4 Jours de Dunkerque - 2022

GC Youth Points Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Gilbert Philippe Lotto Soudal 20025:00:26
2 Naesen Oliver AG2R Citroën Team 150+ 04
3 Stewart Jake Groupama-FDJ 125+ 05
4 Thomas Benjamin Cofidis 100+ 10
5 Planckaert Baptiste Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 85+ 10
6 Hofstetter Hugo Team Arkéa-Samsic 70+ 12
7 Manzin Lorrenzo TotalEnergies 60+ 13
8 Simon Julien TotalEnergies 50+ 14
9 Cardis Romain St Michel-Auber 93 40+ 16
10 Touzé Damien AG2R Citroën Team 35+ 18
11 Barthe Cyril B&B Hotels-KTM 30+ 18
12 Kron Andreas Lotto Soudal 25+ 18
13 Vermeersch Gianni Alpecin-Deceuninck 20+ 20
14 Page Hugo Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 15+ 22
15 Schönberger Sebastian B&B Hotels-KTM 10+ 22
16 Côté Pier-André Human Powered Health 5+ 37
17 Pichon Laurent Team Arkéa-Samsic 5+ 37
18 Leroux Samuel GO Sport-Roubaix Lille Métropole 5+ 41
19 Delettre Alexandre Cofidis 5+ 43
20 Fuentes Angel Burgos-BH 5+ 45
21 Beullens Cédric Lotto Soudal 5+ 48
22 Warlop Jordi B&B Hotels-KTM 5+ 48
23 Vermote Julien Alpecin-Deceuninck 5+ 48
24 Delbove Joris St Michel-Auber 93 5+ 59
25 Ladagnous Matthieu Groupama-FDJ 5+ 01:09
26 Vanhoof Ward Sport Vlaanderen-Baloise 5+ 01:17
27 Watson Sam Groupama-FDJ 5+ 01:17
28 Van Niekerk Morne St Michel-Auber 93 5+ 01:26
29 Toumire Hugo Cofidis 5+ 01:37
30 Lapeira Paul AG2R Citroën Team 5+ 01:43
31 Pithie Laurence Groupama-FDJ 3+ 01:44
32 Apers Ruben Sport Vlaanderen-Baloise 3+ 01:57
33 Claeys Dimitri Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 3+ 02:15
34 Leveau Jérémy GO Sport-Roubaix Lille Métropole 3+ 02:15
35 Finé Eddy Cofidis 3+ 02:18
36 Van Moer Brent Lotto Soudal 3+ 03:09
37 Carisey Clément GO Sport-Roubaix Lille Métropole 3+ 03:50
38 De Wilde Gilles Sport Vlaanderen-Baloise 3+ 04:33
39 Renard Alexis Cofidis 3+ 04:46
40 Gogl Michael Alpecin-Deceuninck 3+ 04:49
41 Mifsud Andrea Nice Métropole Côte d'Azur + 05:09
42 Raugel Antoine AG2R Citroën Team + 05:17
43 Thijssen Gerben Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux + 05:28
44 Siskevicius Evaldas GO Sport-Roubaix Lille Métropole + 05:37
45 Russo Clément Team Arkéa-Samsic + 05:45
46 Janse van Rensburg Reinardt Lotto Soudal + 05:47
47 Sarreau Marc AG2R Citroën Team + 05:48
48 Märkl Niklas Team DSM + 05:48
49 Van Hoecke Gijs AG2R Citroën Team + 05:48
50 Pelegrí Óscar Burgos-BH + 06:01
51 Gautier Cyril B&B Hotels-KTM + 06:06
52 Maurelet Flavien St Michel-Auber 93 + 06:28
53 Welten Bram Groupama-FDJ + 06:32
54 Jauregui Quentin B&B Hotels-KTM + 07:20
55 Rex Laurenz Bingoal Pauwels Sauces WB + 08:56
56 Delacroix Tristan Nice Métropole Côte d'Azur + 09:21
57 Robeet Ludovic Bingoal Pauwels Sauces WB + 09:55
58 Taminiaux Lionel Alpecin-Deceuninck + 10:04
59 Urruty Maxime Nice Métropole Côte d'Azur + 10:04
60 Stannard Robert Alpecin-Deceuninck + 10:11
61 Barbier Pierre B&B Hotels-KTM + 10:12
62 Terpstra Niki TotalEnergies + 10:37
63 Bassett Stephen Human Powered Health + 10:39
64 Blouwe Louis Bingoal Pauwels Sauces WB + 10:57
65 Fretin Milan Sport Vlaanderen-Baloise + 11:11
66 Livyns Arjen Bingoal Pauwels Sauces WB + 12:04
67 Aniolkowski Stanislaw Bingoal Pauwels Sauces WB + 12:16
68 Ledanois Kevin Team Arkéa-Samsic + 12:21
69 Joyce Colin Human Powered Health + 12:57
70 De Kleijn Arvid Human Powered Health + 13:00
71 Vermeulen Emiel GO Sport-Roubaix Lille Métropole + 14:31
72 Tesson Jason St Michel-Auber 93 + 14:46
73 Couanon Jonathan Nice Métropole Côte d'Azur + 15:16
74 Eekhoff Nils Team DSM + 15:55
75 Räim Mihkel Burgos-BH + 15:59
76 Colman Alex Sport Vlaanderen-Baloise + 16:22
77 Sajnok Szymon Cofidis + 16:26
78 van Poppel Boy Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux + 16:27
79 Debusschere Jens B&B Hotels-KTM + 16:48
