Triptyque Ardennais - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Slock Liam Lotto Soudal DT 03:22:32
02 Vadic Baptiste Vendée U - Pays de la Loire + 00
03 Loockx Lander Deschacht Hens Maes Containers + 00
04 Vermoote Jelle Acrog - Tormans + 00
05 Van de Putte Victor Deschacht Hens Maes Containers + 00
06 Baugnies Jérôme Team Metalced + 00
07 Vervenne Jonathan Elevate p/b Home Solution-Soenens + 00
08 Larsen Sebastian Kirkedam Ringerike SK + 00
09 Vandenbulcke Alex Basso Team Flanders + 00
10 Huens Axel Dunkerque Littoral Cyclisme + 00
11 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 00
12 Dopchie Felix Mini Discar Cycling Team + 00
13 Smeets Tom Jegg-DJR Academy + 00
14 De Weert Robbe Urbano-Vulsteke CT + 00
15 Vanthourenhout Michael Pauwels Sauzen - Bingoal + 00
16 Ponsaerts Thibaut Minerva Cycling Team + 00
17 De Vet Sander Basso Team Flanders + 00
18 Gelders Gil Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 00
19 Radoux Robin Crabbe Toitures - CC Chevigny + 06
20 Tjøtta Martin Ringerike SK + 06
21 Marais Benjamin Vendée U - Pays de la Loire + 08
22 Rice Matthew Lotto Soudal DT + 15
23 George Alfie Vendée U - Pays de la Loire + 15
24 Paridaens Jasper RB Zelfbouw UCT + 15
25 Van Schoor Matthew Minerva Cycling Team + 15
26 Vandenbranden Noah Lotto Soudal DT + 15
27 Reynaerts Wim RB Zelfbouw UCT + 15
28 Leleu Audric Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 15
29 Scherpenbergh Tristan VP Consulting Cycling Team + 15
30 Saver Kasper Minerva Cycling Team + 15
31 Dhaeye Enrico Minerva Cycling Team + 15
32 De Jaeger Arthur Elevate p/b Home Solution-Soenens + 15
33 Delahaye Jens EFC - L&R - AGS + 15
34 Van De Wynkele Lorenz Elevate p/b Home Solution-Soenens + 15
35 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 15
36 Moonen Zeno Mini Discar Cycling Team + 15
37 De Pauw Len Urbano-Vulsteke CT + 15
38 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 15
39 Ferdinande Anton Deschacht Hens Maes Containers + 15
40 Clynen Rhune Deschacht Hens Maes Containers + 15
41 Kamp Ryan Pauwels Sauzen - Bingoal + 15
42 Korsnes Marcus Ringerike SK + 15
43 Nonneman Maxim VDM-Trawobo Cycling Team + 15
44 Omloop Mats Crabbe Toitures - CC Chevigny + 15
45 Lambrecht Michiel Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 15
46 Haex Joris Acrog - Tormans + 15
47 Sørbø Magnus Ringerike SK + 15
48 Matthys Louka Dunkerque Littoral Cyclisme + 15
49 Kaesemans Jasper Urbano-Vulsteke CT + 15
50 Offermans Michiel Stageco Cycling Team + 15
51 Bero Sean Dunkerque Littoral Cyclisme + 15
52 Pijnenburg Sven Jegg-DJR Academy + 15
53 De Potter Matthias Mysenlan-PXL Carpets + 15
54 Vanderlinden Lukas Pauwels Sauzen - Bingoal + 15
55 Geerinckx Wout Stageco Cycling Team + 15
56 Deweirdt Siebe Elevate p/b Home Solution-Soenens + 15
57 Van Wynsberghe Maxime Royal Cyslists Pesant Club Liégeois + 15
58 Vidts Obie Elevate p/b Home Solution-Soenens + 15
59 Delahaye Aurelien Royal Cyslists Pesant Club Liégeois + 15
60 Stalmans Jasper VDM-Trawobo Cycling Team + 15
61 Van Duren Brent Mysenlan-PXL Carpets + 15
62 Stockx Aaron Basso Team Flanders + 15
63 Baers Arne Acrog - Tormans + 15
64 Clemencio Raphael Elite Fondations Cycling Team + 15
65 Cialone Alessio Vendée U - Pays de la Loire + 15
66 Kmieliauskas Rokas Team Metalced + 15
67 Craps Lars Urbano-Vulsteke CT + 15
68 De Graef Noah Mini Discar Cycling Team + 15
69 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal DT + 15
70 Bouts Jens Urbano-Vulsteke CT + 15
71 Grave Oliver Mysenlan-PXL Carpets + 15
72 Debaele Jorre Minerva Cycling Team + 15
73 De Clerck Seppe Basso Team Flanders + 15
74 Van Nuffelen Glen RB Zelfbouw UCT + 15
75 Van Asbroeck Maarten Basso Team Flanders + 15
76 Declerck Jelle Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 15
77 Huyghe Gust Stageco Cycling Team + 15
78 Heyns Nils Team Metalced + 15
