Giro Della Valdera - 2022

GC Points Mountain

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Volpato Leonardo U.c. Giorgione 07:39:34
02 Scalco Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle + 01:17
03 Gualdi Simone ASD Scuola Ciclismo + 01:37
04 Archetti Riccardo U.C Bustese Olonia ASD + 01:56
05 Bozzola Mirko Aspiratori Otelli + 01:56
06 Cattani Alessandro U.C Bustese Olonia ASD + 02:20
07 Dal Cappello Omar Autozai Petrucci Contri Team + 02:59
08 Bracalente Diego Team Scap + 03:12
09 Paletti Luca Team Ciclistico Paletti + 03:15
10 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike + 03:31
11 Turconi Filippo U.C Bustese Olonia ASD + 03:59
12 Zordan Giovanni U.c. Giorgione + 04:07
13 Martini Marco Autozai Petrucci Contri Team + 04:29
14 Di Mauro Federico Gulp Pool Val Vibrata + 04:37
15 Sciortino Carlo U.C. Casano + 04:37
16 Rossi Leonardo Assali Stefen Makro + 04:41
17 Piffer Christian Us Ausonia Csi Pescantina + 04:41
18 Frius Alessio Polisportiva Monsummanese + 04:51
19 Mearelli Andrea Team Logistica Ambientale U19 + 04:53
20 Bambagioni Tommaso Team Franco Ballerini + 05:00
21 Montanari Lorenzo S.c.d. Sidermec - F.lli Vitali + 05:03
22 Sassella Daniele S.C Romanese Cycling Team + 05:06
23 Franzosi Luca Aspiratori Otelli + 05:08
24 Cipollini Edoardo Fosco Bessi-Calenzano + 05:19
25 Dapporto Pietro Italia Nuova Borgo Panigale + 06:21
26 Burani Edoardo Team Fortebraccio Toscana + 06:21
27 Galante Riccardo Us Ausonia Csi Pescantina + 06:27
28 Ferranti Federico O.P Bike A.S.D + 06:33
29 Serafini Filippo Us Ausonia Csi Pescantina + 06:40
30 Alari Samuele S.C Romanese Cycling Team + 06:44
31 Salomone Gabrio Valdarno Regia Congressi Seiecom + 06:50
32 Capra Thomas Assali Stefen Makro + 07:10
33 Romolini Valentino Team Fortebraccio Toscana + 07:10
34 Borello Filippo GB Junior Team - Pool Cantu' + 07:18
35 Cristalli Alessio G.s. Stabbia Ciclismo + 07:19
36 Staccioli Nicolas G.s. Stabbia Ciclismo + 07:19
37 Gialli Matteo Valdarno Regia Congressi Seiecom + 07:19
38 D'Ambrosi Thomas Angelo Team Coratti + 07:24
39 Valentini Matteo Team UnipolGlass + 07:39
40 Sterbini Pietro Team Coratti + 07:40
41 Rosa Luca Energy Team A.s.d. + 07:52
42 Di Paolo Matteo Vigor Cycling Team + 07:54
43 Casalini Gabriele Aspiratori Otelli + 08:05
44 Cocca Nicola Aspiratori Otelli + 08:05
45 Morea Umberto Team Franco Ballerini + 08:18
46 Porcellato Nicola U.c. Giorgione + 08:30
47 Dante Alessandro S.C Romanese Cycling Team + 08:35
48 Silenzi Anthoni O.P Bike A.S.D + 08:43
49 Novelli Davide Team Scap + 08:48
50 Bessega Tommaso U.C Bustese Olonia ASD + 08:55
51 Mensa Simone Energy Team A.s.d. + 09:05
52 Perselli Matteo Team Franco Ballerini + 09:05
53 Giaretta Gioele Us Ausonia Csi Pescantina + 09:07
54 Zanta Daniel Work Service Speedy Bike + 09:08
55 Vicini Gianmarco Team Coratti + 09:28
56 Salami Tommaso Ciclistica Biringhello + 09:43
57 Pini Tommaso Polisportiva Monsummanese + 09:56
58 Giaffreda Sergio Autozai Petrucci Contri Team + 11:10
59 Lazzarin Federico GB Junior Team - Pool Cantu' + 13:04
60 Vardanega Leonardo U.c. Giorgione + 13:11
61 Amadio Luca Team UnipolGlass + 14:42
62 Di Giacomo Nicolo Vini Fantini-sportur-free Bike + 15:39
63 Belloni Giacomo Velo Club Empoli + 16:32
64 Costantini Loris Team Angelo Gomme Villadose + 16:35
65 Biancolini Niccolò Team Seanese Beltrami TSA + 16:35
66 Di Felice Mattia Team Seanese Beltrami TSA + 16:52
67 Bergamini Riccardo Team Angelo Gomme Villadose + 17:01
68 Facchinetti Simone Team UnipolGlass + 17:12
69 Menghini Francesco O.P Bike A.S.D + 17:14
70 Giusti Leonardo G.s. Stabbia Ciclismo + 17:22
