2022 World Championship Other: Transfers 2022 > 2023

Coppa Zappi - Trofeo Hotel Antico Borgo - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Van Hemelen Vincent Lotto Soudal U23 30 03:27:24
2 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 25 + 08
3 Van De Wynkele Lorenz Elevate p/b Home Solution Soenens 20 + 08
4 Foldager Anders Biesse-Carrera 15 + 08
5 Van Boven Luca Lotto Soudal U23 10 + 08
6 Dati Tommaso Maltinti- Banca di Cambiano 5 + 08
7 Dapporto Davide In Emilia Romagna Cycling Team 3 + 08
8 Van Der Beken Aaron Lotto Soudal U23 1 + 08
9 Gelders Gil Bingoal-WB Development Team 1 + 08
10 Porta Gabriele Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo 1 + 12
11 Segaert Alec Lotto Soudal U23 + 12
12 Ansaloni Emanuele In Emilia Romagna Cycling Team + 12
13 Rafferty Darren Hagens Berman Axeon + 16
14 Willems Jago Bingoal-WB Development Team + 24
15 Kingston Matthew Zappi Racing Team + 24
16 Nessler Martin G.C.Sissio Team + 24
17 Mancipe Andrés Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 34
18 Andersen Kasper Hagens Berman Axeon + 35
19 Ghigino Valter Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 35
20 Henneberg Magnus Rostese Giant ASD + 35
21 Zubeldia Unai Laboral Kutxa + 35
22 La Terra Pirre Samuele So.L.Me - Olmo + 35
23 Cretti Luca Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 35
24 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon + 35
25 Hayter Leo Hagens Berman Axeon + 43
26 Elipanni Lorenzo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino + 43
27 Spinelli Nicholas Maltinti- Banca di Cambiano + 46
28 Malaver Brayan Esteban Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino + 54
29 Bagnara Luca Reda Mokador + 54
30 Valerio Damiano Rostese Giant ASD + 54
31 Garcia Carlos Alfonso A.R. Monex Pro Cycling Team + 54
32 Granados Sergio Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 58
33 Schrag Daniel Team Lotto-Kern Haus + 01:10
34 Gimignani Samuele Maltinti- Banca di Cambiano + 01:10
35 Domenicali Matteo Calzaturieri Montegranaro + 01:10
36 Zavala Leonardo A.R. Monex Pro Cycling Team + 01:10
37 Trevisol Marco So.L.Me - Olmo + 01:10
38 Raimondi Alex Carnovali-Rime + 01:10
39 Biancalani Andrea Beltrami TSA Tre Colli + 01:15
40 Drage Jack Hagens Berman Axeon + 01:15
41 Di Bernardo Nicolo G.C.Sissio Team + 01:18
42 Murua Carrasco Iñaki Laboral Kutxa + 01:20
43 Bellissimo Cristopher Futura Team Rosini + 01:22
44 Benedetti Mattia Futura Team Rosini + 01:22
45 Castilla Picaza Asier Laboral Kutxa + 01:22
46 Cioni Giovanni Futura Team Rosini + 01:29
47 Lührs Leslie Team Lotto-Kern Haus + 01:31
48 Motti Alessandro Carnovali-Rime + 01:31
49 Malavolta Michele Reda Mokador + 01:31
50 Impellizzeri Simone ASD Garlaschese + 01:31
51 Veneri Raffaele XPC Beltrami TSA + 01:33
52 Ojeda Ivan Arturo Maltinti- Banca di Cambiano + 01:37
53 Castellari Luigi Reda Mokador + 01:39
54 Avila Freddy Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 01:39
55 Nordal Mattias Biesse-Carrera + 01:39
56 Ceolin Federico Beltrami TSA Tre Colli + 01:43
57 Renoux Maxime Laboral Kutxa + 01:49
58 Fraccaro Lorenzo Carnovali-Rime + 01:49
59 Lambrecht Michiel Bingoal-WB Development Team + 01:51
60 Rakhimbaev Behzodbek Tashkent City Professional Cycling Team + 01:51
61 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 01:53
62 Declerck Jelle Bingoal-WB Development Team + 01:53
63 Detalle Noah Bingoal-WB Development Team + 01:53
64 Vanni Michael Beltrami TSA Tre Colli + 01:53
65 Agirre Aitor Laboral Kutxa + 02:03
66 Visani Lorenzo Cablotech Biotraining Team + 02:03
67 Parravano Francesco Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino + 02:09
68 Candy Nicholas Zappi Racing Team + 02:11
69 Granger Ben Zappi Racing Team + 02:11
