CCC Tour - 2017

Overall Youth Points Mountain

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Marek Rutkiewicz Wibatech - Fuji 10:38:08
02 Leszek Plucinski CCC Sprandi Polkowice + 26
03 Emanuel Piaskowy Team Hurom + 30
04 Pawel Bernas Domin Sport + 38
05 Dinmukhammed Ulysbayev Astana City + 50
06 Raphael Freienstein Team Lotto - Kern Haus + 56
07 Ziga Groselj Adria Mobil + 59
08 James Oram ONE Pro Cycling + 01:05
09 Grigoriy Shtein Astana City + 01:14
10 Radoslav Rogina Adria Mobil + 01:14
11 Bartosz Warchol Team Hurom + 01:14
12 Matthias Krizek Tirol + 01:21
13 Piotr Konwa Tc Chrobry Scott Głogów + 01:29
14 Mathias Wiele Team Ur-Krostitzer Biehler + 01:37
15 Tom Baylis ONE Pro Cycling + 01:40
16 Christopher Hatz Team Lotto - Kern Haus + 01:43
17 Sebastian Schönberger Tirol + 01:57
18 Christian Koch LKT Team Brandenburg + 01:57
19 Dominik Neuman Topforex-Lapierre Pro Cy + 01:57
20 Jakub Kaczmarek CCC Sprandi Polkowice + 01:57
21 Maximilian Kuen Tirol + 02:12
22 Peter Williams ONE Pro Cycling + 02:24
23 Piotr Brozyna CCC Sprandi Polkowice + 02:48
24 Adam Stachowiak Voster Uniwheels + 02:51
25 Michal Paluta CCC Sprandi Polkowice + 03:05
26 Kamil Gradek ONE Pro Cycling + 03:16
27 Adrian Honkisz Wibatech - Fuji + 03:21
28 Enrico Salvador Tirol + 03:22
29 Maxim Satlikov Astana City + 03:30
30 Clemens Fankhauser Tirol + 03:30
31 Anton Kuzmin Astana City + 03:30
32 Patrick Haller Rad-Net Rose Team + 03:34
33 Patryk Stosz CCC Sprandi Polkowice + 03:45
34 Pawel Charucki Domin Sport + 03:50
35 Wojciech Franczak Team Hurom + 03:56
36 Luca Henn Team Lotto - Kern Haus + 04:02
37 Gasper Katrasnik Adria Mobil + 04:19
38 Andrea Borso Adria Mobil + 04:19
39 Andrii Bratashchuk Kolss - BDC Team + 04:39
40 Gregor Gazvoda Adria Mobil + 04:48
41 Jure Golcer Adria Mobil + 05:00
42 Frederik Dombrowski Team Dauner D&DQ - Akkon + 05:45
43 Oleksandr Prevar Kolss - BDC Team + 06:08
44 Jonathan Dinkler P & S Team Thüringer + 06:15
45 Dominik Oborsky Wibatech - Fuji + 07:12
46 Daniel Harnisch Team Ur-Krostitzer Biehler + 07:44
47 Karel Hnik Topforex-Lapierre Pro Cy + 09:49
48 George Harper ONE Pro Cycling + 09:57
49 Samuel Williams ONE Pro Cycling + 10:09
50 Joshua Hunt ONE Pro Cycling + 10:19
51 Filippo Fortin Tirol + 10:59
52 Mateusz Grabis Voster Uniwheels + 11:04
53 Sylwester Janiszewski Wibatech - Fuji + 11:07
54 Robert Kessler LKT Team Brandenburg + 11:10
55 Pawel Franczak Team Hurom + 11:13
56 Jonas Rutsch Team Lotto - Kern Haus + 11:13
57 Adrian Kurek CCC Sprandi Polkowice + 11:13
58 Pawel Szostka Tc Chrobry Scott Głogów + 11:13
59 Patrick Gamper Tirol + 11:13
60 Tobias Knaup Team Lotto - Kern Haus + 11:13
61 Michal Malik Topforex-Lapierre Pro Cy + 11:13
62 Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 11:25
63 Carl Soballa LKT Team Brandenburg + 11:39
64 Michal Podlaski Krismar Big Silvant + 11:42
65 Vasyl Malyvnivskiy Kolss - BDC Team + 11:42
66 Tomas Okrouhlicky Topforex-Lapierre Pro Cy + 12:38
67 Theo Reinhardt Rad-Net Rose Team + 13:17
68 Fabian Kässmann P & S Team Thüringer + 13:29
69 Jon Bozic Adria Mobil + 13:42
70 Sandro Kuhmel P & S Team Thüringer + 14:02
71 Kamil Malecki CCC Sprandi Polkowice + 14:52
72 Patryk Kostecki Domin Sport + 15:04
73 Jacek Morajko Wibatech - Fuji + 15:04
74 Roman Lehky Topforex-Lapierre Pro Cy + 18:07
75 Jiri Petrus Topforex-Lapierre Pro Cy + 18:07
