Vuelta a Madrid - 2018

Overall Youth Points Mountain Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Edgar Pinto Vito - Feirense - Blackjack 09:21:14125
02 Fabio Duarte Manzana - Postobon Team + 0085
03 Jonathan Caicedo Medellin - Inder + 0070
04 Jaime Roson [*] Movistar Team + 0060
05 Xuban Errazkin Vito - Feirense - Blackjack + 0050
06 Cesar Fonte W52 - FC Porto + 0040
07 Pablo Torres Burgos - BH + 0035
08 German Chaves Coldeportes - Zenu-Sello Rojo + 0030
09 Dmitriy Strakhov Lokosphinx + 0025
10 Ricardo Mestre W52 - FC Porto + 0020
11 Alexander Evtushenko Lokosphinx + 0015
12 Henrique Casimiro Efapel + 0010
13 Mikel Iturria Euskadi - Murias + 005
14 Gustavo Cesar Veloso W52 - FC Porto + 005
15 Robigzon Oyola Medellin - Inder + 005
16 Julio Alexis Camacho Coldeportes - Zenu-Sello Rojo + 003
17 Alex Cano Coldeportes - Zenu-Sello Rojo + 003
18 Omar Mendoza Medellin - Inder + 003
19 Carlos Barbero Movistar Team + 373
20 Enrique Sanz Euskadi - Murias + 373
21 Luis Mendonça Aviludo-Louletano + 373
22 Egoitz Fernandez Team Euskadi + 373
23 Jetse Bol Manzana - Postobon Team + 373
24 Johan Colon Coldeportes - Zenu-Sello Rojo + 373
25 Benjamin Prades Team Ukyo + 373
26 Domingos Gonçalves RP - Boavista + 40
27 Lluis Mas Caja Rural - Seguros RGA + 40
28 Jonathan Lastra Caja Rural - Seguros RGA + 40
29 Diego Rubio Burgos - BH + 40
30 Dmitry Sokolov Lokosphinx + 40
31 Jesus Del Pino Efapel + 40
32 Hernan Aguirre Manzana - Postobon Team + 40
33 Gonzalo Serrano Caja Rural - Seguros RGA + 40
34 Txomin Juaristi Team Euskadi + 40
35 Hernando Bohorquez Manzana - Postobon Team + 40
36 Rui Vinhas W52 - FC Porto + 40
37 Oscar Sevilla Medellin - Inder + 01:05
38 Aitor Gonzalez Euskadi - Murias + 01:05
39 Robinson Chalapud Medellin - Inder + 01:17
40 Hector Carretero Movistar Team + 02:01
41 Sergio Pardilla Caja Rural - Seguros RGA + 02:13
42 Rafael Silva Efapel + 02:29
43 Alexander Vdovin Lokosphinx + 02:29
44 Daniel Mestre Efapel + 02:29
45 Hugo Nunes Miranda - Mortagua + 02:29
46 Francisco Mancebo Inteja - MMR + 02:29
47 Luis Felipe Laverde Coldeportes - Zenu-Sello Rojo + 02:29
48 Cristhian Montoya Medellin - Inder + 02:29
49 Samuel Caldeira W52 - FC Porto + 02:29
50 Raymond Kreder Team Ukyo + 02:34
51 Miguel Angel Rubiano Coldeportes - Zenu-Sello Rojo + 02:54
52 David Rodrigues RP - Boavista + 02:54
53 Artem Samolenkov Lokosphinx + 03:08
54 Jorge Cubero Burgos - BH + 03:57
55 Antonio Carvalho W52 - FC Porto + 03:58
56 David De la Fuente Aviludo-Louletano + 04:03
57 Óscar Pelegrí RP - Boavista + 06:09
58 Sergio Higuita Manzana - Postobon Team + 06:09
59 Juan Antonio Lopez-Cozar Team Euskadi + 07:04
60 Oscar Pujol Team Ukyo + 07:34
61 Jesus Ezquerra Burgos - BH + 07:57
62 Nuno Meireles Miranda - Mortagua + 07:57
63 Benat Txoperena Euskadi - Murias + 08:13
64 Ricardo Garcia Team Euskadi + 08:13
65 Luís Gomes RP - Boavista + 08:21
66 Sergio Paulinho Efapel + 08:22
67 Óscar Rodríguez Euskadi - Murias + 08:52
68 Rodrigo Araque Team Ukyo + 09:31
69 Adrian Gonzalez Burgos - BH + 10:44
70 Soufiane Haddi Vito - Feirense - Blackjack + 11:09
71 Filipe Cardoso RP - Boavista + 13:11
72 Nelson Soto Caja Rural - Seguros RGA + 13:11
73 Marc Buades Ferriol Team Euskadi + 13:39
74 Ibai Salas [*] Burgos - BH + 14:07
75 Fabricio Ferrari Caja Rural - Seguros RGA + 14:07
76 David Arroyo Efapel + 14:43
77 Vicente Garcia de Mateos Aviludo-Louletano + 19:22
78 Marcos Jurado Efapel + 19:34
79 Jaime Castrillo Movistar Team + 19:36
80 Daniele Bennati Movistar Team + 20:39
81 Weimar Roldan Medellin - Inder + 21:24
82 Sergio Rodriguez Reche Euskadi - Murias + 22:08
83 Joao Matias Vito - Feirense - Blackjack + 24:11
84 Jorge Magalhaes Miranda - Mortagua + 24:11
85 Mikel Alonso Team Euskadi + 24:11
86 Tiago Ferreira W52 - FC Porto + 25:35
87 Rafael Reis Caja Rural - Seguros RGA + 26:38
88 Luis Afonso Vito - Feirense - Blackjack + 26:38
89 Nuno Bico Movistar Team + 26:38
90 Juan Pablo Villegas Manzana - Postobon Team + 27:07
91 Luis Fernandes Aviludo-Louletano + 27:23
92 William Guzman Inteja - MMR + 27:42
93 Goncalo Carvalho Miranda - Mortagua + 30:10
94 Mikel Elorza Inteja - MMR + 32:37
95 Daniel Lopez Burgos - BH + 33:33
96 Francisco Campos Miranda - Mortagua + 33:33
97 Joao Rocha Miranda - Mortagua + 34:17
DNF Oscar Hernandez Aviludo-Louletano
DNF Juan Ignacio Perez Aviludo-Louletano
DNF Rui Emanuel Rodrigues Aviludo-Louletano
DNF Ander Barrenetxea Euskadi - Murias
DNF Juan Jose Cueto Inteja - MMR
DNF Jesus Alberto Rubio Arribas Inteja - MMR
DNF Albert Torres Inteja - MMR
DNF Kirill Svesnikov Lokosphinx
DNF Fernando Orjuela Manzana - Postobon Team
DNF Antonio Barbio Miranda - Mortagua
DNF Francisco Moreira RP - Boavista
DNF Joao Salgado RP - Boavista
DNF Jon Ander Insausti Team Euskadi
DNF Marc De Maar Team Ukyo
DNF Yuma Koishi Team Ukyo
DNF Michimasa Nakai Team Ukyo
DNF Leonel Coutinho Vito - Feirense - Blackjack
DNF Andre Santos Vito - Feirense - Blackjack
Information
Nation Spain
Date 4th - 6th May
CAT 2.1
Other
Embed Results