70 Vargas Brayan Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 02:11
71 Cecchi Filippo Maltinti- Banca di Cambiano + 02:14
72 Cassol Daniel Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino + 02:20
73 Kokle Gvido ASD Garlaschese + 02:20
74 Movchan Andriyi Eurocar GS Cycling Team + 02:20
75 Zecchini Simone XPC Beltrami TSA + 02:22
76 Romeo Ivan Hagens Berman Axeon + 02:29
77 Laino Edoardo Rostese Giant ASD + 02:43
78 Boryslavskyi Bohdan Rostese Giant ASD + 02:43
79 Intxausti Xabier Laboral Kutxa + 02:43
80 Berasi Michele Carnovali-Rime + 02:43
81 Hrenko Norbert So.L.Me - Olmo + 02:46
82 Rossi Nicola Beltrami TSA Tre Colli + 02:47
83 Varroni Luca Reda Mokador + 02:47
84 Brescher Leon Eduard Team Lotto-Kern Haus + 02:47
85 Verleyen Gaëtan Bingoal-WB Development Team + 02:49
86 Bonelli Alessio Biesse-Carrera + 02:49
87 Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 02:59
88 Bomboi Davide Elevate p/b Home Solution Soenens + 02:59
89 Del Toro Isaac A.R. Monex Pro Cycling Team + 03:13
90 Ghirardi Lorenzo G.C.Sissio Team + 03:22
91 Lucca Simone G.C.Sissio Team + 03:22
92 Marabini Nicolo In Emilia Romagna Cycling Team + 03:22
93 Perani Riccardo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 03:22
94 Vidts Obie Elevate p/b Home Solution Soenens + 03:29
95 Ball Alexander Zappi Racing Team + 03:33
96 Fermanelli Marco Futura Team Rosini + 03:33
97 Escarcega Jose Antonio A.R. Monex Pro Cycling Team + 03:49
98 Redeghieri Alessandro XPC Beltrami TSA + 04:04
99 Foschini Giacomo Calzaturieri Montegranaro + 04:10
100 Piccinini Alex Cablotech Biotraining Team + 04:10
101 Montefiori Matteo In Emilia Romagna Cycling Team + 04:31
102 Motta Alessandro Biesse-Carrera + 04:40
103 Pongiluppi Matteo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 04:40
104 De Angeli Marco In Emilia Romagna Cycling Team + 04:40
105 Cordioli Gianluca G.C.Sissio Team + 04:40
106 Pinardi Davide In Emilia Romagna Cycling Team + 04:40
107 Costa Pellicciari Nicolo Reda Mokador + 04:40
108 Tomasoni Riccardo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 04:48
109 Gobbo Lorenzo Biesse-Carrera + 05:01
110 Bosini Diego Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 05:01
111 Biagini Federico Carnovali-Rime + 05:27
112 Ismatov Botirjon Tashkent City Professional Cycling Team + 05:59
113 Greguoldo Gabriel ASD Garlaschese + 06:16
114 Evdokimov Danil Tashkent City Professional Cycling Team + 07:30
115 Marocchi Tommaso Reda Mokador + 08:13
DNF Shchypak Oleksandr Gallina Ecotek Lucchini Colosio
DNF Pedretti Pietro Zadeo XPC Beltrami TSA
DNF Fomovskiy Aleksey Tashkent City Professional Cycling Team
DNF Rosa Tommaso Rostese Giant ASD
DNF Malizia Nicholas Calzaturieri Montegranaro
DNF Deweirdt Siebe Elevate p/b Home Solution Soenens
DNF Dreßler Luca Team Lotto-Kern Haus
DNF Bocharov Dmitriy Tashkent City Professional Cycling Team
DNF Smetaniuk Oleksandr Eurocar GS Cycling Team
DNF Yon Hin Daniel Zappi Racing Team
DNF Kravchuk Mykola Eurocar GS Cycling Team
DNF D'Amato Andrea Carnovali-Rime
DNF Roda Lorenzo Biesse-Carrera
DNF Venturi Karim ASD Garlaschese
DNF De Jaeger Arthur Elevate p/b Home Solution Soenens
DNF Bergianti Federico Cablotech Biotraining Team
DNF Gazzellini Luca Calzaturieri Montegranaro
DNF Susol Oles So.L.Me - Olmo
DNF Sydor Serhii Eurocar GS Cycling Team
DNF Yudenko Volodyimer So.L.Me - Olmo
DNF Arreola Diego A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Lombardi Michele Cablotech Biotraining Team
DNF Camarena Bruno A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Ramírez Johan Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
DNF Capoferri Alessandro Futura Team Rosini
DNF Eminov Edem Tashkent City Professional Cycling Team
DNF Kobzar Pavlo Eurocar GS Cycling Team
DNF Santi o De Santi Flavio Zappi Racing Team

Information