo - Samsic | |
---|---|
71 | Bouet Maxime |
72 | Daniel Maxime |
73 | Delaplace Anthony |
74 | Gérard Arnaud |
75 | Périchon Pierre-Luc |
76 | Bonnamour Franck |
77 | Welten Bram |
Vital Concept | |
---|---|
81 | Ermenault Corentin |
82 | Fournier Marc |
83 | Garel Adrien |
84 | Lammertink Steven |
85 | Lecroq Jérémy |
86 | Courteille Arnaud |
87 | van Genechten Jonas |
Androni Giocattoli | |
---|---|
102 | Benfatto Marco |
103 | Spreafico Matteo |
104 | Malucelli Matteo |
105 | Vendrame Andrea |
106 | Lizde Seid |
107 | Viel Mattia |
Bardiani - CSF | |
---|---|
111 | Carboni Giovanni |
112 | Wackermann Luca |
113 | Maronese Marco |
114 | Orsini Umberto |
115 | Rota Lorenzo |
116 | Savini Daniel |
117 | Senni Manuel |
Wilier Triestina - Selle Italia | |
---|---|
121 | Pozzato Filippo |
122 | Raggio Luca |
123 | Fonzi Giuseppe |
124 | Velasco Simone |
125 | Zardini Edoardo |
126 | Turrin Alex |
127 | Moncassin Maxence |
Euskadi - Murias | |
---|---|
131 | Barrenetxea Ander |
132 | Aristi Mikel |
133 | Txoperena Benat |
134 | Irizar Julen |
135 | Gonzalez Aitor |
136 | Sanz Enrique |
137 | Rodriguez Reche Sergio |
Gazprom - RusVelo | |
---|---|
141 | Porsev Alexander |
142 | Rovny Ivan |
143 | Rybalkin Aleksey |
144 | Maikin Roman |
145 | Trusov Nikolai |
146 | Shilov Sergey |
147 | Kulikovskiy Alexandr |
St. Michel - Auber 93 | |
---|---|
151 | Paillot Yoann |
152 | Feillu Romain |
153 | Jakin Alo |
154 | Le Cunff Kévin |
155 | Maldonado Anthony |
156 | Maurelet Flavien |
157 | Levarlet Guillaume |
Roubaix-Lille Metropole | |
---|---|
161 | Antomarchi Julien |
162 | Cabot Jérémy |
163 | Barbier Pierre |
164 | Vermeulen Emiel |
165 | Kneisky Morgan |
166 | Leroux Samuel |
167 | Seynaeve Lander |