A Travers les Hauts de France - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Bredewold Mischa Parkhotel Valkenburg 40 02:59:04
2 Le Deunff Marie-Morgane Arkéa Pro Cycling Team 30 + 08
3 Biriukova Yuliia Arkéa Pro Cycling Team 25 + 08
4 Perkins Flora Le Col Wahoo 20 + 08
5 Borgström Julia AG Insurance-NXTG Team 15 + 08
6 Grossetête Maëlle FDJ-SUEZ-Futuroscope 10 + 08
7 Vigilia Alessia Top Girls Fassa Bortolo 5 + 08
8 Duval Eugénie FDJ-SUEZ-Futuroscope 3 + 08
9 Ghekiere Justine Plantur-Pura 3 + 08
10 Wiel Jade FDJ-SUEZ-Futuroscope 3 + 08
11 Neylan Rachel Cofidis Women Team + 12
12 Van 't Geloof Marjolein Le Col Wahoo + 01:17
13 Kuijstermans Devon Isorex-No Aqua Ladies CT + 03:57
14 Monticolo Iris Top Girls Fassa Bortolo + 04:28
15 Daumas Noémie Team Groupe Abadie-Le Boulou + 04:34
16 Fortin Valentine Cofidis Women Team + 04:42
17 Martins Maria Le Col Wahoo + 04:42
18 Alzini Martina Cofidis Women Team + 04:42
19 Drummond Michaela BePink + 04:42
20 Copponi Clara FDJ-SUEZ-Futuroscope + 04:42
21 Wollaston Ally AG Insurance-NXTG Team + 04:42
22 Truyen Marthe Plantur-Pura + 04:42
23 Basilico Valentina BePink + 04:42
24 Van Haaften Kirstie Parkhotel Valkenburg + 04:42
25 Bakker Minke Bingoal Casino-Chevalmeire-Van Eyck Sport + 04:42
26 Tessier Océane St Michel-Auber 93 + 04:42
27 De Zoete Mylene AG Insurance-NXTG Team + 04:42
28 De Wilde Julie Plantur-Pura + 04:42
29 King Eluned Le Col Wahoo + 04:42
30 Castrique Alana Cofidis Women Team + 04:42
31 Liboreau Lucie Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac + 04:42
32 Druyts Kelly Bingoal Casino-Chevalmeire-Van Eyck Sport + 04:42
33 Mohr Mari Hole Team Coop-Hitec Products + 04:42
34 Tacey April Le Col Wahoo + 04:42
35 De Langhe Luca Keukens Redant Cycling Team + 04:42
36 Boulais Flavie Cofidis Women Team + 04:42
37 Swinkels Sylvie Team Coop-Hitec Products + 04:42
38 Brufani Letizia BePink + 04:42
39 Schoens Quinty Parkhotel Valkenburg + 04:42
40 Guerin Marine Lyon Sprint Evolution Féminin + 04:42
41 Pluimers Ilse AG Insurance-NXTG Team + 04:42
42 Frain Nicole Parkhotel Valkenburg + 04:42
43 Le Mouel Célia Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac + 04:42
44 Aubry Julia Team Féminin Chambéry + 04:42
45 Avoine Alison St Michel-Auber 93 + 04:42
46 Meertens Lone AG Insurance-NXTG Team + 04:42
47 Sap Julie Keukens Redant Cycling Team + 04:42
48 Allin Pauline Arkéa Pro Cycling Team + 04:42
49 Biard Marie-Louise Team Féminin Chambéry + 04:42
50 Fonseca Barbara St Michel-Auber 93 + 04:42
51 Pomares Cindy Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac + 04:42
52 Louw Anya AG Insurance-NXTG Team + 04:42
53 Hendrickx Julie Bingoal Casino-Chevalmeire-Van Eyck Sport + 04:42
54 Borgli Stine FDJ-SUEZ-Futuroscope + 04:42
55 Yapura Plaza Maria Team Macadam’s Cowboys & Girls + 04:42
