CX - Troyes II - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Loris Rouiller Alpecin-Fenix Development 55:22
02 Timon Rüegg Cross Team Legendre + 00
03 Joshua Dubau Team Peltrax-CSD + 00
04 David van der Poel Alpecin-Fenix + 1:01
05 Joris Delbove St Michel-Auber 93 + 1:23
06 Sander De Vet Crabbe-C.C.Chevigny + 1:25
07 Steve Chainel Cross Team Legendre + 1:27
08 Sascha Weber - + 1:33
09 Ugo Ananie Cross Team Legendre + 1:36
10 Stan Godrie - + 1:42
11 Lucas Dubau Team Peltrax-CSD + 1:44
12 Rémi Lelandais Cross Team Legendre + 1:48
13 Florian Richard-Andrade Team UC Nantes - Atlantique + 1:52
14 Antony Chamerat Dumont V.C.Villefranche Beaujolais + 1:53
15 Tony Periou V.C.Pays de Loudéac + 2:03
16 Matthieu Boulo Dinan Sport Cycling + 2:04
17 Martin Groslambert S1Neo-Graal-Bjorka + 2:11
18 Quentin Navarro S1Neo-Graal-Bjorka + 2:13
19 Hugo Boulanger VTT Conliège-Jura Bassin de Lons-le + 2:13
20 Pierrick Burnet A.S Bike Cross Team + 2:16
21 Arthur Tropardy USSA Pavilly Barentin + 2:27
22 Damien Beton UC Pélussin + 2:35
23 Noé Castille Cross Team Legendre + 2:44
24 Valentin Guillaud Laval Cyclisme 53 + 2:49
25 Hugo Jot C.C.Nogent-sur-Oise + 2:54
26 Ronan Auffret Team Podiocom CC + 3:04
27 Tom Rossion EC Château Thierry + 3:12
28 Nathan Bommenel A.S Bike Cross Team + 3:12
29 Mathieu Morichon C.C.Périgueux-Dordogne + 3:12
30 Lucas Deloison UV Aube-Club Champagne Charlott + 3:17
31 Lorenzo Marasco Team Macadam's Cowboys + 3:18
32 Aurélien Philibert Ardennes CrossTeam-Gecibat + 3:32
33 Alois Falenta - + 3:39
34 Quentin Jauregui B&B Hotels p/b KTM + 3:41
35 Cyprien Gilles Côtes d'Armor-Marie Morin + 3:41
36 Eliote Ponchon V.C.Villefranche Beaujolais Juniors + 3:44
37 Clément Horny Bingoal-WB DT + 3:51
38 Mathijs Wuyts Tarteletto-Isorex Cyclocrossteam + 3:53
39 Sébastien Havot V.C.Rouen 76 + 3:53
40 Thibault Daniel Team Sprinter Nice Métropole + 4:02
41 Romain Grégoire AG2R Citroën U19 Team + 4:08
42 Clement Alleno V.C.Pays de Loudéac + 4:11
43 Thibault Valognes V.C.Rouen 76 + 4:11
44 Arthur Liardet - + 4:21
45 Gauthier Rouxel Cross Team Legendre + 4:31
46 Valentin Humbert A.C.Bisontine + 4:36
47 Mathieu Taburet U.C.Cholet 49 + 5:06
48 Marius Guerin Team Sprinter Nice Métropole + 5:13
49 Paul Anchain Team Podiocom CC + 5:17
50 Gilles Mottiez Cross Team Legendre + 5:21
51 Guilaume Guilbaud VC Essartais + 5:36
52 Jules Fernandes - + 5:36
53 Pierre Gautherat AG2R Citroën U19 Team + 5:38
54 Theo Gueret Moyon Percy VC + 5:42
55 Nicolas Reculeau - + 5:47
56 Valentin Remondet A.S Bike Cross Team + 5:53
57 Bastien Tronchon AG2R Citroën U23 Team + 5:53
58 Jordan Labrosse AG2R Citroën U23 Team + 5:55
59 Lukas Vanderlinden Cannibal Team + 5:55
60 Lilian Schneider Cross Team Legendre + 6:00
61 Clément Peuget UC Pontcharra + 6:04
62 Julien Farnier VS Romanais Péageois + 6:06
63 Lenny Martinez CC Varennes-Vauzelles Junior + 6:08
