Randers Bike Week Juniors - 2022

Stage GC Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Van Sinaey Xaydee WOOP 02:14:30
02 Moerman Tess WOOP + 13
03 Bye Camilla Rånes IL Stjørdals-Blink + 13
04 Greve Alberte Amager CR + 13
05 Johansson Alma Acrog-Tormans + 13
06 Van Velzen Zoë WOOP + 13
07 Stokkeland Martha Stavanger SK + 13
08 Graux Zelie Team Off Road Wilink + 23
09 Mustad Maren Cecilie Langesund SK + 23
10 Hendrickx Sterre Acrog-Tormans + 23
11 De Prijck Shania WOOP + 23
12 Wahlström Ella Motala AIF + 04:32
13 Sundgren Clara Team Rygter p/b Carl Ras + 04:32
14 Braaten Celine Madeleine SK Rye Sykkel + 05:33
15 Knox Frøya SK Rye Sykkel + 05:34
16 Røed Dina Helene Sandefjord SK + 05:34
17 Juul Balle Line MTB Racing Nord + 05:42
18 Ingves Erika Team Toni & Toni IK-32 + 05:59
19 Deville Frauke WOOP + 06:42
20 Bech Olsen Carolina Krag Hoptrup-Marstrup + 13:16
21 Hus Evelien Acrog-Tormans + 21:33
DNS Norrid-Mortensen Olympia Holte MTB Klub
DNS Israelsson Felicia Motala AIF
DNS Mauland Tuva Aarø Bergen CK
DNS Uhre Julie Team Macadam’s Cowboys & Girls
DNS Malmström Ida Västerås CK
DNF Mechlenborg Ida Team Nyt Syn
DNF Bjørn Sørensen Astrid Marie Team BACHE - JS.dk
DNF Garnvik Frida Andrea Konnerud IL Sykkel
Pos Rider Team Time
1 - Van Sinaey Xaydee WOOP 05:29:46
2 - Van Velzen Zoë WOOP + 01:17
3 - Bye Camilla Rånes IL Stjørdals-Blink + 01:22
4 1 Moerman Tess WOOP + 02:37
5 1 Stokkeland Martha Stavanger SK + 02:39
6 1 De Prijck Shania WOOP + 04:02
7 1 Greve Alberte Amager CR + 04:49
8 2 Hendrickx Sterre Acrog-Tormans + 09:56
9 2 Graux Zelie Team Off Road Wilink + 10:32
10 1 Braaten Celine Madeleine SK Rye Sykkel + 10:37
11 1 Mustad Maren Cecilie Langesund SK + 10:40
12 1 Røed Dina Helene Sandefjord SK + 16:26
13 2 Wahlström Ella Motala AIF + 20:05
14 - Deville Frauke WOOP + 21:05
15 1 Ingves Erika Team Toni & Toni IK-32 + 25:00
16 2 Knox Frøya SK Rye Sykkel + 26:45
17 - Bech Olsen Carolina Krag -Hoptrup-Marstrup + 32:51
18 2 Juul Balle Line MTB Racing Nord + 34:01
19 2 Johansson Alma Acrog-Tormans + 34:29
20 4 Sundgren Clara Team Rygter p/b Carl Ras + 50:22
21 4 Hus Evelien Acrog-Tormans + 01:09:52
Pos Rider Team Points
01 Van Sinaey Xaydee WOOP 23
02 Bye Camilla Rånes IL Stjørdals-Blink 10
03 Van Velzen Zoë WOOP 8
04 Johansson Alma Acrog-Tormans 5
05 Moerman Tess WOOP 1
06 Stokkeland Martha Stavanger SK 1
Pos Team Time
01 WOOP 16:33:29
02 Acrog-Tormans + 01:50:14

Information