GP Ind. & Com.di Prato - 2010

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Diego Ulissi Lampre-Farnese Vini 4:03:00
02 Michele Scarponi Androni Giocattoli + 00
03 Alessandro Proni Acqua e Sapone + 00
04 Giovanni Visconti ISD - Neri + 11
05 Francisco Ventoso Carmiooro NGC + 11
06 Luca Paolini Acqua e Sapone + 11
07 Alessandro Bertolini Androni Giocattoli + 11
08 Alessandro Bisolti Colnago - CSF Inox + 11
09 Tadej Valjavec AG2R La Mondiale + 11
10 Przemyslaw Niemiec Miche Pro Cycling Team + 11
11 José Serpa Androni Giocattoli + 11
12 Vladislav Borisov Amore & Vita-Conad + 35
13 Ruslan Pidgornyy ISD - Neri + 35
14 Eugenio Loria CDC - Cavaliere + 35
15 Ruggero Marzoli Acqua e Sapone + 40
16 Jure Kocjan Carmiooro NGC + 40
17 Aristide Ratti Carmiooro NGC + 40
18 Mirko Tedeschi Carmiooro NGC + 40
19 Daniele Callegarin CDC - Cavaliere + 40
20 Bernhard Oberholzer Price - Custom Bikes + 40
21 Julien Berard AG2R La Mondiale + 40
22 Oleg Berdos De Rosa - Stac Plastic + 40
23 Nicolas Schnyder Price - Custom Bikes + 40
24 Volodymyr Bileka Amore & Vita-Conad + 40
25 Marcello Pavarin Colnago - CSF Inox + 40
26 Clemens Fankhauser Vorarlberg - Corratec + 40
27 Krzysztof Szczawinski Miche Pro Cycling Team + 40
28 Volodymyr Starchyk Amore & Vita-Conad + 40
29 Elias Schmaeh Price - Custom Bikes + 40
30 Marco Cattaneo De Rosa - Stac Plastic + 40
31 Marcin Sapa Lampre-Farnese Vini + 40
32 Fabio Felline Footon-Servetto + 40
33 Julien Loubet AG2R La Mondiale + 40
34 Reto Hollenstein Vorarlberg - Corratec + 40
35 Francesco Tizza Carmiooro NGC + 40
36 Davide Bonuccelli CDC - Cavaliere + 40
37 Ermanno Capelli Footon-Servetto + 40
38 Jure Golcer De Rosa - Stac Plastic + 40
39 Patrick Schelling Price - Custom Bikes + 40
40 Andrea Tonti Carmiooro NGC + 40
41 Enrico Magazzini Lampre-Farnese Vini + 40
42 Stefan Schumacher [*] Miche Pro Cycling Team + 40
43 Piergiorgio Camussa Vorarlberg - Corratec + 40
44 Enrico Zen Colnago - CSF Inox + 40
45 Andrea Masciarelli Acqua e Sapone + 40
46 Hubert Schwab Price - Custom Bikes + 40
47 Alessandro De Marchi Androni Giocattoli + 40
48 Cristiano Fumagalli Ceramica Flaminia + 40
49 Massimiliano Gentili Ceramica Flaminia + 40
50 Carles José Ochoa Androni Giocattoli + 40
51 Volodymyr Zagorodny Miche Pro Cycling Team + 40
52 Bartosz Huzarski ISD - Neri + 40
53 Luciano Barindelli Carmiooro NGC + 40
54 Alfredo Balloni Lampre-Farnese Vini + 40
55 Paolo Bailetti Ceramica Flaminia + 40
56 Adriano Angeloni Tecnofilm - Betonexpressz 2000 + 40
57 Diego Caccia ISD - Neri + 40
58 Leonardo Giordani Ceramica Flaminia + 40
59 Francesco Di Paolo Acqua e Sapone + 40
60 Enrico Rossi Ceramica Flaminia + 40
61 Simone Stortoni Colnago - CSF Inox + 40
62 Markus Eibegger Footon-Servetto + 40
63 Alessandro Fantini Acqua e Sapone + 40
64 Jackson Rodriguez Androni Giocattoli + 40
65 Leonardo Bertagnolli [*] Androni Giocattoli + 40
