CCC Tour - 2018

Overall Youth Points Mountain

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Lukasz Owsian CCC Sprandi Polkowice 09:47:0540
02 Josef Cerný Elkov - Author + 2130
03 Jan Tratnik CCC Sprandi Polkowice + 2725
04 Jan Barta Elkov - Author + 3220
05 Ziga Groselj Adria Mobil + 01:0015
06 Piotr Konwa Elkov - Author + 01:2510
07 Patrick Schelling Vorarlberg - Santic + 02:035
08 Mateusz Taciak CCC Sprandi Polkowice + 02:123
09 Pawel Bernas CCC Sprandi Polkowice + 02:133
10 Amaro Antunes CCC Sprandi Polkowice + 02:303
11 Kamil Gradek CCC Sprandi Polkowice + 02:52
12 Matvey Nikitin Astana City + 03:10
13 Michael Kukrle Elkov - Author + 03:42
14 Bartosz Warchol Wibatech Merx 7R + 03:57
15 Luca Henn Team Lotto - Kern Haus + 04:13
16 Andriy Vasylyuk Team Hurom + 04:31
17 Fabian Schormair Team Lotto - Kern Haus + 04:33
18 Anton Vorobyev Russia + 04:38
19 Thomas Buchacek Elkov - Author + 04:38
20 Gregor Gazvoda Adria Mobil + 04:42
21 Gorazd Per Adria Mobil + 04:44
22 Michal Podlaski Voster Uniwheels + 04:53
23 Piotr Pekala KS Pogon Mostostal Pulawy + 04:59
24 Lukas Rüegg Vorarlberg - Santic + 05:07
25 Nicolas Pietrula Team Dukla Praha + 05:21
26 Aljaz Jarc Adria Mobil + 05:39
27 Gasper Katrasnik Adria Mobil + 05:41
28 Emanuel Piaskowy Team Hurom + 05:44
29 Daniel Westmattelmann Team Lotto - Kern Haus + 05:46
30 Roland Thalmann Vorarlberg - Santic + 06:04
31 Mamyr Stash Russia + 06:09
32 Vladislav Kulikov Russia + 06:09
33 Patryk Gorecki KS Pogon Mostostal Pulawy + 06:12
34 Dmitry Markov Russia + 06:12
35 Mikkel Beck Olsen Team Aura Energy-CK Aarhus + 06:16
36 Galym Akhmetov Astana City + 06:26
37 Artur Detko Domin Sport + 06:29
38 Adam Wojcik Domin Sport + 06:48
39 Lukas Meiler Vorarlberg - Santic + 06:50
40 Jiri Polnicky Elkov - Author + 07:01
41 Peter Simon Pannon Cycling Team + 07:08
42 Adam Jagiela TC Chorbry Scott Glogow + 07:23
43 Matej Stibinger Team Dukla Praha + 07:28
44 Bartlomiej Wojtanek TC Chorbry Scott Glogow + 07:33
45 Jan Stöhr AC Sparta Praha + 07:46
46 Matteo Badilatti Vorarlberg - Santic + 09:04
47 Vitaliy Buts Team Hurom + 09:22
48 Vladimir Tsoy Astana City + 09:32
49 Volodymyr Dzhus Ukraine Track Team + 09:38
50 Stefan Thanner Union Raiffeisen Radteam Tirol + 10:07
51 Daniel Dina Pannon Cycling Team + 10:22
52 Jakub Kaczmarek Team Hurom + 10:27
53 Kansatansin Klimiankou Belarus + 10:40
54 Jakub Murias TC Chorbry Scott Glogow + 10:53
55 Mateusz Mucha Warminsko-Mazurski KS + 11:22
56 Rostislav Krotky AC Sparta Praha + 11:27
57 Adam Stachowiak Voster Uniwheels + 12:01
58 Dinmukhammed Ulysbayev Astana City + 12:17
59 Maksym Vasilyev Ukraine Track Team + 12:19
60 Andras Szatmary Pannon Cycling Team + 13:14
61 Mateusz Grabis Voster Uniwheels + 13:15
62 Anton Kuzmin Astana City + 13:24
63 Alois Kankovsky Elkov - Author + 13:38
64 Thomas Edemann Jensen Team Aura Energy-CK Aarhus + 14:12
65 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 14:17
66 Pavel Stöhr AC Sparta Praha + 14:30
67 Marek Rutkiewicz Wibatech Merx 7R + 14:38
68 Jaroslaw Marycz Wibatech Merx 7R + 14:41
69 Tomas Schühler AC Sparta Praha + 14:54
70 Venantas Lasinis Staki - Technoroma + 14:55
71 Sylwester Janiszewski Wibatech Merx 7R + 15:07
72 Grzegorz Stepniak Wibatech Merx 7R + 15:11
73 Tobiasz Pawlak Domin Sport + 15:24
74 Sergey Luchshenko Astana City + 15:52
75 Jon Bozic Adria Mobil + 16:00
