Front Races Teams Riders Ranking

GP Industria Com Artigianato Carnaghese | 2010 Results

Information Results

Main page

Results

Pos Name Team Time
01 Ivan Basso Liquigas-Doimo 4:46:37
02 Giario Ermeti De Rosa - Stac Plastic + 14
03 Daniele Colli Ceramica Flaminia + 21
04 Jure Kocjan Carmiooro NGC + 21
05 Roberto Ferrari De Rosa - Stac Plastic + 21
06 Francesco Ginanni Androni Giocattoli + 21
07 Francesco Bellotti Liquigas-Doimo + 21
08 Daniele Callegarin CDC - Cavaliere + 21
09 Blaz Jarc Adria Mobil + 21
10 Francesco Failli Acqua e Sapone + 21
11 Rafaâ Chtioui Acqua e Sapone + 21
12 Aristide Ratti Carmiooro NGC + 21
13 Walter Proch Tecnofilm - Betonexpressz 2000 + 21
14 Aleksandr Kuschynski Liquigas-Doimo + 21
15 José Serpa Androni Giocattoli + 21
16 Matija Kvasina Zeroquadro - Radenska + 21
17 Miguel Angel Rubiano Meridiana - Kamen Team + 21
18 Leonardo Bertagnolli [*] Androni Giocattoli + 21
19 Diego Caccia ISD - Neri + 21
20 Tomasz Nose Adria Mobil + 21
21 Alberto Di Lorenzo Zeroquadro - Radenska + 40
22 Alessandro Raisoni Carmiooro NGC + 40
23 Edoardo Girardi Ceramica Flaminia + 40
24 Kristjan Fajt Adria Mobil + 3:45
25 Kristjan Koren Liquigas-Doimo + 3:45
26 Clemens Fankhauser Vorarlberg - Corratec + 3:45
27 Reto Hollenstein Vorarlberg - Corratec + 3:45
28 Piergiorgio Camussa Vorarlberg - Corratec + 3:45
29 Claudio Corioni De Rosa - Stac Plastic + 3:45
30 Manuele Caddeo Zeroquadro - Radenska + 3:45
31 Jackson Rodriguez Androni Giocattoli + 3:45
DNF Paolo Ciavatta Acqua e Sapone
DNF Alessandro Donati Acqua e Sapone
DNF Alessandro Fantini Acqua e Sapone
DNF Ruggero Marzoli Acqua e Sapone
DNF Giuseppe Palumbo Acqua e Sapone
DNF Luca Pierfelici Acqua e Sapone
DNF Matej Gnezda Adria Mobil
DNF Aljaz Hocevar Adria Mobil
DNF Uros Murn Adria Mobil
DNF Marino Palandri Adria Mobil
DNF Jure Zagar Adria Mobil
DNF Fausto Fognini Amore & Vita - Conad
DNF Tyron Giorgieri Amore & Vita - Conad
DNF Volodymyr Kogut Amore & Vita - Conad
DNF Volodymir Starchyk Amore & Vita - Conad
DNF Konstantin Volik Amore & Vita - Conad
DNF Kristof Vollon Amore & Vita - Conad
DNF Andrea Zanetti Amore & Vita - Conad
DNF Luis Angel Mate Androni Giocattoli
DNF Carles Jose Ochoa Androni Giocattoli
DNF Cameron Wurf Androni Giocattoli
DNF Nicolas Baldo Atlas Personal - BMC
DNF Marius Bernatonis Atlas Personal - BMC
DNF Guillaume Bourgeois Atlas Personal - BMC
DNF Michael Bär Atlas Personal - BMC
DNF Bruno Guggisberg Atlas Personal - BMC
DNF Peter Kusztor Atlas Personal - BMC
DNF Florian Salzinger Atlas Personal - BMC
DNF Frank Scherzinger Atlas Personal - BMC
DNF Sébastien Fournet-Fayard Carmiooro NGC
DNF Diego Genovesi Carmiooro NGC
DNF Andrea Piechele Carmiooro NGC
DNF Antonio Quadranti Carmiooro NGC
DNF Mirko Tedeschi Carmiooro NGC
DNF Domenico Agosta CDC - Cavaliere
DNF Luca Ascani CDC - Cavaliere
