2022 World Championship Other: Transfers 2022 > 2023

Vuelta a Formosa Internacional - 2022

Stage GC Youth Points Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Tivani Nicolas Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors 7 02:07:53
2 Quiroga Mauricio Team Formosa 3 + 00
3 Archibold Castillo Franklin Panamá es Cultura y Valores 1 + 00
4 Bozzini Adrian KTM + 00
5 Gaday Lucas Equipo Continental San Luis + 00
6 Freitas Kacio SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 00
7 Jurado Cristofer Panamá es Cultura y Valores + 00
8 Benedetto Roberto Nicolas SAT + 00
9 Estevez Enrique Hernán Los Cascos Naranjas + 00
10 Flores Marcos Pio Rico Cycling Team + 00
11 Clavero Cristian SAT + 00
12 Oyola Robigzon Team Medellin-EPM + 00
13 Ocampo Victor Team Medellin-EPM + 00
14 Pita Cristian Team Banco Guayaquil Ecuador + 00
15 Trautner German Las Brenas Centenario + 00
16 Haro Wilson Team Banco Guayaquil Ecuador + 00
17 Rojas David Mani Zabala-Mun. Albardon + 00
18 Diaz Adrian Lorenzo Equipo Continental San Luis + 00
19 Roldan Weimar Team Medellin-EPM + 00
20 Espinosa Bolivar Panamá es Cultura y Valores + 00
21 Zabala Joan Orlando Mani Zabala-Mun. Albardon + 00
22 Perez Juan Pablo Live Biking Pro Race + 03
23 Azzem Omar Los Cascos Naranjas + 03
24 Fredes Sergio KTM + 03
25 Corti Carlos Cloronor Vivo Conecta + 03
26 Fernandez Andres Equipo Continental San Luis + 03
27 Vivas Federico KTM + 03
28 Oliva Dario Gustavo KTM + 03
29 Gutiérrez Carlos Team Banco Guayaquil Ecuador + 03
30 Suarez Tomas Agustin Equipo Continental San Luis + 03
31 Etcheberry Arian Team Formosa + 03
32 Moya Gaston Team Formosa + 03
33 Rodriguez Marcos León SEP San Juan + 03
34 Jamaica Javier Team Medellin-EPM + 03
35 Snihur Maximiliano Javier Las Brenas Centenario + 03
36 Egidio Cristian SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 03
37 Quinteros Alexis Benjamin Team Banco Guayaquil Ecuador + 03
38 Villanueva Eduardo Team Formosa + 03
39 Montenegro Lenin Team Banco Guayaquil Ecuador + 03
40 Salmon Octavio Giant + 11
41 Cobarrubia Leonardo SEP San Juan + 11
42 Dominguez Mauricio Ricardo EC Municipalidad de Pocito + 11
43 Gonzalez Jose Wilfrido Paraguay + 11
44 Rey Pablo KTM + 11
45 Abu Isaias Leonel SAT + 11
46 Valenzuela Diego SAT + 11
47 Ferreira Fernando Cloronor Vivo Conecta + 11
48 Dotti Juan Pablo SEP San Juan + 11
49 Guerra Sandy Panamá es Cultura y Valores + 11
50 Boldú Juan Martin Equipo Continental San Luis + 11
51 Paez Maximiliano Los Cascos Naranjas + 16
52 Salmon Mariano Giant + 16
53 Mignacco Leandro Ezequiel KTM + 24
54 Cardozo Emilio Team Formosa + 24
55 Canova Javier Nicolas Live Biking Pro Race + 24
56 Salas Ariel Bragado Cycles Club + 24
57 Bohle Dario Miguel Las Brenas Centenario + 24
58 Diaz Rodrigo Daniel Municipalidad de Rawson + 24
59 Almada Jonathan Live Biking Pro Race + 24
60 Vargas Walter Team Medellin-EPM + 24
61 Montoya Cristhian Team Medellin-EPM + 24
62 Castelblanco Jorge Amadid Panamá es Cultura y Valores + 24
63 Gomez Yelko Panamá es Cultura y Valores + 24
64 Riveros Francisco Daniel Paraguay + 33
65 Gonzales Freddy Pio Rico Cycling Team + 37
66 Tivani Gerardo Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors + 37
67 Nazaret Magno SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 49
68 Gonzelli Otavio Augusto SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 49
69 Vecchi Franco Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors + 01:04
70 Gonzalez Juan Pablo Cloronor Vivo Conecta + 01:04
71 Ahumada Marcos Cloronor Vivo Conecta + 01:04
72 Gomez Oscar Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors + 01:04
