Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

Vuelta A Las Comarcas - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Peace Oliver Fensham Howes - MAS Design 01:52:14
02 Bush Jacob Fensham Howes - MAS Design + 00
03 Laptev Savelii Team Vino Junior + 41
04 Artigues Jordi Manuela Fundación Juniors + 41
05 Antunez Romero Pablo ElectroMercantil-Gr100 + 41
06 Benito Adrián Manuela Fundación Juniors + 41
07 Beldon Alex Fensham Howes - MAS Design + 41
08 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 41
09 Lopez Luis Manuela Fundación Juniors + 41
10 Aparicio Diego Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 41
11 Gutierrez Mercader Iban Bathco Cycling Team + 41
12 Garcia Alex EOLO-KOMETA U19 + 41
13 Legua Alvaro Castillo de Onda Equipo Ciclista + 41
14 Garcia Rabadan Jesus El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat + 41
15 Quevedo Sergio Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 41
16 Ortega Leon Carlos Guijarro - Sporting Pursuits + 41
17 Lospitao Pablo ElectroMercantil-Gr100 + 41
18 Perez Lucas Iker ElectroMercantil-Gr100 + 45
19 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 + 48
20 Hernandez Rodrigo Maguisa Guijuelo + 01:03
21 Mestre Marc Drone Hopper - GSport Teika + 01:03
22 Diaz Tomas Dario Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:03
23 Hernandez Furio Sergio Guijarro - Sporting Pursuits + 01:03
24 Guillermo Lucas EOLO-KOMETA U19 + 01:03
25 Garcia Pedro EOLO-KOMETA U19 + 01:03
26 Donat Jose Manuel Castillo de Onda Equipo Ciclista + 01:03
27 Camara Murcia Pedro Saxun-Extrusax-Primoti + 01:03
28 Rodriguez Johakson Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 01:03
29 Poveda Aaron Guijarro - Sporting Pursuits + 01:03
30 Gonzalez Algarra Yeray Manuela Fundación Juniors + 01:03
31 Feldhoffer Bálint EOLO-KOMETA U19 + 01:03
32 Aibar Andreu InfinObras - Zafiro + 01:03
33 Monroig Gimeno Izan Castillo de Onda Equipo Ciclista + 01:03
34 Garcia Alvaro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:03
35 Gomez Naranjo Alejandro Trebujena Academia Juanjo Lobato + 01:03
36 Soriano Iker InfinObras - Zafiro + 01:03
37 Twelves Callum Fensham Howes - MAS Design + 01:03
38 Aguilera Pimentel Ivan Franco Furniture - Ciclos Castillo + 01:03
39 Crespi Francisco Bathco Cycling Team + 01:03
40 Morillas Neo Europa-Tadesan-Cancuyas + 01:03
41 Soler Lopez Antonio Luis InfinObras - Zafiro + 01:03
42 Jowett Lucas Fensham Howes - MAS Design + 01:54
43 Rodriguez Escorza Pablo Guijarro - Sporting Pursuits + 01:54
44 Garcia Hector EOLO-KOMETA U19 + 01:54
45 Serrano Castillo Sergio Stefano Garzelli Team + 01:58
46 Churchill Taylor Drone Hopper - GSport Teika + 01:58
47 Magria Pau UCV Bikesports + 01:58
48 Mendez Arlex Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 01:58
49 Mompean Jose Maria El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat + 01:58
50 Fernandez Espinosa Manuel Franco Furniture - Ciclos Castillo + 01:58
51 Tenorio Albo Daniel Previley-Coforma U19 + 01:58
52 Valle Cascon Adrian Maguisa Guijuelo + 01:58
53 Ceberino Hugo Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 01:58
54 Requena Briones Alberto Bathco Cycling Team + 01:58
55 Lopez Martinez Juan Pedro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:58
56 Imperial Andres Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:58
57 Molina Castrejon Adrian Previley-Coforma U19 + 01:58
58 Baviera Alejandro InfinObras - Zafiro + 01:58
59 Jimenez Del Rio Pablo Previley-Coforma U19 + 01:58
60 Garcia Nunez Jorge Previley-Coforma U19 + 02:01
61 Gomar Ivan Drone Hopper - GSport Teika + 02:01
62 Serra Perez Ferran Europa-Tadesan-Cancuyas + 02:30
63 Fajardo Hugo Team Vino Junior + 02:30
64 Bravo Marti Stefano Garzelli Team + 02:30
65 Vayreda Marian Europa-Tadesan-Cancuyas + 02:30
