Trofeo Oro in Euro - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Bertizzolo Sofia UAE Team ADQ 40 02:38:22
2 Lach Marta Ceratizit-WNT Pro Cycling 30 + 00
3 Zanardi Silvia BePink 25 + 00
4 Sanguineti Ilaria Valcar-Travel & Service 20 + 00
5 Magri Silvia Born To Win G20 Ambedo 15 + 00
6 Gerritse Femke Parkhotel Valkenburg 10 + 00
7 Ivanchenko Alena UAE Team ADQ 5 + 00
8 Quagliotto Nadia BePink 3 + 00
9 Marturano Greta Top Girls Fassa Bortolo 3 + 00
10 Wlodarczyk Dominika ATOM Deweloper Posciellux.pl Wroclaw 3 + 00
11 Drummond Michaela BePink + 00
12 Krzeslak Natalia TKK Pacific Nestlé Fitness + 00
13 Novolodskaya Maria UAE Team ADQ + 00
14 Casasola Sara Born To Win G20 Ambedo + 00
15 Pintar Ursa UAE Team ADQ + 00
16 Fortin Emilie Sprinter Nice Métropole Féminin + 00
17 Gasparrini Eleonora Camilla Valcar-Travel & Service + 00
18 Alessio Camilla Ceratizit-WNT Pro Cycling + 00
19 Realini Gaia Isolmant-Premac-Vittoria + 06
20 Kumiega Karolina Valcar-Travel & Service + 12
21 Piergiovanni Federica Valcar-Travel & Service + 16
22 Pikulik Daria ATOM Deweloper Posciellux.pl Wroclaw + 37
23 Zanetti Linda UAE Team ADQ + 37
24 Schoens Quinty Parkhotel Valkenburg + 37
25 Cesuliene Inga Aromitalia Basso Bikes Vaiano + 37
26 Oro Angela Team Mendelspeck + 39
27 Marchesini Giulia Aromitalia Basso Bikes Vaiano + 45
28 Karasiewicz Karolina TKK Pacific Nestlé Fitness + 03:46
29 Przezak Dorota TKK Pacific Nestlé Fitness + 03:46
30 Collinelli Sofia Aromitalia Basso Bikes Vaiano + 03:46
31 Van Zuthem Cecilia KDM-Pack Cycling Team + 03:46
32 Souren Scarlett KDM-Pack Cycling Team + 03:46
33 Van Der Wolf Rosalie Parkhotel Valkenburg + 03:46
34 Tortolina Gaia ASD Women Cycling Project + 03:46
35 Tonetti Cristina Top Girls Fassa Bortolo + 03:46
36 Giuliani Giulia GB Team - Pool Cantu' + 03:46
37 Vanpachtenbeke Margot KDM-Pack Cycling Team + 03:46
38 Van Rooijen Anne Parkhotel Valkenburg + 03:46
39 Beunard Malorie Sprinter Nice Métropole Féminin + 03:46
40 Verstichelen Femke ASD Women Cycling Project + 03:46
41 De Groot Marieke Isorex-No Aqua Ladies CT + 03:46
42 Pozzobon Beatrice Team Mendelspeck + 03:46
43 Asencio Laura Ceratizit-WNT Pro Cycling + 03:46
44 Wilkos Katarzyna ATOM Deweloper Posciellux.pl Wroclaw + 03:46
45 Majewska Oliwia TKK Pacific Nestlé Fitness + 03:46
46 Cosentino Caris Team Mendelspeck + 03:46
47 Vieceli Lara Ceratizit-WNT Pro Cycling + 03:46
48 Borello Carlotta GB Team - Pool Cantu' + 03:46
49 Pikulik Wiktoria ATOM Deweloper Posciellux.pl Wroclaw + 03:46
50 Gasparini Alice Isolmant-Premac-Vittoria + 03:46
51 Balducci Francesca Aromitalia Basso Bikes Vaiano + 03:46
52 Zontone Asia Isolmant-Premac-Vittoria + 03:46
53 Brzezna Monika ATOM Deweloper Posciellux.pl Wroclaw + 03:46
54 Daumas Noémie Team Groupe Abadie-Le Boulou + 03:46
55 Redaelli Emma Valcar-Travel & Service + 03:46
56 Vigie Margaux Valcar-Travel & Service + 03:46
57 Cipressi Carlotta Valcar-Travel & Service + 03:46
58 Vezzi Ginevra Zhiraf Guerciotti Selle Italia + 03:46
59 Pastuszek Paulina TKK Pacific Nestlé Fitness + 03:46
60 Monticolo Iris Top Girls Fassa Bortolo + 03:46
61 Reghini Chiara Team Wilier - Chiara Pierobon + 03:46
62 Leleivyte Rasa Aromitalia Basso Bikes Vaiano + 03:46
63 Vettorello Giorgia Top Girls Fassa Bortolo + 03:46
64 Palazzi Alice Top Girls Fassa Bortolo + 03:46
65 Susnik Tjasa BTC City Ljubljana Scott + 03:46
66 Bravec Urska BTC City Ljubljana Scott + 03:46
67 Fondriest Carlotta Aromitalia Basso Bikes Vaiano + 03:46
68 Vitillo Matilde BePink + 03:46
69 Medde Isaure Sprinter Nice Métropole Féminin + 03:46
70 Brufani Letizia BePink + 03:46
71 Laubig Leonie Team Groupe Abadie-Le Boulou + 03:46
