AG2R La Mondiale | |
---|---|
1 | Vuillermoz Alexis |
2 | Bagdonas Gediminas |
3 | Chevrier Clément |
4 | Dumoulin Samuel |
5 | Duval Julien |
6 | Gallopin Tony |
7 | Gougeard Alexis |
Groupama - FDJ | |
---|---|
11 | Armirail Bruno |
12 | Cimolai Davide |
13 | Hoelgaard Daniel |
14 | Le Gac Olivier |
15 | Madouas Valentin |
16 | Vichot Arthur |
17 | Vaugrenard Benoît |
Caja Rural - Seguros RGA | |
---|---|
21 | Ferrari Fabricio |
22 | Cuadros Alvaro |
23 | Serrano Gonzalo |
24 | Zabala Josu |
25 | Lastra Jonathan |
26 | Moreira Mauricio |
27 | Benito Miguel Angel |
Cofidis | |
---|---|
31 | Herrada Jesus |
32 | Herrada Jose |
33 | Hofstetter Hugo |
34 | Le Turnier Mathias |
35 | Mate Luis Angel |
36 | Rossetto Stéphane |
37 | Simon Julien |
Delko-Marseille Provence-KTM | |
---|---|
41 | Areruya Joseph |
42 | De Rossi Lucas |
43 | Filosi Iuri |
44 | Madrazo Angel |
45 | Leveau Jérémy |
47 | Trarieux Julien |
Direct Energie | |
---|---|
51 | Chavanel Sylvain |
52 | Cornu Jérémy |
53 | Gaudin Damien |
54 | Hivert Jonathan |
55 | Journiaux Axel |
56 | Pichot Alexandre |
57 | Sellier Simon |
Euskadi - Murias | |
---|---|
61 | Barrenetxea Ander |
62 | Aristi Mikel |
63 | Gonzalez Aitor |
64 | Irizar Julen |
65 | Txoperena Benat |
66 | Bagües Aritz |
67 | Bravo Garikoitz |
Team Fortuneo - Samsic | |
---|---|
71 | Barguil Warren |
72 | Jarrier Benoît |
73 | Fonseca Armindo |
74 | Hardy Romain |
75 | Ledanois Kevin |
76 | Maison Jeremy |
77 | Pichon Laurent |
Gazprom - RusVelo | |
---|---|
81 | Firsanov Sergey |
82 | Rybalkin Aleksey |
83 | Kobernyak Evgeny |
84 | Boev Igor |
85 | Arslanov Ildar |
86 | Shilov Sergey |
87 | Maikin Roman |
Vital Concept | |
---|---|
91 | Courteille Arnaud |
92 | Corbel Erwann |
93 | Fournier Marc |
94 | Le Bon Johan |
95 | Mottier Justin |
96 | Reza Kevin |
97 | Turgis Tanguy |
Wanty - Groupe Gobert | |
---|---|
101 | McNally Mark |
102 | Degand Thomas |
103 | Doubey Fabien |
104 | Martin Guillaume |
105 | Meurisse Xandro |
106 | Pasqualon Andrea |
107 | Offredo Yoann |
D'Amico - Utensilnord | |
---|---|
111 | Bettini Francesco |
113 | Carlini Ettore |
114 | Garosio Andrea |
115 | Onesti Emanuele |
116 | Raffaele Angelo |
117 | Samparisi Nicolas |
Team Differdange - Losch | |
---|---|
121 | Catania Claudio |
122 | Donders Jelle |
123 | Rusnac Maxim |
124 | Teasdale Josh |
125 | Thill Tom |
126 | Valvasori Larry |
127 | Vermeer Tom |
Roubaix-Lille Metropole | |
---|---|
131 | Antomarchi Julien |
132 | Cabot Jérémy |
133 | Dernies Tom |
134 | Idjouadiene Pierre |
135 | Joly Thomas |
136 | Mainard Jérôme |
137 | Tronet Steven |
St. Michel - Auber 93 | |
---|---|
141 | Baldo Nicolas |
142 | Le Cunff Kévin |
143 | Feillu Romain |
144 | Maldonado Anthony |
145 | Maurelet Flavien |
146 | Paillot Yoann |
147 | Touzé Damien |
France | |
---|---|
151 | Bellicaud Jérémy |
152 | Gaillard Marlon |
153 | Guglielmi Simon |
154 | Jarnet Maxime |
155 | Lafay Victor |
156 | Riou Alan |
157 | Rondeau Fabien |