Right now | Confirmed transfers | Cyclo-cross | World Championship | Vuelta | Uno-X Dev Weekend

2009 GP Industria Com Artigianato Carnaghese

Race mainpage Info Results Startlist Stats Comments

Results FirstCycling.com

Pos Name Born Team Time FC
01 Francesco Ginanni 1985 Serramenti - Androni Giocattoli 4:30:0080
02 Daniele Callegarin 1982 Centri della Calzatura + 0064
03 Giovanni Visconti 1983 ISD - Neri + 0048
04 Fortunato Baliani 1974 CSF Group - Navigare + 0040
05 Miguel Angel Rubiano 1984 Centri della Calzatura + 0236
06 Daniele Pietropolli 1980 LPR Brakes - Farnese Vini + 0232
07 Jure Kocjan 1984 Carmiooro - A-Style + 0229
08 Manuel Belletti 1985 Serramenti - Androni Giocattoli + 0226
09 Luis Angel Mate 1984 Serramenti - Androni Giocattoli + 0223
10 Maurizio Biondo 1981 Ceramica Flaminia-Bossini Docce + 0221
11 Krzysztof Szczawinski 1979 Miche - Silver Cross + 0219
12 Vladislav Borisov 1978 Amore & Vita - McDonald's + 0218
13 Andrea Masciarelli 1982 Acqua e Sapone - Caffe Mokambo + 0216
14 Björn Thurau 1988 Elk Haus + 0214
15 Guiseppe Palumbo 1975 Acqua e Sapone - Caffe Mokambo + 0213
16 Enrico Zen 1986 CSF Group - Navigare + 0212
17 Francesco Tizza 1981 Carmiooro - A-Style + 0211
18 Valerio Agnoli 1985 Liquigas + 0210
19 Michael Bär 1988 Nazionale Elettronica - Hadimec + 0210
20 Alessio Signego 1983 Adria Mobil + 029
21 Jaroslaw Dabrowski 1983 Amore & Vita - McDonald's + 028
22 Sergio Pardilla 1984 Carmiooro - A-Style + 027
23 Steve Cummings 1981 Barloworld - Bianchi + 026
24 Grega Bole 1985 Adria Mobil + 026
25 Domenico Pozzovivo 1982 CSF Group - Navigare + 025
26 Donato Cannone 1982 Betonexpressz 2000 - Limonta + 024
27 Francesco Failli 1983 Acqua e Sapone - Caffe Mokambo + 023
28 Davide Torosantucci 1981 Centri della Calzatura + 022
29 Tomasz Marczynski 1984 Miche - Silver Cross + 022
30 Alessandro Raisoni 1983 Carmiooro - A-Style + 021
31 Gabriele Bosisio 1980 LPR Brakes - Farnese Vini + 02
32 Niklas Axelsson 1972 Team Utensilnord + 02
33 Ruggero Marzoli 1976 Acqua e Sapone - Caffe Mokambo + 02
34 Diego Nosotti 1982 Ceramica Flaminia-Bossini Docce + 02
35 Guillaume Dessibourg 1986 Nazionale Elettronica - Hadimec + 02
36 Alessandro Donati 1979 Acqua e Sapone - Caffe Mokambo + 02
37 Zsolt Der 1983 Centri della Calzatura + 02
38 Leopoldo Rocchetti 1986 Nazionale Elettronica - Hadimec + 02
39 Carlo Scognamiglio 1983 Barloworld - Bianchi + 02
40 Fabio Terrenzio 1985 Carmiooro - A-Style + 02
41 Aristide Ratti 1982 Carmiooro - A-Style + 02
42 Murilo Fischer 1979 Liquigas + 02
43 Luca Solari 1979 Serramenti - Androni Giocattoli + 02
44 Alessandro Bisolti 1985 CSF Group - Navigare + 02
45 Francesco Bellotti 1979 Barloworld - Bianchi + 02
46 Cristiano Fumagalli 1984 Ceramica Flaminia-Bossini Docce + 42
47 Simone Stortoni 1985 CSF Group - Navigare + 42
48 Andrea Moletta 1979 Miche - Silver Cross + 42
49 Rubens Bertogliati 1979 Serramenti - Androni Giocattoli + 42
50 Michele Scarponi 1979 Serramenti - Androni Giocattoli + 42
51 Gorazd Stangelj 1973 Liquigas + 42
52 Santo Anzà 1980 Amica Chips - Knauf + 42
53 Nico Schneider 1987 Atlas - Romers's Hausbäckerei + 1:00
54 Diego Caccia 1981 Barloworld - Bianchi + 1:00
55 Vladimir Miholjevic 1974 Liquigas + 1:00
56 Serhiy Honchar 1970 Team Utensilnord + 1:00
57 Jan Valach 1973 Elk Haus + 1:00
58 Pierpaolo De Negri 1986 ISD - Neri + 1:00
59 Michele Gaia 1985 CSF Group - Navigare + 1:00
60 Cesare Benedetti 1987 Liquigas + 1:00
61 Ruslan Ivanov 1973 Betonexpressz 2000 - Limonta + 1:00
62 Vladimir Duma 1972 Ceramica Flaminia-Bossini Docce + 1:00
63 Alessandro Spezialetti 1975 LPR Brakes - Farnese Vini + 1:00