76 Grzegorz Stepniak Wibatech - Fuji + 18:17
77 Wojciech Sykala Wibatech - Fuji + 18:23
78 Tomas Kalojiros Topforex-Lapierre Pro Cy + 18:23
79 Frederik Einhaus Team Lotto - Kern Haus + 19:43
80 Konrad Gessner Rad-Net Rose Team + 20:37
81 Yuriy Natarov Astana City + 20:50
82 Sebastian Wotschke LKT Team Brandenburg + 21:44
83 Alexander Wachter Tirol + 22:53
84 Adrian Kucharek Domin Sport + 23:27
85 Llibert Sendros Juvé Kolss - BDC Team + 24:10
86 Konrad Tomasiak Team Hurom + 25:30
87 Vladyslav Soltasiuk Kolss - BDC Team + 25:50
88 Dusan Rajovic Adria Mobil + 26:48
89 Felix Groß Rad-Net Rose Team + 26:49
90 Robert Jägeler P & S Team Thüringer + 27:42
91 Alan Banaszek CCC Sprandi Polkowice + 27:54
92 Damian Wsol Tc Chrobry Scott Głogów + 27:57
93 Philipp Mamos Team Dauner D&DQ - Akkon + 28:40
94 Moritz Malcharek LKT Team Brandenburg + 29:31
95 Fernando Augusto Finkler Team Guerciotti-Redondela + 29:46
96 Josh Mechsner Team Ur-Krostitzer Biehler + 30:23
97 Carlos Ambrosius LKT Team Brandenburg + 30:33
98 Kamil Zielinski Domin Sport + 30:40
99 Richard Weinzheimer Team Lotto - Kern Haus + 31:52
100 Mateusz Nowaczek Voster Uniwheels + 31:53
101 Piotr Skarzynski Domin Sport + 32:11
102 Moritz Backofen Team Dauner D&DQ - Akkon + 33:34
103 Dominik Wewior Krismar Big Silvant + 34:57
104 Julian Braun Team Lotto - Kern Haus + 34:57
105 Pavlo Bondarenko Kolss - BDC Team + 35:08
106 Malte Jürss LKT Team Brandenburg + 35:48
107 Maximilian Zschocke Team Ur-Krostitzer Biehler + 35:51
108 Toni Franz P & S Team Thüringer + 36:01
109 Dominik Bauer Team Dauner D&DQ - Akkon + 36:41
110 Jedrzej Borowski Tc Chrobry Scott Głogów + 38:31
111 Tomas Capek Topforex-Lapierre Pro Cy + 38:34
112 Eryk Laton Team Hurom + 38:34
113 Mateusz Komar Voster Uniwheels + 38:34
114 Wociech Migdal Team Hurom + 38:37
115 Justin Wolf Team Dauner D&DQ - Akkon + 38:52
116 Jakub Najs Voster Uniwheels + 39:53
117 Kamil Turek Tc Chrobry Scott Głogów + 42:08
118 Dawid Kloc Tc Chrobry Scott Głogów + 42:25
119 Andrzej Bartkiewicz Wibatech - Fuji + 42:25
120 Jaroslaw Rebiewski Domin Sport + 42:25
121 Lorenz Fiege Team Dauner D&DQ - Akkon + 42:32
122 Tarik Haupt P & S Team Thüringer + 43:18
123 Adrian Banaszek Kolss - BDC Team + 43:37
124 Dawid Gieracki Tc Chrobry Scott Głogów + 44:23
125 Krzysztof Parma Voster Uniwheels + 45:33
126 Kamil Walecki Krismar Big Silvant + 46:38
127 Poul Rudolph P & S Team Thüringer + 47:19
128 Jan Van Puyvelde Team Dauner D&DQ - Akkon + 51:28
DNF Bartosz Grochowski Krismar Big Silvant
DNF Sebastian Matusiak Krismar Big Silvant
DNF Patryk Wewior Krismar Big Silvant
DNF Ilya Gorbushin Astana City
DNF Artur Detko Domin Sport
DNF Mykyta Skorenko Kolss - BDC Team
DNF Karol Domagalski ONE Pro Cycling
DNF Nils Schomber Rad-Net Rose Team
DNF David Adamczyk Tc Chrobry Scott Głogów
DNF Matias Arriagada Team Guerciotti-Redondela
DNF Oscar Justo Villanueva Team Guerciotti-Redondela
DNF Jefferey May Team Guerciotti-Redondela
DNF Rodrigo Santos Quirino Team Guerciotti-Redondela
DNF Juan David Valencia Team Guerciotti-Redondela
DNF Bartlomiej Matysiak Team Hurom
DNF Martin Bauer Team Ur-Krostitzer Biehler
DNF Florian Kretschy Team Ur-Krostitzer Biehler
DNF Pepe Kunert Team Ur-Krostitzer Biehler
DNF Artur Krasnodebski Voster Uniwheels
Information
Nation Poland
Date 5th - 7th May
CAT 2.2
Other
Embed Results