G.P.Vila-Real

Amateur, 4th -5th May 2024, Spain

GC Points Mountain Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Faura Asensio Jose Luis Padrones Cortizo 06:36:12
02 Gutierrez Mercader Iban Brocar-Ale + 16
03 Castellano Victor Esetec-Ricardo Fuentes + 01:48
04 Lopez Luis Padrones Cortizo + 02:31
05 Espuis Jaume Controlpack + 02:37
06 Garcia Navarro Oscar Padrones Cortizo + 02:37
07 Llopis Emilio High Level-GSport + 02:45
08 Gomez Diez Eduardo Brocoli Mecánico-Sakata + 02:49
09 Aguilar Pestaña Hugo Caja Rural-Alea + 02:57
10 Regada Adria Caja Rural-Alea + 03:25
11 Matarin Filella Pau Torres-Trigon + 03:38
12 Silva Baeza Mario Illes Balears-Arabay Team Elite + 03:46
13 Villaverde Joel Esetec-Ricardo Fuentes + 04:01
14 Martinez Alonso Rafael Caja Rural-Alea + 04:03
15 Collell Marc Team MP Group + 04:07
16 Berango Aimar Telcom-On Clima-Osés + 04:07
17 Roca Albert Team MP Group + 04:13
18 Fernandez Marin Francisco Jesus Extremadura-Pebetero + 04:25
19 Pla Albert Team MP Group + 05:36
20 Cabedo Hernandez Marc Padrones Cortizo + 06:01
21 Castillo Fabricio Torres-Trigon + 06:49
22 Font Biel Torres-Trigon + 07:24
23 Serrano Castillo Sergio High Level-GSport + 07:48
24 Fernandez Ramos Kevin Ulevel-Frutamine + 07:48
25 Sanahuja Daniel Huesca la Magia-Renault + 08:09
26 Bennassar Francesc Padrones Cortizo + 09:36
27 Zurita Ricardo High Level-GSport + 09:36
28 Sanchez Ruben Caja Rural-Alea + 09:36
29 Gonzalez Segurado Jorge Padrones Cortizo + 09:36
30 Rodriguez Cocera Felix Ulevel-Frutamine + 09:36
31 Artigues Jordi High Level-GSport + 09:36
32 Gomez Naranjo Alejandro Lasal Cocinas-Craega + 09:36
33 Vazquez Perez Pablo Lasal Cocinas-Craega + 09:36
34 Torrella Teruel Roman Equipo Essax + 09:36
35 Losarcos Adrian Telcom-On Clima-Osés + 09:44
36 Lopez Pelegrin Sergio Telcom-On Clima-Osés + 09:44
37 Saborido Ivan Lasal Cocinas-Craega + 09:52
38 Crespi Francisco Illes Balears-Arabay Team Elite + 09:52
39 Torrella Teruel Alvaro High Level-GSport + 10:06
40 Terreros Llopart Joan Controlpack + 10:15
41 Baviera Alejandro Ulevel-Frutamine + 11:11
42 Fito Ricard Illes Balears-Arabay Team Elite + 12:47
43 Navarro Inaki Caja Rural-Alea + 12:47
44 Castaño Ismael Torres-Trigon + 13:32
45 Valle Elegido Adrian Ulevel-Frutamine + 16:08
46 Ramada Gil Miguel Controlpack + 16:28
47 Rego Rui Lasal Cocinas-Craega + 17:34
48 Merenciano Lopez Alejandro Esetec-Ricardo Fuentes + 18:09
49 Legua Alvaro Illes Balears-Arabay Team Elite + 18:09
50 Peñas Manuel Brocoli Mecánico-Sakata + 18:09
51 Borras Nicolas Illes Balears-Arabay Team Elite + 18:09
52 Forca Ruben Brocoli Mecánico-Sakata + 18:09
53 Martinez Diego Salvador Equipo Essax + 18:13
54 Gonzalo Diego Torres-Trigon + 18:18
55 Castella Benedito Mikel Equipo Essax + 18:20
56 Hervas Jorge Ulevel-Frutamine + 18:20
57 Soto Lidon Pablo Brocoli Mecánico-Sakata + 18:21
58 Murla Andreu Huesca la Magia-Renault + 18:23
59 Garcia Sanchez Arnau Team MP Group + 18:24
60 Morales Joel Torres-Trigon + 18:24
61 Naveira Visus Marc Huesca la Magia-Renault + 18:24
62 Deosdat Tomas Controlpack + 18:32
63 Bortolazzi Adan Esetec-Ricardo Fuentes + 18:32
64 Álvarez Fran Brocoli Mecánico-Sakata + 18:32
65 Urrea Perez Jose Esetec-Ricardo Fuentes + 18:32
66 Diez Lopez Unai Lasal Cocinas-Craega + 18:35
67 Pascual Javier Telcom-On Clima-Osés + 18:35
68 Fajardo Toledo Martin Equipo Essax + 18:43
69 Gutierrez Ibanez Diego Brocar-Ale + 18:45
70 Fernandez Reviejo Alberto Caja Rural-Alea + 18:45
71 Zaera Javier Huesca la Magia-Renault + 19:16
72 Latorre Torralba Adrian Brocoli Mecánico-Sakata + 19:21
73 Camara Murcia Pedro Brocar-Ale + 19:21
74 Tomas Josep Brocar-Ale + 19:25
75 Mira Raul Equipo Essax + 19:50
76 Mestre Marc Ulevel-Frutamine + 19:50
77 Benito Adrián Extremadura-Pebetero + 22:35
78 Fajardo Alex Equipo Essax + 22:35
79 Carsi Gonzalez Hugo Juan High Level-GSport + 22:56
80 Garaiar Benat Telcom-On Clima-Osés + 22:59
81 Ruiz de Baluguera Eder Telcom-On Clima-Osés + 22:59
82 Ceballos Javier Extremadura-Pebetero + 23:09
DNF Gladich Thiago Brocar-Ale
DNF Munoz Peralta Cristian Javier Brocar-Ale
DNF Molist Marcel Controlpack
DNF Requena Briones Alberto Controlpack
DNF Murcia Grane Jaime Esetec-Ricardo Fuentes
DNF del Ojo Joel Extremadura-Pebetero
DNF Fernandez Pedro Extremadura-Pebetero
DNF Galiano Torres Lucas Extremadura-Pebetero
DNF Castaño Marti Huesca la Magia-Renault
DNF Diaz Ricardo Lasal Cocinas-Craega
DNF Branchart Marti Team MP Group
DNF Lambea Ignasi Team MP Group

Information