66 Margalef Alex UCV Bikesports + 02:39
67 Fernandez Real Luis UCV Bikesports + 02:39
68 Fernandez Ramos Manuel Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 02:41
69 Delgado Castellano Angel Franco Furniture - Ciclos Castillo + 02:44
70 Ros Elies El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat + 02:46
71 Forca Ruben Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 02:46
72 Calvo Pablo Drone Hopper - GSport Teika + 02:46
73 Martinez David InfinObras - Zafiro + 02:46
74 Richmond Grau Jordi InfinObras - Zafiro + 02:46
75 Alvarez Alabarce Francisco Trebujena Academia Juanjo Lobato + 02:46
76 Cervera Miguel Stefano Garzelli Team + 03:44
77 Murcia Grane Jaime Guijarro - Sporting Pursuits + 03:44
78 Lopez Lizan Pedro Jose El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat + 03:44
79 Sanchez Zamora Alex Europa-Tadesan-Cancuyas + 03:44
80 Gomez Martinez Kevin Cartagena-Esetec-Ricardo Fuentes U19 + 03:44
81 Torrentes Carlos El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat + 03:44
82 Lopez Atienzar Francisco Javier Guijarro - Sporting Pursuits + 03:44
83 Molina Juan Carlos Team Vino Junior + 03:44
84 Artesero Alejandro Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 03:44
85 Chico Alex Team Vino Junior + 03:47
86 Rufete Pablo Europa-Tadesan-Cancuyas + 03:47
87 Andrades Campos Antonio Trebujena Academia Juanjo Lobato + 03:47
88 Romero Joel Castillo de Onda Equipo Ciclista + 03:47
89 Bautista Alfonso Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 03:47
90 Zarzuela Valcarcel Javier Trebujena Academia Juanjo Lobato + 03:47
91 Becerra Antonio Manuela Fundación Juniors + 03:47
92 Plana Lluc Europa-Tadesan-Cancuyas + 03:47
93 Mancilla Diego Trebujena Academia Juanjo Lobato + 03:47
94 Alvarez Cesar Saxun-Extrusax-Primoti + 03:47
95 Munoz Jaume Saxun-Extrusax-Primoti + 03:47
96 Vano Sanandres Victor InfinObras - Zafiro + 03:54
97 Perez Lebrato Gonzalo ElectroMercantil-Gr100 + 03:58
98 Sanchez Morenilla Hector Cartagena-Esetec-Ricardo Fuentes U19 + 03:58
99 Fernandez Lucas El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat + 03:58
100 Rodriguez Gonzalez Jose Manuel Trebujena Academia Juanjo Lobato + 04:13
101 Castellano Alejandro Team Vino Junior + 05:26
102 Alonso Garcia Jesus Cartagena-Esetec-Ricardo Fuentes U19 + 05:29
103 Osuna Vila Manuel ElectroMercantil-Gr100 + 05:37
104 Garcia Javier El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat + 07:06
105 Verdu Gorka Saxun-Extrusax-Primoti + 07:06
106 Martin San Facundo Iker ElectroMercantil-Gr100 + 08:32
107 Gutierrez Ibanez Diego Bathco Cycling Team + 08:34
108 Garzon Vilchez Lucas Franco Furniture - Ciclos Castillo + 08:41
109 Suarez Medina Jose Carlos - + 08:42
110 Bautista Garcia Nacho Stefano Garzelli Team + 09:06
111 Gabaldon Julia Joaquin Cartagena-Esetec-Ricardo Fuentes U19 + 14:12
112 Carpio Pascual Alejandro Previley-Coforma U19 + 14:12
113 Garcimartin Oscar Saxun-Extrusax-Primoti + 14:12
114 Sanchez Herrero Diego Previley-Coforma U19 + 14:12
115 Mico Altamirano Ruben Bathco Cycling Team + 14:12
116 Montoya Osorio Juan David UCV Bikesports + 14:12
117 San Abdon Andres Castillo de Onda Equipo Ciclista + 14:12
118 Ruiz Pino Samuel Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 14:12
119 Pujalte Martinez Juan Cartagena-Esetec-Ricardo Fuentes U19 + 14:12
120 Espejo Gil Alejandro Franco Furniture - Ciclos Castillo + 14:12
121 Castellet Marc Castillo de Onda Equipo Ciclista + 14:12
122 Vilches Herrero Daniel Trebujena Academia Juanjo Lobato + 14:12
123 Cuadros Gabriel Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 14:12
124 Bermejo Moreno Ismael ElectroMercantil-Gr100 + 14:12
125 Valencia Marco Stefano Garzelli Team + 14:12
126 Ortuno David Saxun-Extrusax-Primoti + 14:12

Information