Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Memorial Jesus Pereda
Amateur, 26th February 2022, Spain
Race info
Results
History
2023
2022
Results
Embed Results
Nations
Great Britain
Mexico
Spain
Switzerland
USA
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Berasategi
Xabier
2000
Laboral Kutxa
03:53:59
02
Zubeldia
Unai
2003
Laboral Kutxa
+ 01:09
03
Azparren
Enekoitz
2002
Laboral Kutxa
+ 01:09
04
Plá Micó
Alfonso
1999
Arabay Team
+ 01:09
05
Hierro
Unai
2001
Laboral Kutxa
+ 01:09
06
Garcia
Julen
2000
Grupo Eulen-Nuuk
+ 01:09
07
Alustiza
Nicolas
2003
Laboral Kutxa
+ 01:23
08
Lorenzo
Sergio
2003
Laboral Kutxa
+ 01:23
09
Vollmer
Andrew
2000
Arabay Team
+ 01:26
10
Bartrina Moreno
Adria
2001
Eiser-Hirumet
+ 01:26
11
Alvarez Arriola
Imanol
1999
Eiser-Hirumet
+ 01:26
12
Herrán
Diego
2003
Gomur-Cantabria Infinita
+ 01:31
13
Trigo
Iker
2001
Gomur-Cantabria Infinita
+ 01:32
14
Nicolau Mora
Joan
1998
Arabay Team
+ 02:38
15
Arakama
Jon
2000
Laboral Kutxa
+ 03:40
16
Martin
Tom
1999
Brocar-Ale
+ 03:43
17
Lopez Llorente
Alvaro
2002
Previley-Coforma
+ 03:50
18
Gil
Jon
2001
Gomur-Cantabria Infinita
+ 03:50
19
Bofill Xucla
Gerard
2001
Eiser-Hirumet
+ 03:50
20
Lopez
Raul
2001
Caja Rural-Alea
+ 03:50
21
Martinez Bayan
Alejandro
1999
Globalia-Zamora Enamora
+ 03:50
22
Fernandez Heres
Samuel
2003
Gomur-Cantabria Infinita
+ 04:07
23
Torrella Saez
David
2000
Essax
+ 04:07
24
Sanz Gandia
Jose
2003
Essax
+ 04:07
25
Alvarez Lopez
Alfonso
1999
Hoomu Seguros
+ 04:07
26
Castellon
Jan
2003
Caja Rural-Alea
+ 04:07
27
Fernandez
Mario
2003
Globalia-Zamora Enamora
+ 04:07
28
Errazquin
Inaki
2003
Aluminios Cortizo
+ 04:54
29
Azcona Uriarte
Miguel
1999
Hostal Latorre-Ederlan
+ 04:54
30
Barriguete
Mateo
2002
Previley-Coforma
+ 04:54
31
Villarino Sanchez
Mario
1999
Lasal Cocinas-Louriña
+ 04:54
32
Guardeño
Jaume
2003
Caja Rural-Alea
+ 04:54
33
Guaresti Remirez de Ganuza
Inaki
2001
Electroalavesa-Zuia-BSafe
+ 04:54
34
Fernandez Rodriguez
Javier
2001
Previley-Coforma
+ 04:54
35
Bugarin Ledo
Aitor
1998
Lasal Cocinas-Louriña
+ 04:54
36
Zaera
Javier
2003
Huesca la Magia-Renault
+ 04:54
37
Casalderrey
Raul
2002
Super Froiz
+ 04:54
38
Del Cid Martin
Alejandro
2002
Hoomu Seguros
+ 04:54
39
Alvarez
Pablo
2001
Electroalavesa-Zuia-BSafe
+ 04:54
40
Gonzalez
Andres
2003
Ciudad de Oviedo
+ 04:56
41
Cueva
Unai
2002
Grupo Eulen-Nuuk
+ 04:56
42
Urionabarrenetxea
Asier
2000
Eiser-Hirumet
+ 04:56
43
Ortiz Heer
Flavio
2002
Grupo Eulen-Nuuk
+ 04:56
44
Gutiérrez
Sergio
2002
Gomur-Cantabria Infinita
+ 04:56
45
Bedialauneta-Fernandez
Eneko
2003
Electroalavesa-Zuia-BSafe
+ 04:56
46
Paz Albores
Alejandro
2002
Aluminios Cortizo
+ 06:54
47
Arozena
Aner
2001
Electroalavesa-Zuia-BSafe
+ 06:58
48
Perez
Eneko
2000
Electroalavesa-Zuia-BSafe
+ 07:06
49
Goenaga
Oihan
2003
Hostal Latorre-Ederlan
+ 07:06
50
Moro
Sergio
2003
Hoomu Seguros
+ 07:06
51
Larrazabal
Oihan
2003
Electroalavesa-Zuia-BSafe
+ 07:06
52
Towers
Lucas
2003
Previley-Coforma
+ 08:16
53
Brendler Blasco
Alejandro
2002
Retelec-Team Cycling Galicia
+ 08:16
54
Zafra Arenas
David
1997
Hoomu Seguros
+ 08:53
55
Castilla
Asier
2002
Laboral Kutxa
+ 09:31
56
Watson
Matt
2002
Brocar-Ale
+ 09:54
57
Chulvi Rosa
Carles
2001
Brocar-Ale
+ 10:01
Information
Memorial Jesus Pereda
Spain
26th February 2022
1.12.5