GP Phalempin - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW 01:50:35
02 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 00
03 Brethouwer Yorick Jegg-DJR Academy U19 + 00
04 Van Hollebeke Milan Isorex Cycling Team + 00
05 Bonilla Pablo Start Junior Cycling Team + 00
06 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 30
07 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 40
08 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 03:06
09 Paulart Adrien IWG Wapi Cycling Team + 03:06
10 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 03:06
11 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:06
12 Jordaens Ilias WAC Team + 03:06
13 Germonprez Thibo EFC - L&R - AGS U19 + 03:06
14 Perez Ciro Start Junior Cycling Team + 03:06
15 Van Laer Keano Maes CT Glabbeek + 03:06
16 De Graeve Augustin IWG Wapi Cycling Team + 03:06
17 Beurden Niels Jegg-DJR Academy U19 + 03:06
18 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 03:06
19 Maertens Thibo Isorex Cycling Team + 03:06
20 Buyl Roan Jonge Rakkers Vollezele U19 + 03:06
21 Frankish Jasper Sprint 2000 Charleroi + 03:06
22 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 03:06
23 Provost Quinten Van Moer Logistics Cycling Team + 03:06
24 Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 03:06
25 Grard Hugo Team Avesnois Junior + 03:06
26 Poelvoorde Tars Trust MTB Team + 03:06
27 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 03:06
28 Devisch Lennert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:06
29 Cleenwerck Senne EFC - L&R - AGS U19 + 03:06
30 Smet Cas Team Kempen + 03:06
31 Vromant Robin EFC - L&R - AGS U19 + 03:06
32 Alexandre Arthur Team Geo-Therm Carbonbike U19 + 03:06
33 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 03:06
34 Degryse Lowie CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:06
35 Desmet Miguel EFC - L&R - AGS U19 + 03:06
36 Dingemans Marijn Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:06
37 De Boel Jona WCL Bergklimmers U19 + 03:06
38 Van Den Broek Gijs FlandersColor-Galloo Team + 03:06
39 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 03:06
40 Dierick Romain Avia-Rudyco Cycling Team + 03:06
41 Lauwereys Jente Jonge Rakkers Vollezele U19 + 03:06
42 Reyes Arruti Felipe Start Junior Cycling Team + 03:06
43 Breyer Tom Sprint 2000 Charleroi + 03:06
44 Bartelet David Jegg-DJR Academy U19 + 03:06
45 Franquet Alexis Sprint 2000 Charleroi + 03:06
46 Tienpont Miel EFC - L&R - AGS U19 + 03:06
47 Dejaegher Floris EFC - L&R - AGS U19 + 03:06
48 Quiroz Gutierrez Heriberto Start Junior Cycling Team + 03:06
49 Bink Matthijs Jegg-DJR Academy U19 + 03:06
50 Erripa Picazo Nehuen Start Junior Cycling Team + 03:06
51 Wulleman Mathieu VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 03:06
52 De Groote Gaetan Onder Ons Parike WZW + 03:06
53 Perez Helguera Santiago Start Junior Cycling Team + 03:06
54 De Buysser Quinten Avia-Rudyco Cycling Team + 04:15
55 Goussaert Simon FlandersColor-Galloo Team + 04:15
56 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 04:40
57 Bauduin Romain FlandersColor-Galloo Team + 05:45
58 Verschaeve Arno VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 07:45
59 Midavaine Alexis IWG Wapi Cycling Team + 11:05
60 Courtens Lukas EFC - L&R - AGS U19 + 11:05
61 Debaye Emilien IWG Wapi Cycling Team + 11:05
62 Duflo Rune Onder Ons Parike WZW + 11:05
63 Verstraete Victor EFC - L&R - AGS U19 + 11:05
64 Van Oudenhove Stian EFC - L&R - AGS U19 + 11:05
65 Lernout Seppe CT Luc Wallays-Jonge Renners + 11:05
66 De Nys Milan - + 11:05
67 Hostiez Alex EFC - L&R - AGS U19 + 11:05
68 De Groote Loic Onder Ons Parike WZW + 11:05
69 Magherman Dries FlandersColor-Galloo Team
70 Beurms Robben Isorex Cycling Team
71 Soetens Thomas Onder Ons Parike WZW
72 Robin Thibaut IWG Wapi Cycling Team
73 Swertvaegher Baptiste EFC - L&R - AGS U19
74 Roussel Simon E.C.Wallonie U19
75 Derreveaux Tom Sprint 2000 Charleroi
76 Smit Jonathan -
77 Knockaert Thomas Jonge Rakkers Vollezele U19
78 Cox Felix Maes CT Glabbeek
79 Cools Luka VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
80 Matthijs Arthur EFC - L&R - AGS U19
81 Bostyn Daan -
82 Maris Robbe Van Moer Logistics Cycling Team
83 Van Den Kinschot Simon Team Kempen
84 Scheuren Romain -
85 Mertens Arthur Team Kempen
86 Van Raes Nathan -
87 Hubin Tibe -
89 Declercq Quinten Decock-Van Eyck-Devos Capoen U19
90 Govaert Tanghi Onder Ons Parike WZW
91 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19
92 Lopez Castellanos Ugo IWG Wapi Cycling Team
93 Brands Leandro Sport en Steun-Leopoldsburg
94 Devoet Theo -
95 De Clerq Artuur -
96 Houze Cedric IWG Wapi Cycling Team
97 Lancelot Erwann -
99 Deweerd Ugo Onder Ons Parike WZW
100 De Moyer Kenay -
101 Swart Hidde -
102 Bemong Jules Sport en Steun-Leopoldsburg
103 Das Rune Maes CT Glabbeek

Information