1 |
- |
Debusschere Jens
| 1989 | Lotto-Soudal |
12:02:23 |
2 |
- |
Sarreau Marc
| 1993 | FDJ |
+ 10 |
3 |
- |
Barbier Rudy
| 1992 | AG2R La Mondiale |
+ 12 |
4 |
- |
Venturini Clément
| 1993 | Cofidis |
+ 12 |
5 |
13 |
Chavanel Sylvain
| 1979 | Direct Énergie |
+ 13 |
6 |
14 |
Vantomme Maxime
| 1986 | WB-Veranclassic-Aqua Protect |
+ 14 |
7 |
3 |
Dumoulin Samuel
| 1980 | AG2R La Mondiale |
+ 15 |
8 |
2 |
Jans Roy
| 1990 | WB-Veranclassic-Aqua Protect |
+ 16 |
9 |
2 |
Lecroq Jérémy
| 1995 | Roubaix Lille Métropole |
+ 16 |
10 |
2 |
Naesen Oliver
| 1990 | AG2R La Mondiale |
+ 16 |
11 |
2 |
Siskevicius Evaldas
| 1988 | Delko-Marseille Provence-KTM |
+ 16 |
12 |
2 |
Canola Marco
| 1988 | Nippo-Vini Fantini |
+ 16 |
13 |
1 |
Petit Adrien
| 1990 | Direct Énergie |
+ 16 |
14 |
9 |
Napolitano Danilo
| 1981 | Wanty - Groupe Gobert |
+ 16 |
15 |
4 |
van der Hoorn Taco
| 1993 | Roompot-Nederlandse Loterij |
+ 16 |
16 |
7 |
Ista Kevyn
| 1984 | WB-Veranclassic-Aqua Protect |
+ 16 |
17 |
1 |
Turgis Anthony
| 1994 | Cofidis |
+ 16 |
18 |
3 |
Kirsch Alex
| 1992 | WB-Veranclassic-Aqua Protect |
+ 16 |
19 |
12 |
Turgis Jimmy
| 1991 | Cofidis |
+ 16 |
20 |
1 |
Vermeltfoort Coen
| 1988 | Roompot-Nederlandse Loterij |
+ 16 |
21 |
3 |
Sénéchal Florian
| 1993 | Cofidis |
+ 16 |
22 |
5 |
Armee Sander
| 1985 | Lotto-Soudal |
+ 16 |
23 |
5 |
Dehaes Kenny
| 1984 | Wanty - Groupe Gobert |
+ 16 |
24 |
6 |
Cardis Romain
| 1992 | Direct Énergie |
+ 16 |
25 |
15 |
Masson Christophe
| 1985 | WB-Veranclassic-Aqua Protect |
+ 16 |
26 |
4 |
Jarrier Benoît
| 1989 | Fortuneo - Oscaro |
+ 16 |
27 |
10 |
De Vries Berden
| 1989 | Roompot-Nederlandse Loterij |
+ 16 |
28 |
1 |
Claeys Dimitri
| 1987 | Cofidis |
+ 16 |
29 |
4 |
Offredo Yoann
| 1986 | Wanty - Groupe Gobert |
+ 16 |
30 |
5 |
Ligthart Pim
| 1988 | Roompot-Nederlandse Loterij |
+ 16 |
31 |
5 |
Gérard Arnaud
| 1984 | Fortuneo - Oscaro |
+ 16 |
32 |
4 |
Riblon Christophe
| 1981 | AG2R La Mondiale |
+ 16 |
33 |
6 |
Duchesne Antoine
| 1991 | Direct Énergie |
+ 16 |
34 |
1 |
Filosi Iuri
| 1992 | Nippo-Vini Fantini |
+ 16 |
35 |
6 |
Wallays Jelle
| 1989 | Lotto-Soudal |
+ 16 |
36 |
2 |
Reinders Elmar
| 1992 | Roompot-Nederlandse Loterij |
+ 16 |
37 |
5 |
Maes Nikolas
| 1986 | Lotto-Soudal |
+ 16 |
38 |
21 |
Thomas Benjamin
