Triptyque Ardennais - 2022

GC

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Loockx Lander Deschacht Hens Maes Containers 10:22:26
02 Slock Liam Lotto Soudal U23 + 01
03 Larsen Sebastian Kirkedam Ringerike SK + 10
04 Huens Axel Dunkerque Littoral Cyclisme + 19
05 Ponsaerts Thibaut Minerva Cycling Team + 20
06 Gelders Gil Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 20
07 Tjøtta Martin Ringerike SK + 26
08 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 35
09 Craps Lars Urbano-Vulsteke CT + 35
10 Van Den Put Ronan Stageco Cycling Team + 35
11 Orins Robin Elevate p/b Home Solution-Soenens + 35
12 Meeusen Witse Pauwels Sauzen - Bingoal + 35
13 Naudts Thomas EFC - L&R - AGS + 35
14 Grolier Lucas Vendée U - Pays de la Loire + 35
15 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 35
16 Vermoote Jelle Acrog - Tormans + 01:23
17 Van De Putte Victor Deschacht Hens Maes Containers + 01:26
18 Baugnies Jérôme Team Metalced + 01:29
19 Vervenne Jonathan Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:29
20 Vandenbulcke Alex Basso Team Flanders + 01:29
21 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 01:29
22 Smeets Tom Jegg-DJR Academy + 01:29
23 De Weert Robbe Urbano-Vulsteke CT + 01:29
24 De Vet Sander Basso Team Flanders + 01:29
25 Marais Benjamin Vendée U - Pays de la Loire + 01:37
26 Vanthourenhout Michael Pauwels Sauzen - Bingoal + 01:39
27 Saver Kasper Minerva Cycling Team + 01:41
28 Deweirdt Siebe Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:41
29 Van Schoor Matthew Minerva Cycling Team + 01:41
30 Baers Arne Acrog - Tormans + 01:41
31 Declerck Jelle Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 01:41
32 Kaesemans Jasper Urbano-Vulsteke CT + 01:44
33 Ferdinande Anton Deschacht Hens Maes Containers + 01:44
34 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 01:44
35 De Pauw Len Urbano-Vulsteke CT + 01:44
36 Delahaye Jens EFC - L&R - AGS + 01:44
37 De Graef Noah Mini Discar Cycling Team + 01:44
38 Lambrecht Michiel Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 01:44
39 Van Duren Brent Mysenlan-PXL Carpets + 01:44
40 Bero Sean Dunkerque Littoral Cyclisme + 01:44
41 Bouts Jens Urbano-Vulsteke CT + 01:44
42 Haex Joris Acrog - Tormans + 01:44
43 Pijnenburg Sven Jegg-DJR Academy + 01:44
44 Van De Wynkele Lorenz Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:44
45 De Clerck Seppe Basso Team Flanders + 01:44
46 Kmieliauskas Rokas Team Metalced + 01:44
47 Grave Oliver Mysenlan-PXL Carpets + 01:44
48 Verleyen Gaëtan Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 01:44
49 De Jaeger Arthur Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:44
50 De Jong Nino Jegg-DJR Academy + 01:44
51 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 01:44
52 Vanderlinden Lukas Pauwels Sauzen - Bingoal + 01:44
53 Clynen Rhune Deschacht Hens Maes Containers + 01:44
54 Heremans Joppe VDM-Trawobo Cycling Team + 01:44
55 Vidts Obie Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:44
56 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 01:44
57 Debaele Jorre Minerva Cycling Team + 01:44
58 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 01:44
59 Geerinckx Wout Stageco Cycling Team + 01:44
60 Matthys Louka Dunkerque Littoral Cyclisme + 01:44
61 Van Asbroeck Maarten Basso Team Flanders + 01:44
62 Masciarelli Lorenzo Pauwels Sauzen - Bingoal + 01:44
63 Schyns Tom Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:44
64 Rombouts Seppe RB Zelfbouw UCT + 01:44
65 Huyghe Gust Stageco Cycling Team + 01:44
66 Van Laer Jan Stageco Cycling Team + 01:44
67 Rietjens Sander Basso Team Flanders + 01:44
68 Hassert Sven Mini Discar Cycling Team + 01:44
69 Decottignies Jordy RB Zelfbouw UCT + 01:44
70 Cohen Alexis Elite Fondations Cycling Team + 01:44
71 Raymackers Cedric RB Zelfbouw UCT + 01:44
72 Eeckhout Arthur VDM-Trawobo Cycling Team + 01:44
73 Van Cauwenberghe Arne Urbano-Vulsteke CT + 01:44
74 Dhaeye Enrico Minerva Cycling Team + 01:54
75 Stam Maikel Jegg-DJR Academy + 01:58