72 Brouckaert Sophie KDM-Pack Cycling Team + 03:46
73 Guirado Axelle Sprinter Nice Métropole Féminin + 03:46
74 Melnychuk Viktoriia Servetto-Makhymo-Beltrami TSA + 03:46
75 Castagna Monica Team Wilier - Chiara Pierobon + 03:46
76 Lorkowska Patrycija TKK Pacific Nestlé Fitness + 03:46
77 Luciani Giulia Born To Win G20 Ambedo + 03:46
78 Guerin Marine Sprinter Nice Métropole Féminin + 03:46
79 Simoni Giorgia Born To Win G20 Ambedo + 03:46
80 Jesenko Erika BTC City Ljubljana Scott + 03:46
81 Bobnar Nika BTC City Ljubljana Scott + 03:46
82 Vigilia Alessia Top Girls Fassa Bortolo + 03:46
83 Jencusova Nora BePink + 03:46
84 Van Der Linden Inès Team Groupe Abadie-Le Boulou + 03:46
85 De Jong Demi Parkhotel Valkenburg + 03:46
86 Missiaggia Alessia Team Mendelspeck + 03:46
87 Rossato Beatrice Isolmant-Premac-Vittoria + 03:46
88 Pisciali Francesca Team Mendelspeck + 03:46
89 Kuijstermans Devon Isorex-No Aqua Ladies CT + 03:46
90 Plosaj Nikol ATOM Deweloper Posciellux.pl Wroclaw + 03:46
91 Truc Sylvie GB Team - Pool Cantu' + 03:46
92 Téolis Jade BePink + 04:28
93 Feytens Ellen ASD Women Cycling Project + 04:28
94 Scarselli Lara Aromitalia Basso Bikes Vaiano + 04:28
95 Maretic Lara BTC City Ljubljana Scott + 04:28
96 Manley Abbie Isorex-No Aqua Ladies CT + 04:28
97 Affolati Irene Team Mendelspeck + 04:28
98 Cisamolo Giorgia GB Team - Pool Cantu' + 05:20
99 Ruffilli Vittoria GB Team - Pool Cantu' + 05:20
100 Albert Bosch Ainara Isolmant-Premac-Vittoria + 05:20
101 Garavaglia Monia GB Team - Pool Cantu' + 05:20
102 Ventisette Sabrina Zhiraf Guerciotti Selle Italia + 05:20
103 Bourguignon Margot Isorex-No Aqua Ladies CT + 05:23
104 Dommanschet Sharon Isorex-No Aqua Ladies CT + 05:23
105 Bortolotti Silvia Servetto-Makhymo-Beltrami TSA + 05:23
106 Decuypere Ruth KDM-Pack Cycling Team + 06:26
107 Ortiz Bonilla Emma Team Groupe Abadie-Le Boulou + 08:46
DNF Bulegato Arianna ASD Women Cycling Project
DNF Cesca Beatrice ASD Women Cycling Project
DNF Veroni Eleonara ASD Women Cycling Project
DNF Furtak Wioleta ATOM Deweloper Posciellux.pl Wroclaw
DNF Ahacic Ana BTC City Ljubljana Scott
DNF Pugelj Nina BTC City Ljubljana Scott
DNF Clerici Sofia Born To Win G20 Ambedo
DNF Sgrisleri Martina Born To Win G20 Ambedo
DNF Nilsson Hanna Ceratizit-WNT Pro Cycling
DNF Seidel Clea Ceratizit-WNT Pro Cycling
DNF Rossetti Sonia GB Team - Pool Cantu'
DNF Capasso Alice Isolmant-Premac-Vittoria
DNF Zanetti Emanuela Isolmant-Premac-Vittoria
DNF Dooms Anne-Sofie Isorex-No Aqua Ladies CT
DNF Van Den Steen Kim Isorex-No Aqua Ladies CT
DNF De Keyser Emke KDM-Pack Cycling Team
DNF Hendriks Dieke KDM-Pack Cycling Team
DNF Biancolin Audrey Ladies Cyclisme Formation
DNF Bosche Orlanne Ladies Cyclisme Formation
DNF Lauzier Margot Ladies Cyclisme Formation
DNF Silva Nora Ladies Cyclisme Formation
DNF Tupin Marjolaine Ladies Cyclisme Formation
DNF Barbieri Sofia Servetto-Makhymo-Beltrami TSA
DNF Ivanuk Marina Servetto-Makhymo-Beltrami TSA
DNF Pedrelli Chia Servetto-Makhymo-Beltrami TSA
DNF Potokina Anna Servetto-Makhymo-Beltrami TSA
DNF Duplouy Louhanna Sprinter Nice Métropole Féminin
DNF Wroblewska Maja TKK Pacific Nestlé Fitness
DNF Feytou Ilona Team Groupe Abadie-Le Boulou
DNF Fischer Heather Team Groupe Abadie-Le Boulou
DNF Marti Selles Laura Team Groupe Abadie-Le Boulou
DNF Lugli Elisa Team Mendelspeck
DNF Bernardi Emma Team Wilier - Chiara Pierobon
DNF Silvestri Martina Team Wilier - Chiara Pierobon
DNF Trento Beatrice Team Wilier - Chiara Pierobon
DNF Silvestri Debora Top Girls Fassa Bortolo
DNF Bufalini Martina Zhiraf Guerciotti Selle Italia
DNF Fiorini Jessica Zhiraf Guerciotti Selle Italia
DNF Ranucci Asia Zhiraf Guerciotti Selle Italia

Information