LIVE CENTRE: Volta Comunitat Valenciana

Triptyque Ardennais Juniors - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team 02:30:15
02 Shtin Valery Cannibal Team + 01
03 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 11
04 Koning Stef Wielerzone Nederland + 14
05 De Moyer Kenay Acrog-Tormans BC U19 + 19
06 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 19
07 Van Den Boer Seppe AA Drink Young Lions + 19
08 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 19
09 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 19
10 Van Dijck Victor Van Mossel Heist CT U19 + 19
11 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 19
12 Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 19
13 Van De Sompel Jori Maes CT Glabbeek + 19
14 Te Nijenhuis Sjoerd WV Westland Wil Vooruit U19 + 19
15 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 19
16 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 19
17 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 19
18 Niemi Tomas-Casimir Cannibal Team + 19
19 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 19
20 Dopchie Oscar Sprint 2000 Charleroi + 19
21 Mirzakhanov Kamran Cannibal Team + 19
22 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 19
23 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 19
24 Neirinckx Niels Van Moer Logistics Cycling Team + 19
25 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 19
26 Bauduin Romain FlandersColor-Galloo Team + 19
27 Spijkstra Timo Wielerzone Nederland + 19
28 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 19
29 van Eekelen Nathan Wielerzone Nederland + 19
30 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 19
31 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 19
32 Scully Conal Isorex Cycling Team + 19
33 Wouters Jelle Team Kempen + 19
34 Boelaert Maxence Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 19
35 Van Den Broeck Ruben AA Drink Young Lions + 19
36 De Neve Hannes Kon.Vc.t Meetjesland + 19
37 Briesen Milan Brain² Olympia Tienen + 19
38 Meeusen Stan Brain² Olympia Tienen + 19
39 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 19
40 Van den Meerssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 19
41 Laurent Gabin Team Geo-Therm Carbonbike U19 + 19
42 Vander Elst Daan Brain² Olympia Tienen + 19
43 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 19
44 Nennen Thomas Ser'velo Team Jr + 19
45 De Valck Asger Van Moer Logistics Cycling Team + 19
46 Cleenwerck Senne EFC - L&R - AGS U19 + 19
47 Janssens Willem AA Drink Young Lions + 19
48 van Speybroek Matti Acrog-Tormans BC U19 + 19
49 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 19
50 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 19
51 Alexandre Arthur Team Geo-Therm Carbonbike U19 + 19
52 van Marion Brain Wielerzone Nederland + 33
53 Douterlungne Kobe Onder Ons Parike WZW + 33
54 Doyen Luka Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 33
55 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 33
56 van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19 + 33
57 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 33
58 Tirry Arthur Young Cycling Talent D & D U19 + 33
59 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 36
60 Beurms Robben Isorex Cycling Team + 36
61 Hawkins Liam Onder Ons Parike WZW + 36
62 Hooftman Ilan Van Moer Logistics Cycling Team + 36
63 Dejaegher Floris EFC - L&R - AGS U19 + 36
64 Boonen Luca FlandersColor-Galloo Team + 36
65 Verstraete Victor EFC - L&R - AGS U19 + 36
66 Nowacki Edouard Sprint 2000 Charleroi + 36
67 Van Der Heyden Dario AA Drink Young Lions + 48
68 Baert Basiel Brain² Olympia Tienen + 48
69 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 48
70 van Tintelen Miguel Wielerzone Nederland + 53
71 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 + 06:51
72 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 06:51
DNF Torfs Loek Young Cycling Talent D & D U19
DNF Adomaitis Rokas Cannibal Team
DNF Gerdauskas Aironas Cannibal Team
DNF Omloop Witse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Dresselaers Jaro Brain² Olympia Tienen
DNF Teugels Jef Brain² Olympia Tienen
DNF Vangrunderbeek Viktor Brain² Olympia Tienen
DNF Van Sanden Kjell Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Van Den Broek Gijs FlandersColor-Galloo Team
DNF Van Den Bergh Toon AA Drink Young Lions
DNF Moreels Kilian AA Drink Young Lions
DNF Degryse Lowie CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Vancoillie Yaro CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Vermeulen Milan CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Djelil Yani Angelo CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Van Laer Keano Maes CT Glabbeek
DNF Bosch Robbin Maes CT Glabbeek
DNF Van Der Poel Tim WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Smet Cas Team Kempen
DNF Degezelle Kamiel EFC - L&R - AGS U19
DNF Maertens Thibo Isorex Cycling Team
DNF Donnelly Quillan Isorex Cycling Team
DNF Van Lelyveld Juan Equipe Regional Luxembourg
DNF Frankish Jasper Sprint 2000 Charleroi
DNF Breyer Tom Sprint 2000 Charleroi
DNF Melotte Matteo Ser'velo Team Jr
DNF Everaert Seppe Kon.Vc.t Meetjesland

Information