DNF Davide Bonuccelli CDC - Cavaliere
DNF Davide D'Angelo CDC - Cavaliere
DNF Domenico Loria CDC - Cavaliere
DNF Giuseppe Muraglia CDC - Cavaliere
DNF Davide Torosantucci CDC - Cavaliere
DNF Paolo Bailetti Ceramica Flaminia
DNF Donato Cannone Ceramica Flaminia
DNF Cristiano Fumagalli Ceramica Flaminia
DNF Massimiliano Gentili Ceramica Flaminia
DNF Leonardo Giordani Ceramica Flaminia
DNF Fabrizio Lucciola Ceramica Flaminia
DNF Alessandro Bisolti Colnago - CSF Inox
DNF Gianluca Brambilla Colnago - CSF Inox
DNF Alberto Contoli Colnago - CSF Inox
DNF Michele Gaia Colnago - CSF Inox
DNF Stefano Pirazzi Colnago - CSF Inox
DNF Simone Stortoni Colnago - CSF Inox
DNF Cristian Benenati De Rosa - Stac Plastic
DNF Stefano Borchi De Rosa - Stac Plastic
DNF Giorgio Brambilla De Rosa - Stac Plastic
DNF Marco Cattaneo De Rosa - Stac Plastic
DNF Claudio Cucinotta De Rosa - Stac Plastic
DNF Paolo Centra ISD - Neri
DNF Simon Clarke ISD - Neri
DNF Oscar Gatto ISD - Neri
DNF Bartosz Huzarski ISD - Neri
DNF Paolo Longo Borghini ISD - Neri
DNF Giovanni Visconti ISD - Neri
DNF Ivan Belotti Kalev Chocolate Team
DNF Alessandro Bertuola Kalev Chocolate Team
DNF Fabio Donesana Kalev Chocolate Team
DNF Simas Kondrotas Kalev Chocolate Team
DNF Viesturs Luksevics Kalev Chocolate Team
DNF Martin Puusepp Kalev Chocolate Team
DNF Francesco Chicchi Liquigas-Doimo
DNF Manuel Quinziato Liquigas-Doimo
DNF Juraj Sagan Liquigas-Doimo
DNF Elia Viviani Liquigas-Doimo
DNF Marin Andelini Meridiana - Kamen Team
DNF Nicola D'Andrea Meridiana - Kamen Team
DNF Mariano Giallorenzo Meridiana - Kamen Team
DNF Mauro Hrastnik Meridiana - Kamen Team
DNF Marko Ivancic Meridiana - Kamen Team
DNF Bruno Radotic Meridiana - Kamen Team
DNF Stefano Usai Meridiana - Kamen Team
DNF Loic Aubert Price - Custom Bikes
DNF Daniel Henggeler Price - Custom Bikes
DNF David Locher Price - Custom Bikes
DNF Bernhard Oberholzer Price - Custom Bikes
DNF Elias Schmaeh Price - Custom Bikes
DNF Nicolas Schnyder Price - Custom Bikes
DNF Hubert Schwab Price - Custom Bikes
DNF Fabien Wolf Price - Custom Bikes
DNF Adriano Angeloni Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Marco Carletti Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Roberto Antonio Richeze Araquistain Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Emanuele Rizza Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Sebastien Baldauf Vorarlberg - Corratec
DNF Josef Benetseder Vorarlberg - Corratec
DNF Dominik Hrinkow Vorarlberg - Corratec
DNF René Weissinger Vorarlberg - Corratec
DNF Andi Bajc Zeroquadro - Radenska
DNF Pavel Kochetkov Zeroquadro - Radenska
DNF Bostijan Rezman Zeroquadro - Radenska
DNF Klemen Stimulak Zeroquadro - Radenska
DNF David Tratnik Zeroquadro - Radenska
Information
Nations Italy
Date August 5th
Distance 200 km
CAT 1.1