| 1995 | Armée de terre |
+ 32 |
39 |
6 |
Sieberg Marcel
| 1982 | Lotto-Soudal |
+ 36 |
40 |
21 |
Feillu Brice
| 1985 | Fortuneo - Oscaro |
+ 36 |
41 |
5 |
Duval Julien
| 1990 | AG2R La Mondiale |
+ 39 |
42 |
6 |
Van Lerberghe Bert
| 1992 | Sport Vlaanderen-Baloise |
+ 42 |
43 |
4 |
Tronet Steven
| 1986 | Armée de terre |
+ 42 |
44 |
8 |
Norman Leth Lasse
| 1992 | Aqua Blue Sport |
+ 42 |
45 |
10 |
Menut David
| 1992 | HP BTP-Auber 93 |
+ 42 |
46 |
11 |
Bonnamour Franck
| 1995 | Fortuneo - Oscaro |
+ 42 |
47 |
7 |
Haussler Heinrich
| 1984 | Bahrain-Merida |
+ 42 |
48 |
3 |
Pichon Laurent
| 1986 | Fortuneo - Oscaro |
+ 42 |
49 |
4 |
Finetto Mauro
| 1985 | Delko-Marseille Provence-KTM |
+ 42 |
50 |
6 |
Kreder Michel
| 1987 | Aqua Blue Sport |
+ 42 |
51 |
7 |
Konovalovas Ignatas
| 1985 | FDJ |
+ 42 |
52 |
10 |
Boudat Thomas
| 1994 | Direct Énergie |
+ 42 |
53 |
11 |
Per David
| 1995 | Bahrain-Merida |
+ 45 |
54 |
13 |
Leveau Jérémy
| 1992 | Roubaix Lille Métropole |
+ 54 |
55 |
10 |
Gaudin Damien
| 1986 | Armée de terre |
+ 54 |
56 |
12 |
Baldo Nicolas
| 1984 | HP BTP-Auber 93 |
+ 54 |
57 |
15 |
Yssaad Yannis
| 1993 | Armée de terre |
+ 01:18 |
58 |
16 |
Stassen Julien
| 1988 | WB-Veranclassic-Aqua Protect |
+ 01:21 |
59 |
17 |
Dassonville Flavien
| 1991 | HP BTP-Auber 93 |
+ 01:57 |
60 |
19 |
Kreder Raymond
| 1989 | Roompot-Nederlandse Loterij |
+ 02:08 |
61 |
10 |
Le Gac Olivier
| 1993 | FDJ |
+ 02:12 |
62 |
18 |
Canal Fabien
| 1989 | Armée de terre |
+ 02:28 |
63 |
12 |
Spengler Lucas
| 1994 | WB-Veranclassic-Aqua Protect |
+ 02:30 |
64 |
20 |
Mourey Francis
| 1980 | Fortuneo - Oscaro |
+ 03:08 |
65 |
56 |
Dupont Timothy
| 1987 | Verandas Willems-Crelan |
+ 03:33 |
66 |
32 |
El Fares Julien
| 1985 | Delko-Marseille Provence-KTM |
+ 04:03 |
67 |
18 |
Malucelli Matteo
| 1993 | Androni-Sidermec-Bottecchia |
+ 04:29 |
68 |
18 |
Bonifazio Niccolo
| 1993 | Bahrain-Merida |
+ 04:38 |
69 |
26 |
Vallée Boris
| 1993 | Fortuneo - Oscaro |
+ 05:02 |
70 |
18 |
Rickaert Jonas
| 1994 | Sport Vlaanderen-Baloise |
+ 05:07 |
71 |
20 |
Poulhiès Stéphane
| 1985 | Armée de terre |
+ 06:23 |
72 |
15 |
Budding Martijn
| 1995 | Roompot-Nederlandse Loterij |
+ 06:29 |
73 |
10 |
Grellier Fabien
| 1994 | Direct Énergie |
+ 06:31 |
74 |
3 |
Marini Nicolas