73 Andriato Rafael SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 01:08
DNS Gladich Thiago Bragado Cycles Club
DNS Pérez Matias Electro 3-Gremios por el Deporte
DNS Rosas Laureano Electro 3-Gremios por el Deporte
DNS Taddeo Mariano Giant
DNS Taddeo Hernan Giant
DNF Cragnulini Franco Bragado Cycles Club
DNF Parabue Daniel Alejandro Bragado Cycles Club
DNF Solda Luca Bragado Cycles Club
DNF Alucin Ibrahim Cloronor Vivo Conecta
DNF Coronel Samuel Cloronor Vivo Conecta
DNF Rossello Valentin Cloronor Vivo Conecta
DNF Atencio Gerardo EC Municipalidad de Pocito
DNF Melivillo Juan Javier EC Municipalidad de Pocito
DNF Ramos Ruben EC Municipalidad de Pocito
DNF Reyes Jose Martin EC Municipalidad de Pocito
DNF Moyano Tomas Eloy Equipo Continental San Luis
DNF Fredes Matias Giant
DNF Gregori Ruben Giant
DNF Acosta Cesar Las Brenas Centenario
DNF Sierra Jose Ignacio Las Brenas Centenario
DNF Duarte Fernando Javier Live Biking Pro Race
DNF Santangelo Diego Live Biking Pro Race
DNF Cruz Luis Los Cascos Naranjas
DNF Ferrari Juan Martin Los Cascos Naranjas
DNF Vietto Santiago Los Cascos Naranjas
DNF Ciancio Pablo Mani Zabala-Mun. Albardon
DNF Moyata Cruz Eduardo Edwin Mani Zabala-Mun. Albardon
DNF Aguirre Sergio Nicolas Municipalidad de Rawson
DNF Galvan Diego Municipalidad de Rawson
DNF Monte Francisco Municipalidad de Rawson
DNF Guerra Nehemias Panamá es Cultura y Valores
DNF Patijn Gonzalez Alexander Paraguay
DNF Amargo Pardo Rolando Pio Rico Cycling Team
DNF Rodriguez Rodriguez Wilber Pio Rico Cycling Team
DNF Naveda Angel SEP San Juan
DNF Paz Juan Jose SEP San Juan
DNF Traico Maximiliano Nicolas SEP San Juan
DNF Sanchez Brayan Team Medellin-EPM
Pos Rider Team Time
1 Tivani Nicolas Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors 11:22:45
2 Ocampo Victor Team Medellin-EPM + 28
3 Archibold Castillo Franklin Panamá es Cultura y Valores + 29
4 Oyola Robigzon Team Medellin-EPM + 39
5 Egidio Cristian SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 45
6 Haro Wilson Team Banco Guayaquil Ecuador + 56
7 Jurado Cristofer Panamá es Cultura y Valores + 57
8 Gaday Lucas Equipo Continental San Luis + 01:01
9 Fredes Sergio KTM + 01:51
10 2 Quiroga Mauricio Team Formosa + 02:00
11 2 Benedetto Roberto Nicolas SAT + 02:07
12 1 Suarez Tomas Agustin Equipo Continental San Luis + 02:07
13 3 Dotti Juan Pablo SEP San Juan + 02:21
14 6 Jamaica Javier Team Medellin-EPM + 02:26
15 3 Quinteros Alexis Benjamin Team Banco Guayaquil Ecuador + 02:26
16 6 Clavero Cristian SAT + 02:30
17 6 Espinosa Bolivar Panamá es Cultura y Valores + 02:30
18 3 Azzem Omar Los Cascos Naranjas + 02:30
19 2 Abu Isaias Leonel SAT + 02:32
20 1 Valenzuela Diego SAT + 02:34
21 3 Pita Cristian Team Banco Guayaquil Ecuador + 02:34
22 3 Rodriguez Marcos León SEP San Juan + 02:38
23 4 Roldan Weimar Team Medellin-EPM + 02:42
24 4 Montoya Cristhian Team Medellin-EPM + 03:18
25 4 Vargas Walter Team Medellin-EPM + 03:20
26 5 Cobarrubia Leonardo SEP San Juan + 03:32
27 5 Oliva Dario Gustavo KTM + 03:34
28 5 Fernandez Andres Equipo Continental San Luis + 03:36
29 5 Boldú Juan Martin Equipo Continental San Luis + 03:45
30 Andriato Rafael SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 04:13
31 5 Tivani Gerardo Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors + 04:45
32 5 Vecchi Franco Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors + 05:38
33 5 Etcheberry Arian Team Formosa + 07:03
34 5 Gutiérrez Carlos Team Banco Guayaquil Ecuador + 07:14
35 5 Freitas Kacio SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 07:21
36 6 Villanueva Eduardo Team Formosa + 07:38