80 Van Kessel Corne Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux + 16:53
81 Soupe Geoffrey TotalEnergies + 17:12
82 Lienhard Fabian Groupama-FDJ + 17:59
83 Vahtra Norman GO Sport-Roubaix Lille Métropole + 18:30
84 Guégan Maël Team U Nantes Atlantique + 18:31
85 Bastiaens Ayco Alpecin-Deceuninck + 19:17
86 Noppe Christophe Team Arkéa-Samsic + 19:32
87 Riou Alan Team Arkéa-Samsic + 19:38
88 Morin Emmanuel Team U Nantes Atlantique + 19:50
89 Goubert Jean Nice Métropole Côte d'Azur + 20:26
90 Debeaumarché Nicolas St Michel-Auber 93 + 20:31
91 Le Turnier Mathias Team U Nantes Atlantique + 22:05
92 Bodnar Maciej TotalEnergies + 22:29
93 Orts Lloret Felipe Burgos-BH + 22:34
94 Hennequin Paul Nice Métropole Côte d'Azur + 23:15
95 Jegat Jordan Team U Nantes Atlantique + 24:33
96 Bol Jetse Burgos-BH + 26:11
97 Molenaar Alex Burgos-BH + 28:36
98 Danès Léo Team U Nantes Atlantique + 30:42
99 Richard Andrade Florian Team U Nantes Atlantique + 30:52
100 Barbero Carlos Lotto Soudal + 31:01
101 De Maeght Dorian Bingoal Pauwels Sauces WB + 32:11
102 Leijnse Enzo Team DSM + 32:30
103 Ballerstedt Maurice Alpecin-Deceuninck + 44:11
DNF Wirtgen Tom Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF Lopez-Cozar Juan Antonio Burgos-BH
DNF Zingle Axel Cofidis
DNF Boudat Thomas GO Sport-Roubaix Lille Métropole
DNF Brown Nathan Human Powered Health
DNF Hecht Gage Human Powered Health
DNF Krul Wessel Human Powered Health
DNF Bystrøm Sven Erik Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
DNF De Lie Arnaud Lotto Soudal
DNF Besson Kévin Nice Métropole Côte d'Azur
DNF Hesters Jules Sport Vlaanderen-Baloise
DNF Marit Arne Sport Vlaanderen-Baloise
DNF Rossetto Stéphane St Michel-Auber 93
DNF McLay Daniel Team Arkéa-Samsic
DNF Hvideberg Jonas Iversby Team DSM
DNF Poole Max Team DSM
DNF Welsford Sam Team DSM
DNF Richard Louis Team U Nantes Atlantique
DNF Lawless Christopher TotalEnergies
DNF Sagan Juraj TotalEnergies
Pos Rider Team Points
1 Tesson Jason St Michel-Auber 93 43
2 Thijssen Gerben Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 36
3 De Kleijn Arvid Human Powered Health 28
4 Taminiaux Lionel Alpecin-Deceuninck 25
5 Hofstetter Hugo Team Arkéa-Samsic 24
6 Gilbert Philippe Lotto Soudal 22
7 Manzin Lorrenzo TotalEnergies 21
8 Barbier Pierre B&B Hotels-KTM 20
9 Aniolkowski Stanislaw Bingoal Pauwels Sauces WB 20
10 Russo Clément Team Arkéa-Samsic 13
11 Vermeersch Gianni Alpecin-Deceuninck 12
12 Naesen Oliver AG2R Citroën Team 12
13 Simon Julien TotalEnergies 12
14 Siskevicius Evaldas GO Sport-Roubaix Lille Métropole 11
15 Stewart Jake Groupama-FDJ 11
16 Welten Bram Groupama-FDJ 11
17 Eekhoff Nils Team DSM 11
18 Renard Alexis Cofidis 10
19 Thomas Benjamin Cofidis 10
20 Leroux Samuel GO Sport-Roubaix Lille Métropole 9
21 Planckaert Baptiste Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 9
22 Delbove Joris St Michel-Auber 93 8
23 Colman Alex Sport Vlaanderen-Baloise 7
24 Mifsud Andrea Nice Métropole Côte d'Azur 6
25 Sarreau Marc AG2R Citroën Team 6
26 Delettre Alexandre Cofidis 5
27 Janse van Rensburg Reinardt Lotto Soudal 5
28 Fretin Milan Sport Vlaanderen-Baloise 4
29 Touzé Damien AG2R Citroën Team 4
30 Barthe Cyril B&B Hotels-KTM 4
31 Fuentes Angel Burgos-BH 3
32 Gogl Michael Alpecin-Deceuninck 3
33 Couanon Jonathan Nice Métropole Côte d'Azur 3
34 Watson Sam Groupama-FDJ 3
35 Robeet Ludovic Bingoal Pauwels Sauces WB 3
36 Blouwe Louis Bingoal Pauwels Sauces WB 3
37 Cardis Romain St Michel-Auber 93 2
38 Kron Andreas Lotto Soudal 2
39 Ladagnous Matthieu Groupama-FDJ 2
40 Märkl Niklas Team DSM 2
41 Stannard Robert Alpecin-Deceuninck 2
42 Lienhard Fabian Groupama-FDJ 2
43 Danès Léo Team U Nantes Atlantique 2
44 Pelegrí Óscar Burgos-BH 1
45 Räim Mihkel Burgos-BH 1

Information