71 Bellin Nicholas SC Padovani + 17:24
72 Shuyinta Jeff Alan Italia Nuova Borgo Panigale + 17:45
73 Maccaferri Luca Team UnipolGlass + 18:28
74 Connolly Redmond Team Seanese Beltrami TSA + 18:55
75 Fiorentini Filippo S.c.d. Sidermec - F.lli Vitali + 19:02
76 Luce Edoardo Gulp Pool Val Vibrata + 21:17
77 Biondani Riccardo Autozai Petrucci Contri Team + 21:19
78 Zanetti Alessandro Valdarno Regia Congressi Seiecom + 21:26
DNF Gamba Francesco ASD Scuola Ciclismo
DNF Pedrini Thomas ASD Scuola Ciclismo
DNF Rossoni Marco ASD Scuola Ciclismo
DNF Negrente Mattia Assali Stefen Makro
DNF Zanolini Alan Assali Stefen Makro
DNF Cuccarolo Giovanni Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Delle Vedove Alessio Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Milosevic Vladimir Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Gritti Andrea Ciclistica Biringhello
DNF Sierra Juan David Ciclistica Biringhello
DNF Visioli Matteo Ciclistica Biringhello
DNF Bonino Edoardo Energy Team A.s.d.
DNF Maggia Luca Energy Team A.s.d.
DNF Catarzi Tommaso Fosco Bessi-Calenzano
DNF Percivalle Lorenzo Fosco Bessi-Calenzano
DNF Prato Alessandro Fosco Bessi-Calenzano
DNF Cristalli Andrea G.s. Stabbia Ciclismo
DNF Belletta Dario GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Colombo Tommaso GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Piano Simone Gulp Pool Val Vibrata
DNF Testardi Federico Gulp Pool Val Vibrata
DNF Ori Elia Italia Nuova Borgo Panigale
DNF Pedrelli Michele Italia Nuova Borgo Panigale
DNF Iustini Valerio O.P Bike A.S.D
DNF Bartalesi Edoardo Polisportiva Monsummanese
DNF Stefanini Andrea Polisportiva Monsummanese
DNF Bramati Christian S.C Romanese Cycling Team
DNF Anniballi Lorenzo S.c.d. Sidermec - F.lli Vitali
DNF Cecchini Francesco S.c.d. Sidermec - F.lli Vitali
DNF Dalla Bona Samuele SC Padovani
DNF Meneghelli Alberto SC Padovani
DNF Rosso Cristiano SC Padovani
DNF Longagnani Leonardo Team Angelo Gomme Villadose
DNF Trentini Marco Team Angelo Gomme Villadose
DNF Benassati Enrico Team Ciclistico Paletti
DNF Francia Francesco Team Ciclistico Paletti
DNF Marezzi Natan Team Ciclistico Paletti
DNF Pavia Valerio Team Coratti
DNF Pepi Matteo Team Fortebraccio Toscana
DNF Scappini Samuele Team Fortebraccio Toscana
DNF De Fabritiis Gabriele Team Franco Ballerini
DNF Amati Federico Team Logistica Ambientale U19
DNF Argentino Francesco Team Logistica Ambientale U19
DNF Minori Federico Team Logistica Ambientale U19
DNF Kampf Emanuele Andrea Team Mamma e Papà' Fanini Livorno
DNF Natola Nicola Team Mamma e Papà' Fanini Livorno
DNF Nicolucci Iacopo Team Mamma e Papà' Fanini Livorno
DNF Tucci Nicolas Team Mamma e Papà' Fanini Livorno
DNF Catelli Francesco Team Pieri
DNF Lupu Constantin Team Pieri
DNF Venomi Flavio Team Pieri
DNF Zanaga Francesco Team Pieri
DNF Balaj Mateo Team Scap
DNF Nocerino Ciro Team Scap
DNF Nannini Alessandro Team Seanese Beltrami TSA
DNF Failli Alessandro U.C. Casano
DNF Pardo Vincenzo U.C. Casano
DNF Stella Alex U.C. Casano
DNF Lorello Riccardo Valdarno Regia Congressi Seiecom
DNF Bitossi Leonardo Velo Club Empoli
DNF Casini Davide Velo Club Empoli
DNF Di Vita Federico Velo Club Empoli
DNF Ferrando Emanuele Vigor Cycling Team
DNF Grimaldi Riccardo Vigor Cycling Team
DNF Urso Danilo Vigor Cycling Team
DNF Ciccone Andrea Vini Fantini-sportur-free Bike
DNF d'Orazio Angelo Vini Fantini-sportur-free Bike
DNF Di Santo Leonardo Vini Fantini-sportur-free Bike
DNF Savino Federico Work Service Speedy Bike
DNF Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike

Information