LIVE CENTRE: Volta Comunitat Valenciana

Triptyque Ardennais Juniors - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 10:45
02 Te Nijenhuis Sjoerd WV Westland Wil Vooruit U19 + 13
03 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 15
04 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 15
05 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 27
06 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 32
07 Van Den Boer Seppe AA Drink Young Lions + 33
08 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 37
09 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 37
10 van Marion Brain Wielerzone Nederland + 38
11 Scully Conal Isorex Cycling Team + 40
12 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 43
13 Shtin Valery Cannibal Team + 44
14 De Valck Asger Van Moer Logistics Cycling Team + 46
15 Van De Sompel Jori Maes CT Glabbeek + 47
16 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 48
17 Dopchie Oscar Sprint 2000 Charleroi + 48
18 Koning Stef Wielerzone Nederland + 48
19 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 52
20 Van Laer Keano Maes CT Glabbeek + 54
21 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 54
22 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 55
23 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 56
24 van Eekelen Nathan Wielerzone Nederland + 57
25 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 57
26 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 58
27 Boonen Luca FlandersColor-Galloo Team + 59
28 Maertens Thibo Isorex Cycling Team + 01:01
29 Gerdauskas Aironas Cannibal Team + 01:02
30 Dejaegher Floris EFC - L&R - AGS U19 + 01:03
31 Van Den Bergh Toon AA Drink Young Lions + 01:03
32 Van den Meerssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 01:03
33 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:03
34 Djelil Yani Angelo CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:05
35 Everaert Seppe Kon.Vc.t Meetjesland + 01:05
36 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 01:05
37 De Moyer Kenay Acrog-Tormans BC U19 + 01:05
38 Teugels Jef Brain² Olympia Tienen + 01:06
39 Tirry Arthur Young Cycling Talent D & D U19 + 01:06
40 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 01:07
41 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 01:09
42 Nennen Thomas Ser'velo Team Jr + 01:09
43 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 01:09
44 Van Der Heyden Dario AA Drink Young Lions + 01:10
45 Van Sanden Kjell Van Moer Logistics Cycling Team + 01:10
46 Niemi Tomas-Casimir Cannibal Team + 01:10
47 Frankish Jasper Sprint 2000 Charleroi + 01:11
48 Vermeulen Milan CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:12
49 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 01:13
50 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:13
51 De Neve Hannes Kon.Vc.t Meetjesland + 01:13
52 Smet Cas Team Kempen + 01:16
53 Donnelly Quillan Isorex Cycling Team + 01:16
54 Melotte Matteo Ser'velo Team Jr + 01:17
55 Neirinckx Niels Van Moer Logistics Cycling Team + 01:18
56 Van Den Broek Gijs FlandersColor-Galloo Team + 01:19
57 Adomaitis Rokas Cannibal Team + 01:22
58 Hawkins Liam Onder Ons Parike WZW + 01:22
59 Spijkstra Timo Wielerzone Nederland + 01:23
60 Boelaert Maxence Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:23
61 Hooftman Ilan Van Moer Logistics Cycling Team + 01:25
62 Degryse Lowie CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:25
63 Cleenwerck Senne EFC - L&R - AGS U19 + 01:28
64 Bauduin Romain FlandersColor-Galloo Team + 01:29
65 Laurent Gabin Team Geo-Therm Carbonbike U19 + 01:31
66 van Speybroek Matti Acrog-Tormans BC U19 + 01:31
67 Van Dijck Victor Van Mossel Heist CT U19 + 01:34
68 Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:34
69 Meeusen Stan Brain² Olympia Tienen + 01:35
70 Alexandre Arthur Team Geo-Therm Carbonbike U19 + 01:36
71 Mirzakhanov Kamran Cannibal Team + 01:39
72 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 + 01:39
73 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:43
74 Wouters Jelle Team Kempen + 01:44
75 van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:49
76 Van Lelyveld Juan Equipe Regional Luxembourg + 01:50
77 van Tintelen Miguel Wielerzone Nederland + 01:52
78 Beurms Robben Isorex Cycling Team + 01:52
79 Vancoillie Yaro CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:52
80 Verstraete Victor EFC - L&R - AGS U19 + 01:52
81 Doyen Luka Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:53
82 Bosch Robbin Maes CT Glabbeek + 01:54
83 Degezelle Kamiel EFC - L&R - AGS U19 + 01:56
84 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 01:58
85 Nowacki Edouard Sprint 2000 Charleroi + 01:59
86 Van Den Broeck Ruben AA Drink Young Lions + 02:01
87 Omloop Witse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:01
88 Vangrunderbeek Viktor Brain² Olympia Tienen + 02:04
89 Vander Elst Daan Brain² Olympia Tienen + 02:04
90 Douterlungne Kobe Onder Ons Parike WZW + 02:06
91 Moreels Kilian AA Drink Young Lions + 02:06
92 Briesen Milan Brain² Olympia Tienen + 02:07
93 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 02:11
94 Van Der Poel Tim WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:11
95 Torfs Loek Young Cycling Talent D & D U19 + 02:26
96 Dresselaers Jaro Brain² Olympia Tienen + 02:34
97 Janssens Willem AA Drink Young Lions + 02:44
98 Baert Basiel Brain² Olympia Tienen + 02:48
99 Breyer Tom Sprint 2000 Charleroi + 04:29

Information