New | Cyclo-cross | Mountain bike | Results grid

2019 Bellegem

Race mainpage Info Results Startlist Stats Comments

Results FirstCycling.com

Pos Name Born Team Time FC UCI
01 Ludvig Fischer Aasheim 2000 - 2:57:30
02 Markus Pajur 2000 Cycling Tartu + 00
03 Norman Vahtra 1996 Cycling Tartu + 35
04 Jari Verstraeten 1989 Shifting Gears-Geldhof Jielker + 35
05 Ciske Aneca 1994 Wielerteam Decock-Van Eyck-Devos-Ca + 35
06 Robin Stenuit 1990 V.C.Amateur Saint Quentin + 1:00
07 Foeke Lammertijn 1992 Shifting Gears-Geldhof Jielker + 1:00
08 Glenn De Kee 1998 Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 1:00
09 Jochen Deweer 1991 Dovy Keukens FCC + 1:00
10 Ricky Rosseel 1990 VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 1:00
11 Eirik Wendelborg 1991 Asker CK + 1:15
12 Sam Van Gansen 1989 Heist Cycling Team + 1:20
13 Maxime Vantomme 1986 Tarteletto - Isorex + 1:20
14 Michiel Stockman 1996 Tarteletto - Isorex + 1:20
15 Kevin Neirynck 1982 Keukens Buysse Knesselaere + 1:20
16 Siim Kiskonen 1997 Cycling Tartu + 1:20
17 Joakim Bakken 1999 TVK + 1:20
18 James Jenkins 1998 Richardsons Trek + 1:20
19 Jacob Relaes 1996 Cibel + 2:02
20 Oliver Moors 1996 VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 2:02
21 Ruben De Marez 1991 Dovy Keukens FCC + 2:02
22 Lennert Cappan 2000 Aluvano Development Team + 2:02
23 Erik Ysland 1998 Gauldal SK + 2:02
24 Yoni Lagneaux 1997 Davo-United CT + 2:02
25 David Geldhof 1976 Dovy Keukens FCC + 2:02
26 William Tidball 2000 Great Britain Cycling Team + 2:02
27 Kenny Constant 1993 Gaverzicht-BE Okay + 2:02
28 Thijs Vandaele 1993 Tops Antiek -Glascentra HCT + 2:15
29 Benjamin Verraes 1987 VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 2:23
30 Steven Caethoven 1981 DL Chemicals- Ruwomat-IVT + 2:23
42 Aleksander Andersen Skjelbred 1997 Asker CK + 4:05
60 Bjarne Nilsen 1993 Asker CK + 4:05
61 Magnus Bjerkestrand Eid 2000 Ringerike SK + 4:05
73 Henrik Schwalb 1999 Stavanger SK + 4:05
79 Erik Gellein Halvorsen 1998 Sandefjord SK + 4:05
80 Bjørn Helge Sandberg 1998 Gauldal SK + 4:05
85 Kristoffer Madsen 1996 Bergen CK + 4:05
86 Jonas Boye Hansen 1995 Team ENIT Systems + 4:05
90 Hans Magnus Dahlslett 2000 Asker CK + 4:05
96 Thomas Ekren 1995 Gauldal SK + 4:05
100 Marius Aasvang 1992 Asker CK + 4:05
DNF Christian Edelsteen Buyle 1999 Asker CK
DNF Simon Holstad 2000 Asker CK
DNF Martin Vangen 1996 Asker CK
DNF Kristoffer Ylven Westgaard 1993 Asker CK
DNF Håkon Bjerkvik 2000 Gauldal SK
DNF Elias Skarsem Tangvik - Gauldal SK
DNF Andreas Hatlestad 2000 Ringerike SK
DNF Alexander Moe Lundgreen 1992 Ringerike SK
DNF Sondre Midtsveen 1997 Ringerike SK
DNF Anders Oddli 1994 Ryska Posten RT
DNF Eirik Lunder 1999 Team Coop
DNF Emil Aaen 1999 TVK
DNF Kristian Kvernbraten 2000 TVK
DNF Peder Dahl Strand 2000 TVK
DNF Vetle Vemoy - TVK

Want to use results from
FirstCycling on your site?

Bellegem
Belgium - April 18th
Distance 128 km
Classification 1.12A