76 Ferenc Szöllosi Pannon Cycling Team + 16:18
77 Michael Sprenger Union Raiffeisen Radteam Tirol + 16:30
78 Petr Fiala AC Sparta Praha + 16:47
79 Roman Giadysh Ukraine Track Team + 17:07
80 Frederik Muff Team Aura Energy-CK Aarhus + 17:13
81 Adrian Honkisz Wibatech Merx 7R + 17:14
82 Robert Kessler Team Lotto - Kern Haus + 17:31
83 Davide Orrico Vorarlberg - Santic + 17:42
84 Tomas Kalojiros AC Sparta Praha + 18:13
85 Daniel Reiter Union Raiffeisen Radteam Tirol + 18:18
86 Jakob Gye Madsen Team Aura Energy-CK Aarhus + 18:20
87 Evgenii Tikhonin Russia + 18:50
88 Szymon Sajnok CCC Sprandi Polkowice + 19:06
89 Pawel Szostka TC Chorbry Scott Glogow + 19:19
90 Philipp Wurm Union Raiffeisen Radteam Tirol + 20:26
91 Eryk Laton Team Hurom + 20:55
92 Kamil Zielinski Team Hurom + 21:06
93 Jan Kraus Team Dukla Praha + 21:08
94 Mateusz Komar Voster Uniwheels + 21:17
95 Jan Koller Union Raiffeisen Radteam Tirol + 22:23
96 Taras Shevchuk Ukraine Track Team + 22:50
97 Vladyslav Shcherban Ukraine Track Team + 23:09
98 Michal Kohout Team Dukla Praha + 24:42
99 Marc Dörrie Team Lotto - Kern Haus + 25:34
100 Miklos Szabo Pannon Cycling Team + 29:28
101 Dusan Rajovic Adria Mobil + 30:49
DNF Aleh Ahiyevich Belarus
DNF Yauheni Akhramenka Belarus
DNF Kanstantsin Bialiauski Belarus
DNF Mikhail Shemetau Belarus
DNF Hardzei Tsishchanka Belarus
DNF Raman Tsishkou Belarus
DNF Kirill Bochkov Russia
DNF Volodymyr Fredyuk Ukraine Track Team
DNF Vitaliy Hryniv Ukraine Track Team
DNF Jan Ryba AC Sparta Praha
DNF Ivan Zaitsev Astana City
DNF Patryk Kostecki Domin Sport
DNF Jaroslaw Rebiewski Domin Sport
DNF Wojciech Ziolkowski Domin Sport
DNF Ido Bear Guerciotti-Kiwi Atlantico
DNF Kamil Bialonczyk Guerciotti-Kiwi Atlantico
DNF Fernando Augusto Finkler Guerciotti-Kiwi Atlantico
DNF Michal Pustula Guerciotti-Kiwi Atlantico
DNF Samuel Rodriguez Gil Guerciotti-Kiwi Atlantico
DNF Lois Rodriguez Recuna Guerciotti-Kiwi Atlantico
DNF Adrian Krupa KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Krzysztof Kucio KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Patryk Solinski KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Daniel Staniszewski KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Botond Hollo Pannon Cycling Team
DNF Gergely Orosz Pannon Cycling Team
DNF Artur Ceremisinov Staki - Technoroma
DNF Tomas Gembeckas Staki - Technoroma
DNF Povilas Kupstaitis Staki - Technoroma
DNF Kestutis Vaitaitis Staki - Technoroma
DNF Paulius Valiukas Staki - Technoroma
DNF Jakub Jakala TC Chorbry Scott Glogow
DNF Artur Jatczak TC Chorbry Scott Glogow
DNF Jesper Bundegaard Vinkel Team Aura Energy-CK Aarhus
DNF Nikolaj Vejby Møller Team Aura Energy-CK Aarhus
DNF August Mors Poulsen Team Aura Energy-CK Aarhus
DNF Matyas Strupek Team Dukla Praha
DNF Dusan Vavrek Team Dukla Praha
DNF Stanislaw Aniolkowski Team Hurom
DNF Alexander Dürager Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Lukas Stoiber Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Adrian Banaszek Voster Uniwheels
DNF Mateusz Nowaczek Voster Uniwheels
DNF Przemyslaw Sobieraj Voster Uniwheels
DNF Jozef Mank Warminsko-Mazurski KS
DNF Sebastian Matusiak Warminsko-Mazurski KS
DNF Adam Nocen Warminsko-Mazurski KS
DNF Dominik Wewior Warminsko-Mazurski KS
Information
Nation Poland
Date 11th - 13th May
CAT 2.2
Other
Embed Results