Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Vuelta a Toledo Imperial
Amateur, 2nd stage, 6th August 2022, Spain
Race info
Results
Startlist
History
Stage
GC
Stage: 01
Stage: 02
Stage: 03
Embed Results
Nations
Algeria
Argentina
Brazil
Chile
Colombia
Costa Rica
Dom. Republic
Great Britain
Guatemala
Ireland
Italy
Romania
Spain
Uruguay
Venezuela
Teams
Aluminios Cortizo
Arabay Team
Avimosa-Chozas Team
Brocar-Ale
Brocoli Mecánico-Sakata
Drone Hopper-Gsport
EOLO-KOMETA U23
Escribano Sport Team
Essax
Globalia-Zamora Enamora
Hoomu Seguros
Pemoy
Previley-Coforma
Super Froiz
Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
Triporter-Danaus-La Grupeta
Ulevel-Safir Fruits
Valverde Team-Ricardo Fuentes
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Hervas Garcia
Pol
1998
Brocar-Ale
04:22:03
02
Calderon
Sebastian
2003
Aluminios Cortizo
+ 03
03
Collazos Gorriz
Carlos
1998
Drone Hopper-Gsport
+ 08
04
Del Cid Martin
Alejandro
2002
Hoomu Seguros
+ 10
05
Piñero Martinez
Fernando
2001
Brocoli Mecánico-Sakata
+ 12
06
Perez Diaz
Juan Jose
1998
Brocoli Mecánico-Sakata
+ 16
07
Martinez Bayan
Alejandro
1999
Globalia-Zamora Enamora
+ 40
08
Llaneras
Pau
1999
Arabay Team
+ 01:17
09
Camprubí
Marcel
2001
EOLO-KOMETA U23
+ 01:19
10
Silva
Thomas
2001
Previley-Coforma
+ 01:19
11
Curto Pellicer
Edgar
1999
Arabay Team
+ 01:19
12
Peñuela
Francisco
2001
Drone Hopper-Gsport
+ 01:19
13
Ginés Quilez
Sergio
1999
Drone Hopper-Gsport
+ 01:22
14
Huertas
Jason
1998
Ulevel-Safir Fruits
+ 01:23
15
Cabedo Hernandez
Marc
2002
Ulevel-Safir Fruits
+ 01:23
16
Tomas
Josep
2001
Brocar-Ale
+ 01:23
17
Santos Monje
Fernando
1998
Escribano Sport Team
+ 01:23
18
Jimenez Durán
Sergio
1998
Brocar-Ale
+ 01:27
19
Montoli
Andrea
2002
EOLO-KOMETA U23
+ 01:27
20
Towers
Lucas
2003
Previley-Coforma
+ 01:27
21
Cesar De Paula
Victor
2003
Valverde Team-Ricardo Fuentes
+ 01:27
22
Moscardó Hernandez
Oscar
1998
Essax
+ 01:32
23
Rujano
Jeison
2001
Aluminios Cortizo
+ 01:32
24
Robert Torrents
Ferran
1998
Valverde Team-Ricardo Fuentes
+ 01:32
25
Zafra Arenas
David
1997
Hoomu Seguros
+ 01:32
26
Autran
Jose
1999
Super Froiz
+ 01:32
27
Polo Ortuño
Alvaro
2001
Brocoli Mecánico-Sakata
+ 01:36
28
Martin Muñoz
Jose Maria
2001
Valverde Team-Ricardo Fuentes
+ 01:36
29
Miralles Sendra
Tomas
1998
Essax
+ 01:36
30
Martin
Tom
1999
Brocar-Ale
+ 01:36
31
Arias
Sergio
1998
Globalia-Zamora Enamora
+ 01:38
32
Sagrado Perez
Alvaro
2000
Brocar-Ale
+ 01:42
33
Bayona
Steven
2002
Previley-Coforma
+ 01:42
34
Shortt
Devin
1999
Previley-Coforma
+ 01:42
35
Chumil
Sergio
2000
Aluminios Cortizo
+ 01:43
36
Castellano
Victor
1999
Arabay Team
+ 01:45
37
Echavarria Bustamante
Alonso
2001
Aluminios Cortizo
+ 01:47
38
Jimenez
Daniel
2002
Super Froiz
+ 01:47
39
Fajardo Toledo
Adrian
2003
Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
+ 01:50
40
Bennassar
Francesc
2002
Drone Hopper-Gsport
+ 01:50
41
Mellado Tamayo
Daniel
1998
Aluminios Cortizo
+ 01:50
42
Preece
Cameron
2000
Brocar-Ale
+ 01:55
43
Benganif
Seddik
2001
Ulevel-Safir Fruits
+ 01:57
44
Lopez Marin
Pedro
2000
Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
+ 02:00
45
Anton Ortiz
Miguel
2001
Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
+ 02:07
46
Lozano
Juan Pedro
2003
Valverde Team-Ricardo Fuentes
+ 02:08
47
Casalderrey
Raul
2002
Super Froiz
+ 02:08
48
Perez Serdio
Julio
2001
Previley-Coforma
+ 02:11
49
Gainza Rodriguez
Alejandro
1999
Hoomu Seguros
+ 02:11
50
Albiach Melado
Adrian
1999
Ulevel-Safir Fruits
+ 02:11
51
Guzman Trillo
Jaime
1998
Avimosa-Chozas Team
+ 02:11
52
Amigo Granja
Guillermo
2001
Triporter-Danaus-La Grupeta
+ 02:11
53
Cantera Carrasco
Arturo
1999
Escribano Sport Team
+ 02:15
54
Oioli
Manuel
2003
EOLO-KOMETA U23
+ 02:16
55
Garcia Crespo
Jorge
2001
Escribano Sport Team
+ 02:20
56
Espinosa
Manuel
2003
Brocoli Mecánico-Sakata
+ 02:29
57
Luncan
Serban
2002
Drone Hopper-Gsport
+ 02:35
58
Rodriguez Gomez
Alejandro
1999
Globalia-Zamora Enamora
+ 02:41
59
Martinez Bayan
Hector
2002
Avimosa-Chozas Team
+ 02:41
60
Jimenez
John
1999
Aluminios Cortizo
+ 02:46
61
Rodriguez Alonso
Manuel
2002
Super Froiz
+ 02:49
62
Molina
Miguel
2003
Previley-Coforma
+ 02:55
63
Latorre Torralba
Adrian
2003
Brocoli Mecánico-Sakata
+ 03:01
64
Lucas Marin
Aitor
1998
Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
+ 03:15
65
Raccagni
Gabriele
2003
EOLO-KOMETA U23
+ 03:23
66
Soriano Pérez
Sergio
2002
Essax
+ 03:28
67
Rodriguez Mingorance
Ignacio
1997
Brocoli Mecánico-Sakata
+ 03:42
68
Garcia Navarro
Oscar
2003
Essax
+ 03:47
69
Martinez Sanz
Neo
2001
Super Froiz
+ 04:04
70
Molina
Igor
1999
Previley-Coforma
+ 04:18
71
Aguilera Cano
Abraham
1999
Arabay Team
+ 04:43
72
Alleva
Edoardo
2003
EOLO-KOMETA U23
+ 04:46
73
Uria
Pablo
2001
EOLO-KOMETA U23
+ 04:51
74
Diaz-Pines
Pedro
2003
Triporter-Danaus-La Grupeta
+ 17:31
75
Lopez Chipolini
Francisco
2002
Valverde Team-Ricardo Fuentes
+ 17:31
76
Polanco
Steven Manuel
2000
Ulevel-Safir Fruits
+ 17:31
78
Lindon Gomez
Marcus
1997
Triporter-Danaus-La Grupeta
+ 17:31
79
De Pablos Plaza
Raul
1998
Triporter-Danaus-La Grupeta
+ 17:31
80
Pajares Martin
David
2002
Escribano Sport Team
+ 17:40
81
Partido Fernandez
Julio
2000
Brocoli Mecánico-Sakata
+ 17:40
82
Hernandez Prieto
Jose
2002
Globalia-Zamora Enamora
+ 17:40
83
Torrent Ortiz
Pau
2002
Globalia-Zamora Enamora
+ 17:40
84
Guzman Velazquez
Ismael
2001
Globalia-Zamora Enamora
+ 17:40
85
Torrella Saez
David
2000
Essax
+ 19:35
86
Gil Iborra
Martin
2001
Essax
+ 19:35
Information
Vuelta a Toledo Imperial
Spain
2nd stage | 174.0 km
Gerindote
->
Añover de Tajo
2.12.1