76 Leyman Célestin Dunkerque Littoral Cyclisme + 02:12
77 Delahaye Aurelien Royal Cyslists Pesant Club Liégeois + 02:23
78 Thonnon Senne EFC - L&R - AGS + 02:23
79 Detalle Noah Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 02:23
80 Gerits Vince Stageco Cycling Team + 02:24
81 Verwilt Mauro Team Metalced + 02:25
82 Ladang Miguel Elevate p/b Home Solution-Soenens + 02:25
83 Meeusen Tom Deschacht Hens Maes Containers + 02:25
84 Put Lars Stageco Cycling Team + 02:25
85 Van Dyck Ward VP Consulting-Prorace CT + 02:25
86 Kamp Ryan Pauwels Sauzen - Bingoal + 02:35
87 Van Der Eycken Brent VP Consulting-Prorace CT + 02:43
88 Devalckeneer Sieben VP Consulting-Prorace CT + 02:53
89 George Alfie Vendée U - Pays de la Loire + 03:14
90 Labbe Benjamin Dunkerque Littoral Cyclisme + 03:21
91 Omloop Mats Crabbe Toitures - CC Chevigny + 03:27
92 Stockx Aaron Basso Team Flanders + 03:27
93 Van Boven Luca Lotto Soudal U23 + 06:34
94 Cowan Quentin Vendée U - Pays de la Loire + 06:34
95 Vadic Baptiste Vendée U - Pays de la Loire + 08:08
96 Sørbø Magnus Ringerike SK + 08:12
97 Offermans Michiel Stageco Cycling Team + 08:12
98 Scherpenbergh Tristan VP Consulting-Prorace CT + 08:12
99 Tasset Marvin Mini Discar Cycling Team + 08:12
100 Verheyen Nils Urbano-Vulsteke CT + 08:12
101 Gachet Guillaume Elite Fondations Cycling Team + 08:12
102 Coppens Michiel RB Zelfbouw UCT + 08:15
103 Heyns Nils Team Metalced + 08:15
104 Beeckman Gauthier Acrog - Tormans + 08:15
105 Kuypers Gerben Team Metalced + 08:15
106 Van Looveren Thijs Mysenlan-PXL Carpets + 09:15
107 Lowie Theo Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 09:35
108 Dejonghe Len Deschacht Hens Maes Containers + 09:50
109 Wante Jari VDM-Trawobo Cycling Team + 12:00
110 Leleu Audric Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 12:45
111 Clemencio Raphael Elite Fondations Cycling Team + 14:50
112 Caethoven Kenneth Minerva Cycling Team + 15:03
113 Vanheel Elias Acrog - Tormans + 15:39
114 Moonen Zeno Mini Discar Cycling Team + 16:52
115 Stalmans Jasper VDM-Trawobo Cycling Team + 16:52
116 Wæhre Magnus Ringerike SK + 17:58
DNF Maes Seppe Acrog - Tormans
DNF Poelmans Bob Acrog - Tormans
DNF Brogniet Pierre Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Radoux Robin Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Toussaint Mathieu Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Francois Jonas Dunkerque Littoral Cyclisme
DNF Naudts Thomas EFC - L&R - AGS
DNF Van Dyck Jan EFC - L&R - AGS
DNF Bögli Noah Elite Fondations Cycling Team
DNF Dufaux Lois Elite Fondations Cycling Team
DNF Rossier Thibault Elite Fondations Cycling Team
DNF Broos Alain Jegg-DJR Academy
DNF De Schepper Ward Jegg-DJR Academy
DNF Oosterholt Sam Jegg-DJR Academy
DNF Rice Matthew Lotto Soudal U23
DNF Vandenbranden Noah Lotto Soudal U23
DNF Van Praet Robbe Minerva Cycling Team
DNF Dopchie Felix Mini Discar Cycling Team
DNF Luiten Niels Mini Discar Cycling Team
DNF Portsmouth Tom Mini Discar Cycling Team
DNF De Potter Matthias Mysenlan-PXL Carpets
DNF Halvorsen Tobias Mysenlan-PXL Carpets
DNF Permentier Emano Mysenlan-PXL Carpets
DNF Strand Peder Dahl Mysenlan-PXL Carpets
DNF Paridaens Jasper RB Zelfbouw UCT
DNF Reynaerts Wim RB Zelfbouw UCT
DNF Van Nuffelen Glen RB Zelfbouw UCT
DNF Heggø Kasper Ringerike SK
DNF Korsnes Marcus Ringerike SK
DNF Songstad Jørgen Ringerike SK
DNF Haas Martin Royal Cyslists Pesant Club Liégeois
DNF Polet Alexandre Royal Cyslists Pesant Club Liégeois
DNF Surahy Augustin Royal Cyslists Pesant Club Liégeois
DNF Van Wynsberghe Maxime Royal Cyslists Pesant Club Liégeois
DNF Vanhees Brent Royal Cyslists Pesant Club Liégeois
DNF Soete Daan Deschacht Hens Maes Containers
DNF Callebaut Lenny Team Metalced
DNF Nonneman Maxim VDM-Trawobo Cycling Team
DNF Verbiest Senna VDM-Trawobo Cycling Team
DNF Cialone Alessio Vendée U - Pays de la Loire
DNF Rousset-Favier Nicolas Vendée U - Pays de la Loire
DNF Cornelis Jonas VP Consulting-Prorace CT
DNF Greenwood Josh VP Consulting-Prorace CT
DNF Peelaers Jeff VP Consulting-Prorace CT

Information