Right now: Transfers 2022 > 2023

Boucles de l'Aulne - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Andersen Idar Uno-X Pro Cycling Team 125 04:02:00
2 Herrada Jesus Cofidis 85 + 27
3 Dewulf Stan AG2R Citroën Team 70 + 27
4 Ourselin Paul TotalEnergies 60 + 27
5 Hardy Romain Team Arkéa-Samsic 50 + 27
6 Schönberger Sebastian B&B Hotels-KTM 40 + 27
7 Armee Sander Cofidis 35 + 29
8 Simon Julien TotalEnergies 30 + 46
9 Zingle Axel Cofidis 25 + 46
10 Guglielmi Simon Team Arkéa-Samsic 20 + 46
11 Delettre Alexandre Cofidis 15 + 46
12 Pichon Laurent Team Arkéa-Samsic 10 + 46
13 Venturini Clément AG2R Citroën Team 5 + 46
14 Barguil Warren Team Arkéa-Samsic 5 + 46
15 Burgaudeau Mathieu TotalEnergies 5 + 46
16 Grellier Fabien TotalEnergies 3 + 46
17 Mertz Remy Bingoal Pauwels Sauces WB 3 + 46
18 Van Avermaet Greg AG2R Citroën Team 3 + 46
19 Bakelants Jan Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 3 + 46
20 Leveau Jérémy GO Sport-Roubaix Lille Métropole 3 + 46
21 Manzin Lorrenzo TotalEnergies 3 + 46
22 Tizza Marco Bingoal Pauwels Sauces WB 3 + 46
23 Leroux Samuel GO Sport-Roubaix Lille Métropole 3 + 53
24 Paasschens Mathijs Bingoal Pauwels Sauces WB 3 + 53
25 Delbove Joris St Michel-Auber 93 3 + 53
26 Stewart Jake Groupama-FDJ + 53
27 Askey Lewis Groupama-FDJ + 53
28 Jegat Jordan Team U Nantes-Atlantique + 55
29 Juaristi Txomin Euskaltel-Euskadi + 55
30 Lapeira Paul AG2R Citroën Team + 55
31 Rolland Pierre B&B Hotels-KTM + 55
32 González David Caja Rural-Seguros RGA + 55
33 Edet Nicolas Team Arkéa-Samsic + 55
34 Cuadrado Unai Euskaltel-Euskadi + 55
35 Coquard Bryan Cofidis + 55
36 Holter Ådne Uno-X Pro Cycling Team + 55
37 Rossetto Stéphane St Michel-Auber 93 + 01:04
38 Toumire Hugo Cofidis + 01:05
39 Raugel Antoine AG2R Citroën Team + 01:07
40 Bidard François Cofidis + 01:07
41 Delaplace Anthony Team Arkéa-Samsic + 01:13
42 Dujardin Sandy TotalEnergies + 01:19
43 Bonnamour Franck B&B Hotels-KTM + 01:21
44 Guernalec Thibault Team Arkéa-Samsic + 01:27
45 Gougeard Alexis B&B Hotels-KTM + 01:30
46 Larsen Niklas Uno-X Pro Cycling Team + 01:37
47 Van Den Berg Lars Groupama-FDJ + 02:28
48 Germani Lorenzo Groupama-FDJ + 02:44
49 Carisey Clément GO Sport-Roubaix Lille Métropole + 03:41
50 Mariault Axel Team U Nantes-Atlantique + 04:50
DNF Hivert Jonathan B&B Hotels-KTM
DNF Ladagnous Matthieu Groupama-FDJ
DNF Planckaert Baptiste Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
DNF Sagan Juraj TotalEnergies
DNF Hurel Tony St Michel-Auber 93
DNF Van Melsen Kevin Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
DNF Huys Laurens Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
DNF Jullien Anthony AG2R Citroën Team
DNF Lietaer Eliot B&B Hotels-KTM
DNF Paillot Yoann St Michel-Auber 93
DNF Siskevicius Evaldas GO Sport-Roubaix Lille Métropole
DNF Lienhard Fabian Groupama-FDJ
DNF Cardis Romain St Michel-Auber 93
DNF Maurelet Flavien St Michel-Auber 93
DNF Boudat Thomas GO Sport-Roubaix Lille Métropole
DNF Maldonado Anthony St Michel-Auber 93
DNF Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi
DNF Amezqueta Julen Caja Rural-Seguros RGA
DNF Le Turnier Mathias Team U Nantes-Atlantique
DNF Delacroix Tristan Nice Métropole Côte d'Azur
DNF Soto Antonio Euskaltel-Euskadi
DNF Goubert Jean Nice Métropole Côte d'Azur
DNF Goikoetxea Peio Euskaltel-Euskadi
DNF Aular Orluis Caja Rural-Seguros RGA
DNF Danès Léo Team U Nantes-Atlantique
DNF Couanon Jonathan Nice Métropole Côte d'Azur
DNF Richard Louis Team U Nantes-Atlantique
DNF Irizar Julen Euskaltel-Euskadi
DNF Urruty Maxime Nice Métropole Côte d'Azur
DNF Morin Emmanuel Team U Nantes-Atlantique
DNF Skaarseth Iver Uno-X Pro Cycling Team
DNF Wirtgen Luc Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF Resell Erik Uno-X Pro Cycling Team
DNF Besson Kévin Nice Métropole Côte d'Azur
DNF Meens Johan Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF Blouwe Louis Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF Iribar Unai Euskaltel-Euskadi
DNF Johnston Calum Caja Rural-Seguros RGA
DNF Tabellion Valentin GO Sport-Roubaix Lille Métropole
DNF Bonnefoix Edouard Nice Métropole Côte d'Azur
DNF Delacroix Théo Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
DNF Paquot Tom Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF Mainguenaud Tom GO Sport-Roubaix Lille Métropole
DNF Barré Louis Team U Nantes-Atlantique
DNF Urianstad Martin Uno-X Pro Cycling Team
DNF Page Hugo Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
DNF Laurance Axel B&B Hotels-KTM
DNF Etxeberria Josu Caja Rural-Seguros RGA
DNF Paret-Peintre Valentin AG2R Citroën Team
DNF Gudmestad Tord Uno-X Pro Cycling Team
DNF Pidcock Joseph Groupama-FDJ
DNF Hennequin Paul Nice Métropole Côte d'Azur
DNF Pira Yesid Caja Rural-Seguros RGA

Information