3 Dage i Nord - Thy Juniors - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior 02:03:47
02 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 00
03 Sandstad Halvor Utengen Stavanger SK Junior + 00
04 Hellerup Malte Team Mascot Workwear + 00
05 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 00
06 Stiansen Jesper Kristiansands CK Junior + 00
07 Biehl Kevin Team Vifra Kvickly Odder Junior + 00
08 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 00
09 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 00
10 Veslum Sebastian Asker CK Junior + 00
11 Stokke-Fagervold Theodor Ringerike SK Junior + 00
12 Kulset Johannes Ringerike SK Junior + 00
13 Rørby Petersen Johannes Team Vifra Kvickly Odder Junior + 00
14 Filseth Axel Asker CK Junior + 00
15 Baksaas Morthen Wang Ringerike SK Junior + 00
16 Rønn Oskar Team Sparekassen Danmark Talent + 00
17 Gysland Sander Stavanger SK Junior + 00
18 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 00
19 Andersen Victor Bredtoft Team Vifra Kvickly Odder Junior + 00
20 Østdal Linust Ordrup CK U19 + 00
21 Lowth William Tscherning Cycling Academy + 00
22 Lau Gustav Ferdinand Team Herning CK Junior + 00
23 Christiansen Phillip Tscherning Cycling Academy + 00
24 Landbo Mads Tscherning Cycling Academy + 00
25 Lorentsen Lucas Tscherning Cycling Academy + 00
26 Vestre Trygve Arvesen Bergen CK Junior + 02
27 Korsvollen Eirik Glåmdal SK Junior + 02
28 Sommer Benjamin Tscherning Cycling Academy + 02
29 Skretting Tobias Glåmdal SK Junior + 02
30 Hansen Sindre Asker CK Junior + 02
31 Kjeldsand Karl Emil Glåmdal SK Junior + 02
32 Bruun Christopher Ringkjøb Bergen CK Junior + 02
33 Viking Neo Södertälje CK Juniors + 02
34 Melsom-Johansen Oliver Asker CK Junior + 02
35 Nielsen Max Cykelklubben Wänershof + 02
36 Eriksen Thomas Asker CK Junior + 02
37 Vågenes Jonas Nordhordland sykkelklubb + 02
38 Bjune Ulrik Asker CK Junior + 02
39 Stien Sander Nistad Bergen CK Junior + 02
40 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 03
41 Sørbø Halvor Ringerike SK Junior + 03
42 Merlov Ville Roslins Cykelklubb + 03
43 Sekse Jørgen Ringerike SK Junior + 04
44 Brockhoff Daniel Mathieu Team Vifra Kvickly Odder Junior + 04
45 Ringsjø Marvin Larsen Ringerike SK Junior + 04
46 Søndergaard Sebastian Team Mascot Workwear + 04
47 Klund Christian Alexander Ringerike SK Junior + 04
48 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 04
49 Frederiksen Asger Paaske Kolding Bicycle Club + 05
50 Uglehus Mikal Bergen CK Junior + 05
51 Wikander Tord Bergen CK Junior + 06
52 Gullhav Kristoffer Asker CK Junior + 08
53 Jensen Espen Glåmdal SK Junior + 01:04
54 Svaleng Jakobsen Jakob Andreas Glåmdal SK Junior + 01:05
55 Bridgens Joshua Team Give Elementer Junior + 01:06
56 Toftegård Morten Team Mascot Workwear + 01:49
57 Knudsen Magnus Bachke Team Bach Advokater CEC Junior + 01:49
58 Pollen Sebastian Stavanger SK Junior + 01:50
59 Øxenburg Hansen Peter Cykling Odense + 02:50
60 Holtebo Benjamin Team Sparekassen Danmark Talent + 03:37
61 Jónsson Davíð Hjólreiðasamband Íslands + 07:51
62 Andreassen Morten Team Sparekassen Danmark Talent + 09:22
63 Jensen-Slettvoll Benjamin Glåmdal SK Junior + 09:22
64 Linden Rasmus Cykelklubben Master + 09:24
65 Granholt Theo Vågene Tønsberg CK Junior + 09:24
66 O'Connor Magnus Team Give Elementer Junior + 09:26
67 Christensen Alfred Ordrup CK U19 + 11:11
68 Campagner Luca Tscherning Cycling Academy + 11:11
69 Østergaard Lukas Team Give Elementer Junior + 11:11
70 Persson Hugo Varbergs Mountain Bike Club + 11:12
71 Sonnenborg-Mathiesen Oscar Tscherning Cycling Academy + 11:13
72 Törnström Linus Svealand Cycling Team + 11:13
73 Lade Mathias - + 11:13
74 Rodding Magnus Holm Team Give Elementer Junior + 11:13
75 Halfdansen Sander Ringerike SK Junior + 11:14
76 Gammeljord Nielsen Aleksander Team Give Elementer Junior + 11:45
77 Husebø Hope Jan Martin - + 12:18
78 Bjerregaard Jens Team Sparekassen Danmark Talent + 13:32
79 Mosand Oliver Tønsberg CK + 14:09
80 Sauer Nicklas Team Vifra Kvickly Odder Junior + 15:35
81 Staalby Konrad - + 01:06:25
DNF Oldin Alfred Jönköpings CK U19
DNF Braadland Brede Bang Kristiansands CK Junior
DNF Jansen Truls Ringerike SK Junior
DNF Nakken Tobias Ringerike SK Junior
DNF Brekken Tobias Sandnes SK Junior
DNF Engelsvoll Henrik Sandnes SK Junior
DNF Langhelle Are Olai Sandnes SK Junior
DNF Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior
DNF Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior
DNF Knudsen Rasmus Team Sparekassen Danmark Talent
DNF Nordvik Sivert Tønsberg CK Junior
DNF Skulbru Adrian Nyvoll Tønsberg CK Junior

Information