Triptyque Ardennais Juniors - 2022

GC Mountain Sprint

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 04:55:35
02 Te Nijenhuis Sjoerd WV Westland Wil Vooruit U19 + 13
03 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 15
04 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 15
05 Shtin Valery Cannibal Team + 26
06 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 27
07 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 29
08 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 32
09 Van Den Boer Seppe AA Drink Young Lions + 33
10 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 37
11 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 39
12 Scully Conal Isorex Cycling Team + 40
13 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 43
14 Koning Stef Wielerzone Nederland + 43
15 De Valck Asger Van Moer Logistics Cycling Team + 46
16 Van De Sompel Jori Maes CT Glabbeek + 47
17 Dopchie Oscar Sprint 2000 Charleroi + 48
18 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 48
19 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 52
20 van Marion Brain Wielerzone Nederland + 52
21 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 54
22 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 56
23 van Eekelen Nathan Wielerzone Nederland + 57
24 Van den Meerssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 01:03
25 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:03
26 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 01:05
27 De Moyer Kenay Acrog-Tormans BC U19 + 01:05
28 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 01:07
29 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 01:09
30 Nennen Thomas Ser'velo Team Jr + 01:09
31 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 01:09
32 Niemi Tomas-Casimir Cannibal Team + 01:10
33 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 01:11
34 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 01:12
35 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:13
36 De Neve Hannes Kon.Vc.t Meetjesland + 01:13
37 Boonen Luca FlandersColor-Galloo Team + 01:16
38 Neirinckx Niels Van Moer Logistics Cycling Team + 01:18
39 Dejaegher Floris EFC - L&R - AGS U19 + 01:20
40 Tirry Arthur Young Cycling Talent D & D U19 + 01:20
41 Spijkstra Timo Wielerzone Nederland + 01:23
42 Boelaert Maxence Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:23
43 Cleenwerck Senne EFC - L&R - AGS U19 + 01:28
44 Bauduin Romain FlandersColor-Galloo Team + 01:29
45 Laurent Gabin Team Geo-Therm Carbonbike U19 + 01:31
46 van Speybroek Matti Acrog-Tormans BC U19 + 01:31
47 Van Dijck Victor Van Mossel Heist CT U19 + 01:34
48 Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:34
49 Meeusen Stan Brain² Olympia Tienen + 01:35
50 Alexandre Arthur Team Geo-Therm Carbonbike U19 + 01:36
51 Hawkins Liam Onder Ons Parike WZW + 01:39
52 Van Der Heyden Dario AA Drink Young Lions + 01:39
53 Mirzakhanov Kamran Cannibal Team + 01:39
54 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 01:42
55 Hooftman Ilan Van Moer Logistics Cycling Team + 01:42
56 Wouters Jelle Team Kempen + 01:44
57 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:57
58 Van Den Broeck Ruben AA Drink Young Lions + 02:01
59 van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:03
60 Doyen Luka Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:07
61 Briesen Milan Brain² Olympia Tienen + 02:07
62 Beurms Robben Isorex Cycling Team + 02:09
63 Verstraete Victor EFC - L&R - AGS U19 + 02:09
64 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 02:11
65 Nowacki Edouard Sprint 2000 Charleroi + 02:16
66 Douterlungne Kobe Onder Ons Parike WZW + 02:20
67 van Tintelen Miguel Wielerzone Nederland + 02:26
68 Janssens Willem AA Drink Young Lions + 02:44
69 Baert Basiel Brain² Olympia Tienen + 06:51
70 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 + 08:11
71 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 08:30
DNF Van Lelyveld Juan Equipe Regional Luxembourg
DNF Moreels Kilian AA Drink Young Lions
DNF Van Den Bergh Toon AA Drink Young Lions
DNF Dresselaers Jaro Brain² Olympia Tienen
DNF Teugels Jef Brain² Olympia Tienen
DNF Vangrunderbeek Viktor Brain² Olympia Tienen
DNF Adomaitis Rokas Cannibal Team
DNF Gerdauskas Aironas Cannibal Team
DNF Omloop Witse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Degryse Lowie CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Djelil Yani Angelo CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Vancoillie Yaro CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Vermeulen Milan CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Degezelle Kamiel EFC - L&R - AGS U19
DNF Van Den Broek Gijs FlandersColor-Galloo Team
DNF Donnelly Quillan Isorex Cycling Team
DNF Maertens Thibo Isorex Cycling Team
DNF Everaert Seppe Kon.Vc.t Meetjesland
DNF Bosch Robbin Maes CT Glabbeek
DNF Van Laer Keano Maes CT Glabbeek
DNF Melotte Matteo Ser'velo Team Jr
DNF Breyer Tom Sprint 2000 Charleroi
DNF Frankish Jasper Sprint 2000 Charleroi
DNF Smet Cas Team Kempen
DNF Van Sanden Kjell Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Van Der Poel Tim WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Torfs Loek Young Cycling Talent D & D U19

Information