37 10 Diaz Adrian Lorenzo Equipo Continental San Luis + 07:45
38 5 Dominguez Mauricio Ricardo EC Municipalidad de Pocito + 07:49
39 9 Montenegro Lenin Team Banco Guayaquil Ecuador + 07:50
40 9 Moya Gaston Team Formosa + 07:53
41 11 Rojas David Mani Zabala-Mun. Albardon + 07:55
42 3 Salmon Octavio Giant + 07:55
43 11 Flores Marcos Pio Rico Cycling Team + 07:57
44 11 Estevez Enrique Hernán Los Cascos Naranjas + 07:57
45 1 Salmon Mariano Giant + 07:58
46 5 Guerra Sandy Panamá es Cultura y Valores + 08:04
47 1 Gomez Yelko Panamá es Cultura y Valores + 08:09
48 11 Corti Carlos Cloronor Vivo Conecta + 08:17
49 4 Castelblanco Jorge Amadid Panamá es Cultura y Valores + 08:21
50 11 Perez Juan Pablo Live Biking Pro Race + 08:21
51 13 Vivas Federico KTM + 08:27
52 5 Canova Javier Nicolas Live Biking Pro Race + 08:30
53 5 Almada Jonathan Live Biking Pro Race + 08:32
54 9 Gonzalez Jose Wilfrido Paraguay + 08:34
55 5 Gonzelli Otavio Augusto SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 08:40
56 10 Diaz Rodrigo Daniel Municipalidad de Rawson + 08:53
57 14 Salas Ariel Bragado Cycles Club + 09:26
58 17 Paez Maximiliano Los Cascos Naranjas + 09:35
59 19 Ferreira Fernando Cloronor Vivo Conecta + 10:05
60 17 Nazaret Magno SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 10:40
61 19 Gonzalez Juan Pablo Cloronor Vivo Conecta + 11:47
62 21 Gomez Oscar Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors + 12:25
63 22 Rey Pablo KTM + 14:17
64 22 Riveros Francisco Daniel Paraguay + 15:01
65 25 Snihur Maximiliano Javier Las Brenas Centenario + 15:11
66 26 Gonzales Freddy Pio Rico Cycling Team + 16:08
67 24 Ahumada Marcos Cloronor Vivo Conecta + 16:19
68 29 Cardozo Emilio Team Formosa + 18:38
69 31 Zabala Joan Orlando Mani Zabala-Mun. Albardon + 24:21
70 31 Trautner German Las Brenas Centenario + 24:45
71 31 Bohle Dario Miguel Las Brenas Centenario + 26:01
72 33 Bozzini Adrian KTM + 26:02
73 31 Mignacco Leandro Ezequiel KTM + 26:07
Pos Rider Team Points
0 Rosas Laureano Electro 3-Gremios por el Deporte 4
0 Ramos Ruben EC Municipalidad de Pocito 2
0 Sanchez Brayan Team Medellin-EPM 25
0 Aguirre Sergio Nicolas Municipalidad de Rawson 3
1 Tivani Nicolas Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors 142
2 Archibold Castillo Franklin Panamá es Cultura y Valores 74
3 Gaday Lucas Equipo Continental San Luis 65
4 Jurado Cristofer Panamá es Cultura y Valores 59
5 Quiroga Mauricio Team Formosa 53
6 Dotti Juan Pablo SEP San Juan 49
7 Ocampo Victor Team Medellin-EPM 47
8 Benedetto Roberto Nicolas SAT 39
9 Oyola Robigzon Team Medellin-EPM 38
10 Fredes Sergio KTM 36
11 Egidio Cristian SwiftCarbon Pro Cycling Brazil 35
12 Cobarrubia Leonardo SEP San Juan 27
13 Haro Wilson Team Banco Guayaquil Ecuador 22
14 Pita Cristian Team Banco Guayaquil Ecuador 21
15 Estevez Enrique Hernán Los Cascos Naranjas 17
16 Andriato Rafael SwiftCarbon Pro Cycling Brazil 16
17 Freitas Kacio SwiftCarbon Pro Cycling Brazil 14
18 Bozzini Adrian KTM 14
19 Azzem Omar Los Cascos Naranjas 11
20 Clavero Cristian SAT 10
21 Montoya Cristhian Team Medellin-EPM 10
22 Tivani Gerardo Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors 10
23 Flores Marcos Pio Rico Cycling Team 8
24 Vivas Federico KTM 8
25 Nazaret Magno SwiftCarbon Pro Cycling Brazil 8
26 Etcheberry Arian Team Formosa 7
27 Jamaica Javier Team Medellin-EPM 6
28 Abu Isaias Leonel SAT 6
29 Rojas David Mani Zabala-Mun. Albardon 6
30 Oliva Dario Gustavo KTM 5
31 Suarez Tomas Agustin Equipo Continental San Luis 4
32 Moya Gaston Team Formosa 4
33 Valenzuela Diego SAT 3
34 Gutiérrez Carlos Team Banco Guayaquil Ecuador 1
35 Trautner German Las Brenas Centenario 1

Information