56 Laubig Leonie Team Groupe Abadie-Le Boulou + 04:42
57 De Roeck Naomi Bingoal Casino-Chevalmeire-Van Eyck Sport + 04:42
58 Van Agt Eva Le Col Wahoo + 04:42
59 Rozlapa Dana Keukens Redant Cycling Team + 04:42
60 Hinault Maryanne Arkéa Pro Cycling Team + 04:42
61 Guilman Victorie FDJ-SUEZ-Futuroscope + 04:42
62 Bortoli Virginia Top Girls Fassa Bortolo + 04:42
63 Kastelijn Yara Plantur-Pura + 04:42
64 Commissaris Caren Bingoal Casino-Chevalmeire-Van Eyck Sport + 04:42
65 Van Der Linden Inès Team Groupe Abadie-Le Boulou + 04:42
66 Dale Stine Team Coop-Hitec Products + 04:42
67 Palazzi Alice Top Girls Fassa Bortolo + 04:42
68 De Groot Marieke Isorex-No Aqua Ladies CT + 04:42
69 Berteau Victoire Cofidis Women Team + 04:42
70 Bideau Sandrine St Michel-Auber 93 + 05:00
71 Tonetti Cristina Top Girls Fassa Bortolo + 05:06
72 Crestanello Lara BePink + 05:31
73 Ortiz Bonilla Emma Team Groupe Abadie-Le Boulou + 06:02
74 Fisher Annabel Team Féminin Chambéry + 06:05
75 De Schepper Jasmine Keukens Redant Cycling Team + 00
76 Lanssens Lien Isorex-No Aqua Ladies CT + 13:46
77 Marrel Jessie Team Féminin Chambéry + 14:24
DNS Berland Lou Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac
DNF Bent Olivia AWOL O'Shea
DNF Bullard Georgia AWOL O'Shea
DNF Morgans-Slader Francesca AWOL O'Shea
DNF Watts Lydia AWOL O'Shea
DNF Trégouët Maurène Arkéa Pro Cycling Team
DNF Escursell Valero Elisabet BePink
DNF Vettorello Giorgia BePink
DNF Bex Nathalie Bingoal Casino-Chevalmeire-Van Eyck Sport
DNF Tritsch Balladyne Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac
DNF Dooms Anne-Sofie Isorex-No Aqua Ladies CT
DNF Moreau Marjolein Isorex-No Aqua Ladies CT
DNF Theys Hanna Isorex-No Aqua Ladies CT
DNF Vanderstraeten Maaike Keukens Redant Cycling Team
DNF Baron Julie Lyon Sprint Evolution Féminin
DNF Levite Myriam Lyon Sprint Evolution Féminin
DNF Marche Lou Lyon Sprint Evolution Féminin
DNF De Gast Belle Parkhotel Valkenburg
DNF Cotter Imogen Plantur-Pura
DNF Norbert Riberolle Marion Plantur-Pura
DNF Goergen Océane St Michel-Auber 93
DNF Boogaard Emma Team Coop-Hitec Products
DNF Soland Lena Team Coop-Hitec Products
DNF Tveit Nora Team Coop-Hitec Products
DNF Humann Barbara Team Féminin Chambéry
DNF Duquesne Chloé Team Féminin Hauts-de-France
DNF Laloux Maud Team Féminin Hauts-de-France
DNF Meerpoel Marie Team Féminin Hauts-de-France
DNF Vallois Laura Team Féminin Hauts-de-France
DNF Feytou Ilona Team Groupe Abadie-Le Boulou
DNF Sonnery Cottet Anna Team Groupe Abadie-Le Boulou
DNF Bador Flavie Team Macadam’s Cowboys & Girls
DNF Charpentier Chloé Team Macadam’s Cowboys & Girls
DNF Delgado Mariela Analia Team Macadam’s Cowboys & Girls
DNF Janusz Izabela Team Macadam’s Cowboys & Girls
DNF Prevoteau Eloise Team Macadam’s Cowboys & Girls
DNF Bariani Giorgia Top Girls Fassa Bortolo

Information