Yahiko Road Race E1+E2 - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Adachi Kazuki Team Fin's 01:46:42
02 Kato Shinnosuke Igname Shinano Yamagata + 00
03 Yasutomi Tomohiro Meigi Vend + 00
04 Kobayashi Ryo soleil de lest + 18
05 Abe Takaaki Niigata Agro-Food University + 18
06 Ikegawa Tatsuya VC Veloce + 18
07 Takagi Rai Igname Shinano Yamagata + 18
08 Sakuma Ryo Team SHIDO + 18
09 Sato Tatsuya F(t) Kirinzan Racing + 18
10 Kobayashi Takeru MiNERVA-asahi + 18
11 Nakamura Fumitake Fiets + 18
12 Ichimura Naoki Wangan Cycling United + 18
13 Masuko Yuki Nasu High Rindoko Racing Team + 18
14 Kato Ryo Team Eurasia - IRC Tire + 18
15 Yokoya Shun BM Racing ZUNOW + 18
16 Saika Daisuke Wangan Cycling United + 18
17 Endo Kenta Team Fin's + 32
18 Omori Kosuke BM Racing ZUNOW + 42
19 Nakabayashi Kodai VC Fukuoka + 02:37
20 Okazaki Kazuki Yamanakako Cycling Team + 03:57
21 Hashimoto Seiya TRYCLE.ing + 03:57
22 Nakamura Taro ALDINA + 03:57
23 Aso Raimu Club Turing + 03:57
24 Onodera Nozomu Igname Shinano Yamagata + 04:05
25 Tateoka Takahiro Hayasaka Cycle Racing Team + 04:12
26 Takamura Akito Brezza - Kamihagi + 04:52
27 Hamano Katsuyuki Balba Cycle Racing Team + 04:54
28 Fujimoto Genki Promotion x Athletes CYCLING + 04:54
29 Ishizuka Masato Wangan Cycling United + 05:07
30 Ataka Masataka Wangan Cycling United + 05:07
31 Washino Koichi Igname Shinano Yamagata + 05:07
32 Takahashi Takuya Balba Cycle Racing Team + 05:21
33 Yamada Kazuhiro Meigi Vend + 05:21
34 Sato Toshihide Eldorado Tohoku + 05:21
35 Kobayashi Masato MiNERVA-asahi + 05:21
36 Mitsuhashi Daijiro MIVRO + 05:27
37 Mido Rikiya FORCE + 05:35
37 Aihara Seiichiro Inagi Fiets Classact + 05:27
38 Bandai Keita F(t) Kirinzan Racing + 06:28
39 Watase Yoshio Yamanakako Cycling Team + 06:28
40 Hashioka Hiroshi Kinan AACA + 06:40
41 Nara Hiroshi Igname Shinano Yamagata + 06:40
42 Kimura Hiroshi Igname Shinano Yamagata + 06:40
43 Mori Hikaru Igname Shinano Yamagata + 06:40
44 Furuya Kansei GROWING Racing Team + 06:40
45 Nakamura Keigo Balba Cycle Racing Team + 07:18
46 Nagatomo Hiroki MiNERVA-asahi + 07:25
47 Fukuda Ryu Igname Shinano Yamagata + 07:30
OOT Hashimoto Yuya ALL RIGHT
OOT Nishio Yosuke Balba Cycle Racing Team
OOT Ishige Shota Blau Blitzen
OOT Marubuchi Shogo FAST LANE Racing
OOT Iwatsuki Nobuo Igname Shinano Yamagata
OOT Endo Yuta Koriyama Cycle Friends
OOT Ishigami Takashi Palatium TOKYO
DNF Fujimaki Shinichi ALDINA
DNF Naruke Chihiro ALDINA
DNF Onuki Kohei ALDINA
DNF Morikawa Yasunori Arancia Collina c.c.
DNF Okuzawa Yuya Auto Bahn Gotemba
DNF Gonda Aruto Avenir Yamanashi Yamanakako
DNF Kato Subaru Blau Blitzen
DNF Muroga Takahito Blau Blitzen
DNF Shinozaki Shota Blau Blitzen
DNF Hotta Koji Brezza - Kamihagi
DNF Shibuya Hidetoshi Club Turing
DNF Kokubo Toshiki CYCLERS SNEL
DNF Kobayashi Hideo FAST LANE Racing
DNF Mitamura Ryuta Fiets
DNF Gyokusen Kenichi FORCE
DNF Ito Shinichi G.S.Positivo
DNF Takahashi Toshiaki GROWING Racing Team
DNF Kakizaki Landau Hodaka Factory Racing
DNF Nonaka Hideki Hodaka Factory Racing
DNF Komuro Masanari Igname Shinano Yamagata
DNF Oshimi Satoshi Igname Shinano Yamagata
DNF Susuta Takumi Iwaishokai Racing
DNF Hayase Kentaro Japan Deaf Cycling Association
DNF Kawano Kenta Japan Deaf Cycling Association
DNF Honda Keito LINKVISION GIRASOLE CYCLING
DNF Yuki Hikaru Minerva Cycling Team
DNF Fuda Naoya MiNERVA-asahi
DNF Kawashima Kento Nalsima Frend
DNF Yamada Ryusuke Nalsima Frend
DNF Matsumoto Tensho Nasu High Rindoko Racing Team
DNF Fujino Eishi Niigata Agro-Food University
DNF Himura Sota Niigata Agro-Food University
DNF Nimori Ibuki Niigata Agro-Food University
DNF Omori Takumi onekan x attaquer
DNF Kaneda Hajime Oyama Starplex
DNF Miyata Takumi Oyama Starplex
DNF Toke Kodai Oyama Starplex
DNF Morisaka Akihiko Palatium TOKYO
DNF Onuki Tomonori Phantom Shonan
DNF Okura Kenichi Seo Racing
DNF Shimazaki Kazuya Shark Island
DNF Kawano Yuki Simone
DNF Ashida Yuki soleil de lest
DNF Masuda Hironaga Spade Ace
DNF Ichihashi Tetsuya Sumita Eidai Pearlizumi Ravanello
DNF Komai Yuta Sumita Eidai Pearlizumi Ravanello
DNF Maruyama Yasuyuki Sumita Eidai Pearlizumi Ravanello
DNF Fukuoka Minoru Team Cuore
DNF Hiraga Koichi Team Cuore
DNF Iinuma Masanori Team Cuore
DNF Nakabayashi Yoichiro Team Fin's
DNF Yamada Akihiko Team Giro 360
DNF Nishimura Keijiro Team ZERO UNO FRONTIER
DNF Aizawa Seiji Technical Partner Cycling Team
DNF Murata Takashi Technical Partner Cycling Team
DNF Takayama Hideki Tri-X JAPAN
DNF Saruma Kanta Tsusue Racing
DNF Araki Tazuru TTG MITORONG-V
DNF Fujiyama Ryuta TTG MITORONG-V
DNF Yamada Yoichi TTG MITORONG-V
DNF Akiyoshi Yuta VC Fukuoka
DNF Inoue Toshiya VC Veloce
DNF Ohara Riku VC Veloce
DNF Goto Teruaki Wangan Cycling United
DNF Yamaguchi Fumiaki Wangan Cycling United
DNF Takahashi Kazuya Windy Tsukuba
DNF Fukuyoshi Shingo Yokosuka UNO Racing

Information