Triptyque Ardennais - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Larsen Sebastian Kirkedam Ringerike SK 03:16:16
02 Slock Liam Lotto Soudal U23 + 00
03 Loockx Lander Deschacht Hens Maes Containers + 00
04 Meeusen Witse Pauwels Sauzen - Bingoal + 00
05 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 00
06 Craps Lars Urbano-Vulsteke + 00
07 Huens Axel Dunkerque Grand Littoral-Cofidis + 00
08 Grolier Lucas Vendée U + 00
09 Van Den Put Ronan Stageco CT + 00
10 Orins Robin Elevate p/b Home Solution-Soenens + 00
11 Ponsaerts Thibaut Minerva Cycling Team + 00
12 Gelders Gil Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 00
13 Tjøtta Martin Ringerike SK + 00
14 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 00
15 Van De Putte Victor Deschacht Hens Maes Containers + 01:06
16 Deweirdt Siebe Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:06
17 Saver Kasper Minerva Cycling Team + 01:06
18 Van Schoor Matthew Minerva Cycling Team + 01:06
19 Declerck Jelle Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 01:06
20 Leyman Célestin Dunkerque Grand Littoral-Cofidis + 01:06
21 Stam Maikel Jegg-DJR Academy + 01:06
22 Baers Arne Acrog - Tormans + 01:06
23 Ferdinande Anton Deschacht Hens Maes Containers + 01:09
24 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 01:09
25 De Graef Noah Mini-Discar Academy + 01:09
26 Verwilt Mauro Team Metalced + 01:09
27 Heremans Joppe VDM -Trawobo CT + 01:09
28 Marais Benjamin Vendée U + 01:09
29 Haex Joris Acrog - Tormans + 01:09
30 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 01:09
31 Vervenne Jonathan Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:09
32 Bero Sean Dunkerque Grand Littoral-Cofidis + 01:09
33 Kaesemans Jasper Urbano-Vulsteke + 01:09
34 De Clerck Seppe Basso Team Flanders + 01:09
35 Delahaye Jens EFC - L&R - AGS + 01:09
36 Baugnies Jérôme Team Metalced + 01:09
37 Dejonghe Len Deschacht Hens Maes Containers + 01:09
38 Verleyen Gaëtan Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 01:09
39 Pijnenburg Sven Jegg-DJR Academy + 01:09
40 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 01:09
41 De Weert Robbe Urbano-Vulsteke + 01:09
42 Gerits Vince Stageco CT + 01:09
43 Clynen Rhune Deschacht Hens Maes Containers + 01:09
44 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 01:09
45 De Pauw Len Urbano-Vulsteke + 01:09
46 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 01:09
47 Van Duren Brent Mysenlan-PXL Carpets + 01:09
48 Grave Oliver Mysenlan-PXL Carpets + 01:09
49 Vermoote Jelle Acrog - Tormans + 01:09
50 Debaele Jorre Minerva Cycling Team + 01:09
51 Smeets Tom Jegg-DJR Academy + 01:09
52 Rietjens Sander Basso Team Flanders + 01:09
53 Lambrecht Michiel Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 01:09
54 Vidts Obie Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:09
55 De Vet Sander Basso Team Flanders + 01:09
56 De Jaeger Arthur Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:09
57 Bouts Jens Urbano-Vulsteke + 01:09
58 De Jong Nino Jegg-DJR Academy + 01:09
59 Kmieliauskas Rokas Team Metalced + 01:09
60 Vanderlinden Lukas Pauwels Sauzen - Bingoal + 01:09
61 Delahaye Aurelien RC Pesant Club Liégeois + 01:09
62 Hassert Sven Mini-Discar Academy + 01:09
63 Van Laer Jan Stageco CT + 01:09
64 Rombouts Seppe RB Zelfbouw UCT + 01:09
65 Geerinckx Wout Stageco CT + 01:09