| 1993 | Nippo-Vini Fantini |
+ 06:45 |
75 |
19 |
Démare Arnaud
| 1991 | FDJ |
+ 07:11 |
76 |
21 |
Touzé Damien
| 1996 | HP BTP-Auber 93 |
+ 07:25 |
77 |
22 |
Vermeulen Emiel
| 1993 | Roubaix Lille Métropole |
+ 07:25 |
78 |
22 |
Maldonado Anthony
| 1991 | HP BTP-Auber 93 |
+ 07:25 |
79 |
23 |
Guarnieri Jacopo
| 1987 | FDJ |
+ 07:25 |
80 |
23 |
Noppe Christophe
| 1994 | Sport Vlaanderen-Baloise |
+ 07:25 |
81 |
37 |
Calleeuw Joeri
| 1985 | Roubaix Lille Métropole |
+ 07:56 |
82 |
27 |
Blythe Adam
| 1989 | Aqua Blue Sport |
+ 08:00 |
83 |
68 |
Martinez Yannick
| 1988 | Delko-Marseille Provence-KTM |
+ 08:03 |
84 |
52 |
Duquennoy Jimmy
| 1995 | WB-Veranclassic-Aqua Protect |
+ 08:03 |
85 |
48 |
Hofstetter Hugo
| 1994 | Cofidis |
+ 08:03 |
86 |
25 |
Jakin Alo
| 1986 | HP BTP-Auber 93 |
+ 08:05 |
87 |
37 |
Gate Aaron
| 1990 | Aqua Blue Sport |
+ 08:22 |
88 |
28 |
Duyn Huub
| 1984 | Verandas Willems-Crelan |
+ 08:22 |
89 |
23 |
Planckaert Edward
| 1995 | Sport Vlaanderen-Baloise |
+ 08:34 |
90 |
17 |
Veuchelen Fredrik
| 1978 | Wanty - Groupe Gobert |
+ 08:41 |
91 |
22 |
Vanbilsen Kenneth
| 1990 | Cofidis |
+ 08:44 |
92 |
22 |
Deltombe Kevin
| 1994 | Sport Vlaanderen-Baloise |
+ 08:45 |
93 |
24 |
Fernandez Delio
| 1986 | Delko-Marseille Provence-KTM |
+ 08:46 |
94 |
21 |
Benfatto Marco
| 1988 | Androni-Sidermec-Bottecchia |
+ 09:01 |
95 |
26 |
Cimolai Davide
| 1989 | FDJ |
+ 09:31 |
96 |
18 |
Marangoni Alan
| 1984 | Nippo-Vini Fantini |
+ 09:39 |
97 |
8 |
Ledanois Kevin
| 1993 | Fortuneo - Oscaro |
+ 09:59 |
98 |
17 |
Mertz Remy
| 1995 | Lotto-Soudal |
+ 10:19 |
99 |
17 |
Wouters Enzo
| 1996 | Lotto-Soudal |
+ 10:31 |
100 |
17 |
Berlato Giacomo
| 1992 | Nippo-Vini Fantini |
+ 10:35 |
101 |
5 |
Fenn Andrew
| 1990 | Aqua Blue Sport |
+ 10:42 |
102 |
7 |
Ferasse Thibault
| 1994 | Armée de terre |
+ 10:46 |
103 |
18 |
Wallays Jens
| 1992 | Sport Vlaanderen-Baloise |
+ 11:07 |
104 |
12 |
Smukulis Gatis
| 1987 | Delko-Marseille Provence-KTM |
+ 11:18 |
105 |
27 |
Antonini Simone
| 1991 | Wanty - Groupe Gobert |
+ 11:25 |
106 |
21 |
Bozic Borut
| 1980 | Bahrain-Merida |
+ 11:27 |
107 |
11 |
Fournier Marc
| 1994 | FDJ |
+ 11:44 |
108 |
26 |
Pacioni Luca
| 1993 | Androni-Sidermec-Bottecchia |
+ 11:48 |
109 |
8 |
Levarlet Guillaume
| 1985 | Wanty - Groupe Gobert |
+ 12:10 |
