Zuid-Kempense Pijl - 2019

Pos Rider Team Time
01 Stijn Daemen Home Solution-Soenens 3:23:03
02 Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 04
03 Cédric Beullens EFC-L&R-Vulsteke + 04
04 Jonas Castrique Wallonie-Bruxelles Devo + 04
05 Jordi Van Dingenen Tarteletto - Isorex + 04
06 Alexander Geuens Acrog-Pauwels-Sauzen-Balen BC + 04
07 Dries Vastmans Acrog-Pauwels-Sauzen-Balen BC + 04
08 Michiel Broes VP Consulting-Zannata Cycling Team + 04
09 Joerik De Neve VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 04
10 Wim Reynaerts Cibel + 04
11 Jeroen Eyskens Cibel + 04
12 Oliver Moors VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 04
13 Thomas Vansteelandt EFC-L&R-Vulsteke + 04
14 Jeroen Vercammen Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 04
15 Dennis Coenen Cibel + 04
16 Jeff Peelaers Hubo-Titan Cargo + 04
17 Jari Wante VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 04
18 Eloy Raas ZRTC Theo Middelkamp + 04
19 Luca De Meester EFC-L&R-Vulsteke + 04
20 Maxim Van Gils Lotto - Soudal U23 + 04
21 Jens Vertongen Aluvano Development Team + 04
22 Ayco Bastiaens Davo-United CT + 04
23 Diederik Pemen Prorace-Urbano Cycling Team + 04
24 Marvin Tasset Wallonie-Bruxelles Devo + 04
25 Maxim Panis Aluvano Development Team + 04
26 Tom Mertens VP Consulting-Zannata Cycling Team + 04
27 Jarne Van Grieken EFC-L&R-Vulsteke + 11
28 Fabrice Mels - + 15
29 Laurenz Rex Wallonie-Bruxelles Devo + 23
30 Jochen Deweer Dovy Keukens FCC + 32
31 Rutger Wouters VP Consulting-Zannata Cycling Team + 32
32 Maxime Vantomme Tarteletto - Isorex + 32
33 Maxim Van Den Broeck Heist Cycling Team + 32
34 Pieter Jacobs Hubo-Titan Cargo + 32
35 Niels De Rooze Tarteletto - Isorex + 32
36 Laurens Huys Wallonie Bruxelles + 37
37 Benjamin Verraes VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 37
38 Ruben De Marez Dovy Keukens FCC + 37
39 Ylber Sefa Tarteletto - Isorex + 1:24
40 Joren Segers Hubo-Titan Cargo + 1:30
41 Rasmus Hestbek Lund Team AURA Energi - CK Aarhus + 1:30
42 Tuur Dens Hubo-Titan Cargo + 1:30
43 Melvin Lindelauf Davo-United CT + 1:30
44 Thibaut Ponsaerts Lotto - Soudal U23 + 1:30
45 Fabio Van Den Bossche Sport Vlaanderen - Baloise + 1:30
46 Tuur Deprez Cibel + 1:30
47 Melvin Lindelauf Davo-United CT + 1:30
48 Mathias Declercq Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 1:30
49 Yann Pestiaux Wallonie-Bruxelles Devo + 1:30
50 Jari Vandenbussche Prorace-Urbano Cycling Team + 1:30
51 Robin Ernst C.C.Chevigny + 1:30
52 Kristian Klevjer Joker Fuel of Norway + 1:30
53 Jelle Cant Tarteletto - Isorex + 1:30
54 Wesley Vercamst Home Solution-Soenens + 1:30
55 Robin Verheyden Heist Cycling Team + 1:30
56 Davide Bomboi Home Solution-Soenens + 1:30
57 Tibo Nevens Home Solution-Soenens + 1:30
58 Arthur Pagnaer Davo-United CT + 1:30
59 Louis Blouwe EFC-L&R-Vulsteke + 1:30
60 Brent Masure Prorace-Urbano Cycling Team + 1:30
61 Sander De Vet C.C.Chevigny + 1:30
62 Joran Mertens ILLI Bikes-CT + 1:30
63 Joeri Francen Prorace-Urbano Cycling Team + 1:30
64 Fabrizio Dekoning Dovy Keukens FCC + 1:30
65 Theo Hartley ILLI Bikes-CT + 1:30
66 Pauwel Verhulst Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 1:30
67 Maxime Gressier Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 1:30
68 Dieter Claus Stageco CT + 1:30
69 Lars Timmers Stageco CT + 1:30
70 Tjorven Cleenewerck Dovy Keukens FCC + 1:30
71 Timothy Stevens Cibel + 1:30
72 Conor Davies Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 1:30
73 Mathias Lefeber Aluvano Development Team + 1:30
74 Senne Gabriels Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 1:30
75 Robbe Snels Davo-United CT + 1:30
76 Erik Gellein Halvorsen Sandefjord SK + 1:30
77 Dorian De Maeght Aluvano Development Team + 1:30
78 Jan Van Laer ILLI Bikes-CT + 1:30
79 Matthis Dethy C.C.Chevigny + 1:30
80 Jimmy De Bruyn ZRTC Theo Middelkamp + 1:30
81 Feddrik Lauwens Prorace-Urbano Cycling Team + 1:30
82 Josh Teasdale Davo-United CT + 1:30
83 Arno Brouwers Home Solution-Soenens + 1:30
84 Steven Pattyn Lotto - Soudal U23 + 1:30
85 Ward Van Dyck Hubo-Titan Cargo + 1:30
86 Rick Burgmans Home Solution-Soenens + 1:30
87 Jens Verhaegen HSK Trias Cyclingteam - MooiJong + 1:30
88 Renaud Anselme C.C.Chevigny + 1:30