66 Van Asbroeck Maarten Basso Team Flanders + 01:09
67 Decottignies Jordy RB Zelfbouw UCT + 01:09
68 Huyghe Gust Stageco CT + 01:09
69 Thonnon Senne EFC - L&R - AGS + 01:09
70 Van Der Eycken Brent VP Consulting-Prorace CT + 01:09
71 Schyns Tom Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:09
72 Van Cauwenberghe Arne Urbano-Vulsteke + 01:09
73 Matthys Louka Dunkerque Grand Littoral-Cofidis + 01:09
74 Eeckhout Arthur VDM -Trawobo CT + 01:09
75 Detalle Noah Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 01:09
76 Raymackers Cedric RB Zelfbouw UCT + 01:09
77 Masciarelli Lorenzo Pauwels Sauzen - Bingoal + 01:09
78 Put Lars Stageco CT + 01:09
79 Vandenbulcke Alex Basso Team Flanders + 01:09
80 Cohen Alexis Elite Fondations Cycling Team + 01:09
81 Ladang Miguel Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:09
82 Meeusen Tom Deschacht Hens Maes Containers + 01:09
83 Van Dyck Ward VP Consulting-Prorace CT + 01:09
84 Dhaeye Enrico Minerva Cycling Team + 01:09
85 Cowan Quentin Vendée U + 01:09
86 Kamp Ryan Pauwels Sauzen - Bingoal + 01:09
87 Vanthourenhout Michael Pauwels Sauzen - Bingoal + 01:09
88 Van Boven Luca Lotto Soudal U23 + 01:09
89 Devalckeneer Sieben VP Consulting-Prorace CT + 01:09
90 George Alfie Vendée U + 02:44
91 Labbe Benjamin Dunkerque Grand Littoral-Cofidis + 02:46
92 Radoux Robin Crabbe Toitures - CC Chevigny + 02:50
93 Omloop Mats Crabbe Toitures - CC Chevigny + 02:52
94 Stockx Aaron Basso Team Flanders + 02:52
95 Paridaens Jasper RB Zelfbouw UCT + 09
96 Lowie Theo Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 03:14
97 Van De Wynkele Lorenz Elevate p/b Home Solution-Soenens + 09
98 Gachet Guillaume Elite Fondations Cycling Team + 07:37
99 Van Dyck Jan EFC - L&R - AGS + 07:37
100 Verheyen Nils Urbano-Vulsteke + 07:37
101 Sørbø Magnus Ringerike SK + 07:37
102 Offermans Michiel Stageco CT + 07:37
103 Nonneman Maxim VDM -Trawobo CT + 07:37
104 Scherpenbergh Tristan VP Consulting-Prorace CT + 07:37
105 Polet Alexandre RC Pesant Club Liégeois + 07:37
106 Coppens Michiel RB Zelfbouw UCT + 07:40
107 Tasset Marvin Mini-Discar Academy + 07:40
108 Wæhre Magnus Ringerike SK + 07:40
109 Korsnes Marcus Ringerike SK + 07:40
110 Portsmouth Tom Mini-Discar Academy + 07:40
111 Vandenbranden Noah Lotto Soudal U23 + 07:40
112 Wante Jari VDM -Trawobo CT + 07:40
113 Vadic Baptiste Vendée U + 07:40
114 Cialone Alessio Vendée U + 07:40
115 Van Wynsberghe Maxime RC Pesant Club Liégeois + 07:40
116 Heyns Nils Team Metalced + 07:40
117 Reynaerts Wim RB Zelfbouw UCT + 07:40
118 Dopchie Felix Mini-Discar Academy + 07:40
119 Vanheel Elias Acrog - Tormans + 07:40
120 Van Looveren Thijs Mysenlan-PXL Carpets + 07:40
121 Beeckman Gauthier Acrog - Tormans + 07:40
122 Kuypers Gerben Team Metalced + 07:40
123 Leleu Audric Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 07:40
124 Strand Peder Dahl Mysenlan-PXL Carpets + 13:34
125 De Potter Matthias Mysenlan-PXL Carpets + 13:34
126 Clemencio Raphael Elite Fondations Cycling Team + 13:34
127 Rice Matthew Lotto Soudal U23 + 13:34
128 Caethoven Kenneth Minerva Cycling Team + 14:28
129 Dufaux Lois Elite Fondations Cycling Team + 14:28
130 Bögli Noah Elite Fondations Cycling Team + 14:30
131 Verbiest Senne VDM -Trawobo CT + 14:31
132 Stalmans Jasper VDM -Trawobo CT + 16:17
133 Moonen Zeno Mini-Discar Academy + 16:17
134 Rousset-Favier Nicolas Vendée U + 16:17

Information