66 Arkaitz Durán Footon-Servetto + 40
67 Michele Gaia Colnago - CSF Inox + 40
68 Leonardo Pinizzotto Miche Pro Cycling Team + 40
69 Luca Zanasca CDC - Cavaliere + 40
70 Fabien Wolf Price - Custom Bikes + 40
71 Francesco Gavazzi Lampre-Farnese Vini + 40
72 Paolo Ciavatta Acqua e Sapone + 2:05
73 Roberto Antonio Richeze Araquistain Tecnofilm - Betonexpressz 2000 + 2:05
74 Leopoldo Rocchetti Miche Pro Cycling Team + 2:05
DNF Simone Masciarelli Acqua e Sapone
DNF Cyril Dessel AG2R La Mondiale
DNF Alexander Efimkin AG2R La Mondiale
DNF Ben Gastauer AG2R La Mondiale
DNF Jaroslaw Dabrowski Amore & Vita-Conad
DNF Fausto Fognini Amore & Vita-Conad
DNF Tyron Giorgieri Amore & Vita-Conad
DNF Sergiy Grechyn Amore & Vita-Conad
DNF Yuriy Metlushenko Amore & Vita-Conad
DNF Jakub Novak Amore & Vita-Conad
DNF Luis Angel Mate Androni Giocattoli
DNF Daniele Ratto Carmiooro NGC
DNF Fabio Terrenzio Carmiooro NGC
DNF Domenico Agosta CDC - Cavaliere
DNF Domenico Loria CDC - Cavaliere
DNF Giuseppe Muraglia CDC - Cavaliere
DNF Davide Torosantucci CDC - Cavaliere
DNF Luca Celli Ceramica Flaminia
DNF Daniele Colli Ceramica Flaminia
DNF Alessandro Maserati Ceramica Flaminia
DNF Sacha Modolo Colnago - CSF Inox
DNF Stefano Pirazzi Colnago - CSF Inox
DNF Filippo Savini Colnago - CSF Inox
DNF Cristian Benenati De Rosa - Stac Plastic
DNF Stefano Borchi De Rosa - Stac Plastic
DNF Damiano Caruso De Rosa - Stac Plastic
DNF Claudio Cucinotta De Rosa - Stac Plastic
DNF Matteo Montaguti De Rosa - Stac Plastic
DNF Cristiano Salerno De Rosa - Stac Plastic
DNF Vidal Celis Zabala Footon-Servetto
DNF Marco Corti Footon-Servetto
DNF Ran Margaliot Footon-Servetto
DNF Michele Merlo Footon-Servetto
DNF Maxim Belkov ISD - Neri
DNF Diego Caccia ISD - Neri
DNF Oscar Gatto ISD - Neri
DNF Vitaly Kondrut ISD - Neri
DNF Paolo Longo Borghini ISD - Neri
DNF Mauro Da Dalto Lampre-Farnese Vini
DNF David Loosli Lampre-Farnese Vini
DNF Adriano Malori Lampre-Farnese Vini
DNF Fortunato Baliani Miche Pro Cycling Team
DNF Roberto Cesaro Miche Pro Cycling Team
DNF Pasquale Muto Miche Pro Cycling Team
DNF Loic Aubert Price - Custom Bikes
DNF Lukas Kalt Price - Custom Bikes
DNF Jan Keller Price - Custom Bikes
DNF Marco Carletti Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Ruslan Ivanov Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Walter Proch Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF David Puskas Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Emanuele Rizza Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Peter Simon Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Sebastien Baldauf Vorarlberg - Corratec
DNF Dominik Hrinkow Vorarlberg - Corratec
DNF Philipp Ludescher Vorarlberg - Corratec
DNF Christoph Sokoll Vorarlberg - Corratec
DNF Matic Strgar Vorarlberg - Corratec
Information
Nation Italy
Date 19th September
Distance 178.6 km
CAT 1.1
Other
Embed Results