64 Giampaolo Caruso 1980 Ceramica Flaminia-Bossini Docce + 1:00
65 John-Lee Augustyn 1986 Barloworld - Bianchi + 1:00
66 Diego Genovesi 1981 Carmiooro - A-Style + 1:00
67 Paolo Longo Borghini 1980 Barloworld - Bianchi + 1:00
68 Francesco Di Paolo 1982 Acqua e Sapone - Caffe Mokambo + 1:00
69 Fabio Gilioli 1979 Amore & Vita - McDonald's + 1:00
70 Pasquale Muto 1980 Miche - Silver Cross + 1:00
71 Massimo Giunti 1974 Miche - Silver Cross + 1:00
72 Marco Corti 1986 Barloworld - Bianchi + 3:00
73 Fabrizio Lucciola 1986 Ceramica Flaminia-Bossini Docce + 3:00
74 Mirko Battaglini 1987 ISD - Neri + 3:00
75 Enrico Rossi 1982 Ceramica Flaminia-Bossini Docce + 3:00
76 Alessandro Maserati 1979 Ceramica Flaminia-Bossini Docce + 3:00
77 Matteo Montaguti 1984 LPR Brakes - Farnese Vini + 3:00
78 Esad Hasanovic 1985 Centri della Calzatura + 3:00
79 Lubos Pelanek 1981 Amore & Vita - McDonald's + 7:57
80 Danilo Andrenacci 1978 Nazionale Elettronica - Hadimec + 7:57
81 Robert Vrecer 1980 Adria Mobil + 7:57
82 Harald Totschnig 1974 Elk Haus + 7:57
83 Stefan Rucker 1980 Elk Haus + 7:57
84 Yauheni Sobal 1981 Centri della Calzatura + 7:57
85 David Rösch 1988 Atlas - Romers's Hausbäckerei + 7:57
86 Gianluca Mirenda 1983 ISD - Neri + 7:57
87 Alain Van der Velde 1985 Centri della Calzatura + 7:57
88 Roberto De Patre 1988 Acqua e Sapone - Caffe Mokambo + 7:57
89 Emiliano Donadello 1983 Team Utensilnord + 7:57
90 Marino Palandri 1985 Miche - Silver Cross + 7:57
DNF Alessandro Fantini 1985 Acqua e Sapone - Caffe Mokambo
DNF Kristjan Fajt 1985 Adria Mobil
DNF Matej Gnezda 1979 Adria Mobil
DNF Marko Kump 1988 Adria Mobil
DNF Tomasz Nose 1982 Adria Mobil
DNF Miha Svab 1984 Adria Mobil
DNF Phil Cortes 1982 Amore & Vita - McDonald's
DNF Philipp Mamos 1982 Amore & Vita - McDonald's
DNF Yuri Metlushenko 1976 Amore & Vita - McDonald's
DNF Maxime Beney 1984 Atlas - Romers's Hausbäckerei
DNF Guillaume Bourgeois 1983 Atlas - Romers's Hausbäckerei
DNF Rida Cador 1981 Atlas - Romers's Hausbäckerei
DNF Florian Salzinger 1983 Atlas - Romers's Hausbäckerei
DNF Frank Scherzinger 1986 Atlas - Romers's Hausbäckerei
DNF Janick Wisler 1985 Atlas - Romers's Hausbäckerei
DNF Daryl Impey 1984 Barloworld - Bianchi
DNF Raivis Belohvosciks 1976 Betonexpressz 2000 - Limonta
DNF Marco Carletti 1983 Betonexpressz 2000 - Limonta
DNF Walter Proch 1984 Betonexpressz 2000 - Limonta
DNF Roberto Antonio Richeze Araquistain 1981 Betonexpressz 2000 - Limonta
DNF Luca Fioretti 1984 Centri della Calzatura
DNF Filippo Savini 1985 CSF Group - Navigare
DNF Clemens Fankhauser 1985 Elk Haus
DNF Georg Lauscha 1987 Elk Haus
DNF Daniel Schorn 1988 Elk Haus
DNF Maxim Belkov 1985 ISD - Neri
DNF Leonardo Scarselli 1975 ISD - Neri
DNF Emanuele Vona 1983 ISD - Neri
DNF Kjell Carlström 1976 Liquigas
DNF Aleksandr Kuschynski 1979 Liquigas
DNF Franco Pellizotti [*] 1978 Liquigas
DNF Marco Cattaneo 1982 LPR Brakes - Farnese Vini
DNF Riccardo Chiarini 1984 LPR Brakes - Farnese Vini
DNF Fabio Negri 1982 LPR Brakes - Farnese Vini
DNF Pierpaolo Tondo 1984 Miche - Silver Cross
DNF Marco Zafferani 1987 Miche - Silver Cross
DNF Giuseppe Atzeni 1978 Nazionale Elettronica - Hadimec
DNF Daniel Henggeler 1988 Nazionale Elettronica - Hadimec
DNF Alex Meenhorst 1987 Nazionale Elettronica - Hadimec
DNF Thomas Bertolini 1988 Serramenti - Androni Giocattoli
DNF Nazareno Rossi 1985 Serramenti - Androni Giocattoli
DNF Fabrizio Amerighi 1982 Team Utensilnord
DNF Carlo Corra 1984 Team Utensilnord
DNF Marco Corsini 1981 Team Utensilnord
DNF Bruno Rizzi 1983 Team Utensilnord
DNF Adam Wadecki 1977 Team Utensilnord