110 |
6 |
Gène Yohann
| 1981 | Direct Énergie |
+ 12:32 |
111 |
2 |
Pichot Alexandre
| 1983 | Direct Énergie |
+ 12:59 |
112 |
22 |
Seynaeve Lander
| 1992 | Roubaix Lille Métropole |
+ 13:29 |
113 |
11 |
Vendrame Andrea
| 1994 | Androni-Sidermec-Bottecchia |
+ 13:41 |
114 |
5 |
Gougeard Alexis
| 1993 | AG2R La Mondiale |
+ 14:13 |
115 |
22 |
Alaphilippe Bryan
| 1995 | Armée de terre |
+ 14:26 |
116 |
18 |
Le Cunff Kévin
| 1988 | HP BTP-Auber 93 |
+ 15:05 |
117 |
12 |
Feng Chun Kai
| 1988 | Bahrain-Merida |
+ 15:05 |
118 |
13 |
Madrazo Angel
| 1988 | Delko-Marseille Provence-KTM |
+ 15:12 |
119 |
13 |
Bescond Jérémy
| 1991 | HP BTP-Auber 93 |
+ 15:21 |
120 |
12 |
Spreafico Matteo
| 1993 | Androni-Sidermec-Bottecchia |
+ 15:28 |
121 |
11 |
Kobayashi Marino
| 1994 | Nippo-Vini Fantini |
+ 15:45 |
122 |
10 |
Wang Meiyin
| 1988 | Bahrain-Merida |
+ 15:53 |
123 |
8 |
Cunego Damiano
| 1981 | Nippo-Vini Fantini |
+ 16:04 |
124 |
10 |
Chetout Loic
| 1992 | Cofidis |
+ 16:08 |
125 |
5 |
Cordeel Sander
| 1987 | Verandas Willems-Crelan |
+ 17:10 |
126 |
3 |
Ariesen Tim
| 1994 | Roompot-Nederlandse Loterij |
+ 17:31 |
127 |
5 |
Pacher Quentin
| 1992 | Delko-Marseille Provence-KTM |
+ 17:34 |
128 |
3 |
Insausti Jon Ander
| 1992 | Bahrain-Merida |
+ 17:40 |
129 |
3 |
Novak Domen
| 1995 | Bahrain-Merida |
+ 17:45 |
130 |
2 |
Devriendt Tom
| 1991 | Wanty - Groupe Gobert |
+ 18:04 |
131 |
2 |
Antomarchi Julien
| 1984 | Roubaix Lille Métropole |
+ 18:13 |
132 |
2 |
Koning Peter
| 1990 | Aqua Blue Sport |
+ 19:03 |
133 |
- |
Backaert Frederik
| 1990 | Wanty - Groupe Gobert |
+ 19:28 |
134 |
1 |
Hoelgaard Daniel
| 1993 | FDJ |
+ 19:38 |
135 |
1 |
Bagdonas Gediminas
| 1985 | AG2R La Mondiale |
+ 20:10 |
136 |
1 |
Frapporti Mattia
| 1994 | Androni-Sidermec-Bottecchia |
+ 20:10 |
137 |
1 |
Goolaerts Michael
| 1994 | Verandas Willems-Crelan |
+ 20:10 |
138 |
3 |
Cabot Jérémy
| 1991 | Roubaix Lille Métropole |
+ 20:18 |
139 |
- |
Bonusi Raffaello
| 1992 | Androni-Sidermec-Bottecchia |
+ 20:20 |
140 |
3 |
Merlier Tim
| 1992 | Verandas Willems-Crelan |
+ 20:40 |
141 |
1 |
Irvine Martyn
| 1985 | Aqua Blue Sport |
+ 20:50 |
142 |
- |
De Pauw Moreno
| 1991 | Sport Vlaanderen-Baloise |
+ 22:40 |
143 |
1 |
Van Zummeren Stef
| 1991 | Verandas Willems-Crelan |
+ 24:39 |