79 Verleyen Gaëtan Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 15
80 Dufaux Lois Elite Fondations Cycling Team + 15
81 Schyns Tom Crabbe Toitures - CC Chevigny + 15
82 Cohen Alexis Elite Fondations Cycling Team + 15
83 Meeusen Tom Deschacht Hens Maes Containers + 15
84 Rietjens Sander Basso Team Flanders + 15
85 Van Laer Jan Stageco Cycling Team + 15
86 Masciarelli Lorenzo Pauwels Sauzen - Bingoal + 15
87 Ladang Miguel Elevate p/b Home Solution-Soenens + 15
88 Coppens Michiel RB Zelfbouw UCT + 15
89 Heremans Joppe VDM-Trawobo Cycling Team + 15
90 de Jong Nino Jegg-DJR Academy + 15
91 Beeckman Gauthier Acrog - Tormans + 15
92 Labbe Benjamin Dunkerque Littoral Cyclisme + 15
93 Van Boven Luca Lotto Soudal DT + 15
94 Decottignies Jordy RB Zelfbouw UCT + 15
95 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 15
96 Thonnon Senne EFC - L&R - AGS + 15
97 Debruyne Ramses Lotto Soudal DT + 15
98 Van Den Put Ronan Stageco Cycling Team + 15
99 Orins Robin Elevate p/b Home Solution-Soenens + 15
100 Hassert Sven Mini Discar Cycling Team + 15
101 Grolier Lucas Vendée U - Pays de la Loire + 15
102 Raymackers Cedric RB Zelfbouw UCT + 15
103 Cowan Quentin Vendée U - Pays de la Loire + 15
104 Van Dyck Jan EFC - L&R - AGS + 15
105 Songstad Jørgen Ringerike SK + 15
106 Harteel Jelle Lotto Soudal DT + 15
107 Rombouts Seppe RB Zelfbouw UCT + 15
108 Gachet Guillaume Elite Fondations Cycling Team + 15
109 Tasset Marvin Mini Discar Cycling Team + 15
110 Detalle Noah Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 15
111 Naudts Thomas EFC - L&R - AGS + 15
112 Luiten Niels Mini Discar Cycling Team + 15
113 Eeckhout Arthur VDM-Trawobo Cycling Team + 15
114 Bögli Noah Elite Fondations Cycling Team + 15
115 Leyman Célestin Dunkerque Littoral Cyclisme + 15
116 Put Lars Stageco Cycling Team + 15
117 Caethoven Kenneth Minerva Cycling Team + 15
118 Cornelis Jonas VP Consulting Cycling Team + 15
119 Van der Eycken Brent VP Consulting Cycling Team + 15
120 Devalckeneer Sieben VP Consulting Cycling Team + 15
121 Kuypers Gerben Team Metalced + 15
122 Van Cauwenberghe Arne Urbano-Vulsteke CT + 15
123 Meeussen Witse Pauwels Sauzen - Bingoal + 15
124 Van Dyck Ward VP Consulting Cycling Team + 15
125 Verwilt Mauro Team Metalced + 32
126 Stam Maikel Jegg-DJR Academy + 32
127 Van Looveren Thijs Mysenlan-PXL Carpets + 34
128 Portsmouth Tom Mini Discar Cycling Team + 36
129 Van Praet Robbe Minerva Cycling Team + 55
130 Soete Daan Deschacht Hens Maes Containers + 55
131 Gerits Vince Stageco Cycling Team + 55
132 Verheyen Nils Urbano-Vulsteke CT + 15
133 Lowie Theo Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 01:29
134 Surahy Augustin Royal Cyslists Pesant Club Liégeois + 02:28
135 Peelaers Jeff VP Consulting Cycling Team + 02:38
136 Polet Alexandre Royal Cyslists Pesant Club Liégeois + 03:16
137 Wante Jari VDM-Trawobo Cycling Team + 03:21
138 Rossier Thibault Elite Fondations Cycling Team + 05:03
139 Verbiest Senna VDM-Trawobo Cycling Team + 05:24
140 Strand Peder Dahl Mysenlan-PXL Carpets + 06:15
141 Rousset-Favier Nicolas Vendée U - Pays de la Loire + 07:25
143 Wæhre Magnus Ringerike SK + 08:21
144 Permentier Emano Mysenlan-PXL Carpets + 08:21
145 Dejonghe Len Deschacht Hens Maes Containers + 08:21
DNF Greenwood Josh VP Consulting Cycling Team
DNF Callebaut Lenny Team Metalced
DNF Toussaint Mathieu Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Brogniet Pierre Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Halvorsen Tobias Mysenlan-PXL Carpets
DNF Poelmans Bob Acrog - Tormans
DNF Maes Seppe Acrog - Tormans
DNF Haas Martin Royal Cyslists Pesant Club Liégeois
DNF Vanhees Brent Royal Cyslists Pesant Club Liégeois
DNF Heggø Kasper Ringerike SK
DNF Broos Alain Jegg-DJR Academy
DNF Oosterholt Sam Jegg-DJR Academy
DNF De Schepper Ward Jegg-DJR Academy
DNF Francois Jonas Dunkerque Littoral Cyclisme

Information