89 Connor Lambert Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 1:30
90 Oskari Vainionpää TWD-Länken + 1:30
91 Adam Kelly Prorace-Urbano Cycling Team + 1:30
92 Bram Wauters Davo-United CT + 1:30
93 Sam Van de Mieroop Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 1:30
94 Tiebo Devoogdt Dovy Keukens FCC + 1:30
95 Stef Claes Davo-United CT + 1:30
96 Loran Cassaert Lotto - Soudal U23 + 1:30
97 Sébastien Grignard Lotto - Soudal U23 + 1:30
98 Robin Mertens Hubo-Titan Cargo + 1:30
99 Adrien Houbben C.C.Chevigny + 1:30
100 Doron Wiggins Dovy Keukens FCC + 1:30
101 Marvin Van Spronsen - + 1:30
102 Emerson Fontaine Wallonie-Bruxelles Devo + 1:30
103 Kurt Geysen Acrog-Pauwels-Sauzen-Balen BC + 1:30
104 Frederik Muff Team AURA Energi - CK Aarhus + 1:30
105 Len Van Eeckhout ILLI Bikes-CT + 1:30
106 Bryan Boussaer Tarteletto - Isorex + 1:43
107 Dietmar Ledegen Heist Cycling Team + 1:43
108 Bavo Haemels Heist Cycling Team + 1:43
109 Bram Van Broekhoven Acrog-Pauwels-Sauzen-Balen BC + 1:43
110 Jordy Bouts EFC-L&R-Vulsteke + 1:43
111 Steff Van Genechten Stageco CT + 1:43
112 Kevin De Jonghe Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 1:43
113 Ward Timmermans Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 1:43
114 Alexander Cools Cibel + 1:48
115 Ben Kerremans Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 1:48
116 Tom Willems Acrog-Pauwels-Sauzen-Balen BC + 1:48
117 Brent Van Der Eycken Hubo-Titan Cargo + 1:48
118 Ward Van Laer VP Consulting-Zannata Cycling Team + 1:48
119 Robby Willems Stageco CT + 1:48
120 Stan Bracke Renohomes-United CT + 1:48
121 Hans Van Nyen Heist Cycling Team + 1:48
122 Ward Schoevaers Stageco CT + 1:48
123 Viktor Van Den Branden Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 1:48
124 Sven Verbeeck Wallonie-Bruxelles Devo + 1:48
125 Jonas Cornelis VP Consulting-Zannata Cycling Team + 1:48
126 Paul Hoondert ZRTC Theo Middelkamp + 1:48
127 Cedric Baekeland Dovy Keukens FCC + 1:53
128 Joran Michielsen Stageco CT + 1:53
129 Kristof Dockx Stageco CT + 1:53
130 Sven Noels VP Consulting-Zannata Cycling Team + 1:53
131 Jeroen Noels VP Consulting-Zannata Cycling Team + 1:53
132 Jakob Gye Madsen Team AURA Energi - CK Aarhus + 1:56
133 Bram Rombouts Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 1:56
134 Mitchell Huenders HSK Trias Cyclingteam - MooiJong + 1:59
135 Steven Stenekes Global Cycling Team + 1:59
136 Robin Wennekes HSK Trias Cyclingteam - MooiJong + 2:51
137 Nathan Vandepitte Wallonie-Bruxelles Devo + 2:51
138 Tim De Koning HSK Trias Cyclingteam - MooiJong + 3:07
139 Lennert Cappan Aluvano Development Team + 3:25
140 Jonas Goeman Tarteletto - Isorex + 4:54
141 Stephen Dent Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 4:54
DNF Niels Dhaese -
DNF Jonas Bresseleers Acrog-Pauwels-Sauzen-Balen BC
DNF Tomac Soenen Aluvano Development Team
DNF Michiel Van Hauwermeiren Aluvano Development Team
DNF Ward Smets Baguet - MIBA Poorten - Indulek
DNF Martin Delcommune C.C.Chevigny
DNF Xavier Scauflaire C.C.Chevigny
DNF Jan Reynaerts Davo-United CT
DNF Jarne Castermans Heist Cycling Team
DNF Nick De Weerdt Heist Cycling Team
DNF Jasper Van Den Plas Home Solution-Soenens
DNF Timo Verbeek HSK Trias Cyclingteam - MooiJong
DNF Michael Delbaen ILLI Bikes-CT
DNF Jarno Mondelaers ILLI Bikes-CT
DNF Glenn Loenders Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT
DNF Aaron Vervaeke Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT
DNF Marius Wold Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT
DNF Jef Meyvis Prorace-Urbano Cycling Team
DNF Robbe De Vylder Renohomes-United CT
DNF Glenn Marin Renohomes-United CT
DNF Timo Quintelier Renohomes-United CT
DNF Jesper Bundegaard Vinkel Team AURA Energi - CK Aarhus
DNF Sebastian Kolze Changezi Team AURA Energi - CK Aarhus
DNF Mads Rasmussen Team AURA Energi - CK Aarhus
DNF Angelo De Ketele VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT
DNF Ricky Rosseel VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT
DNF Jordy Vanmeenen VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT
DNF Justin Boone ZRTC Theo Middelkamp
DNF Roy Gijzel ZRTC Theo Middelkamp
DNF Pieter Vette ZRTC Theo Middelkamp
Information
Nation Belgium
Date 24th March
Distance 157 km
CAT 1.IC1
Other
Embed Results