64 Victor Thomas La Pédale D'Alsace + 6:13
65 Maxence Lemardele - + 6:15
66 Célestin Guillon Laval Cyclisme 53 + 6:15
67 Matthieu Lavignac Occitane CF + 6:17
68 Timothé Gabriel V.C.Unité Schwenheim + 6:27
69 Adrien Millat Charvieu-Chavagneux IC + 6:33
70 Audric Pasquet Team Cycliste Perigord 24 + 6:33
71 Valentin Retailleau AG2R Citroën Team + 6:42
72 Theo Delmas C.A.Castelsarrasin + 6:48
73 Killian Verschuren Team UC Nantes - Atlantique + 6:50
74 Léo Kraemer AG2R Citroën U19 Team + 6:51
75 Ferre Geeraerts Young Cycling Talent D & D U19 + 6:56
76 Miguel Fillaut - + 7:09
77 Yan Gras AAA Sörius + 7:14
78 Wout Vervoort Van den Plas-Hepa Cycling + 7:14
79 Tristan Delacroix Team Sprinter Nice Métropole + 7:27
80 Sammy Cadot-Roger - + 7:32
81 Tristan Verrier - + 7:35
82 Thibaud Bridron Guidon Chalettois U19 + 7:40
83 Valentin Bancharel - + 8:05
84 Teddy Hubert -
85 Enzo Chopineaux -
86 Eddy Le Huitouze Club Bretagne Juniors
87 Gabriel Bolgiani V.C.Pays de Loudéac
88 Dylan Vasnier -
89 Tanguy Loisy A.C.Cusset
90 Martin Trioux -
91 Antoine Simonin -
92 Romaric Plauche -
93 Hugo Mulon Team Mayenne Junior
94 Lucas Brondani A.S Bike Cross Team
95 Julien Nugue V.S. Hyérois
96 Christopher Perraud -
97 Jeremy Reynaud -
98 Alan Guezingar -
99 Julien Jamot V.C.Rouen 76
100 Antoine Barlier -
101 Clement Auvin -
102 Benjamin Labbe Team UC Nantes - Atlantique
103 Anthony Courriere Team Cycliste Perigord 24
104 Tino Ourliac Culture Vélo Look Racing Team U19
105 Louis Hardouin Orleans Loiret Cyclisme
106 Adrien Billet -
107 Adrien Louison C.C.Etupes
108 Henri-Francois Renard-Haquin -
109 Jack Parrish -
110 Alexis Caresmel V.C.Amateur Saint Quentin
111 Paul Billet -
112 Theo Drumaux -
113 Noam Patrigeon -
114 Mateo Chedaleux -
115 Axel Ottiger SCO Dijon-Team Material-velo.com U1
116 Elouan Baron Angers Métropole Cyclisme 49
117 Erwan Desrieux -
118 Aurelien Jamot -
119 Jeremy Mangin -
120 Mathieu Jelsperger -
121 Matheo Lucet -
122 Damien Portet -
123 Killian Demangeon -
124 Thomas Bagou Charvieu-Chavagneux IC
125 Jean Thomas -
126 Brice Fillat -
127 Laurys Laurent -
128 Hugo Pouillard -
129 Loic Leblond SCO Dijon-Team Material-velo.com
130 Mathieu Meyniel -
131 Theo Hebert -
132 Clement Tran -
133 Theo Jung V.C.Hettange Grande
134 Florentin Cadeau -
135 Quentin Champagne -
136 Aurelien Uzon -
137 Tom Wichlacz -
138 Lenn Verdijck -
139 Emilien Bernier -
140 Niels Verdijck EuroCyclingTrips - CMI
141 Mathis Quehan -
142 Nicolas Tandler -
143 Antoine Corset -
144 Quentin Jacquet Team Peltrax-CSD
145 Victorien Cordier -
146 Theo Meyniel -
DNF Robin Mougel AAA Sörius
DNF Mateo Jot Ardennes CrossTeam-Gecibat
DNF Louis Sparfel Cycle Golbeen
DNF Louis Jumeaux Team Elite Restauration 89
DNF Clément Jolibert Team Pro Immo Nicolas Roux
DNF Joris Lepoittevin-Dubost V.C.Rouen 76
Information
Nation France
Date 11th December
CAT CX: C2
Other
Embed Results