Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

Tombroek Koerse-Rollegem - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team 2:54:32
02 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 00
03 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 00
04 Van De Sompel Jori Maes CT Glabbeek + 00
05 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
06 Davids Thomas Maes CT Glabbeek + 00
07 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 00
08 van der Meulen Max Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
09 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 00
10 Van Den Branden Rune Van Moer Logistics Cycling Team + 00
11 Smets Jochen Van Mossel Heist CT U19 + 20
12 Pichon Mathis Team Avesnois Junior + 20
13 Snoeks Baptiste Sprint 2000 Charleroi + 20
14 Dens Stan Brain² Olympia Tienen + 20
15 Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 20
16 Poucet Tristan Team Avesnois Junior + 20
17 Verreycken Jasper WK Noord West Brabant U19 + 20
18 Marchand Elouan Olympique Grande-Synthe U19 + 20
19 Depetter Dylan Debondt Verandas CT U19 + 20
20 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 20
21 Mequinion Theo VC Roubaix Lille Métropole + 20
22 Clauw Arthur Acrog-Tormans BC U19 + 20
23 Desmet Miguel EFC - L&R - AGS U19 + 20
24 Dahlblom Acke Willebrord Wil Vooruit Juniors + 20
25 Paulart Adrien IWG Wapi Cycling Team + 20
26 Reyns Elias Debondt Verandas CT U19 + 20
27 Courtens Lukas EFC - L&R - AGS U19 + 20
28 Knaeps Lowie Acrog-Tormans BC U19 + 20
29 Vortkamp Clemens FlandersColor-Galloo Team + 20
30 Paul Lois Maes CT Glabbeek + 20
31 Van Hollebeke Milan Isorex Cycling Team + 20
32 Van den Merssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 20
33 Meeusen Stan Brain² Olympia Tienen + 20
34 Provost Quinten Van Moer Logistics Cycling Team + 20
35 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 20
36 Galle Senne Debondt Verandas CT U19 + 20
37 Moreels Emile Isorex Cycling Team + 20
38 De Vos Seppe Van Moer Logistics Cycling Team + 20
39 Tienpont Miel EFC - L&R - AGS U19 + 20
40 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 20
41 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 + 20
42 Van Den Broek Gijs FlandersColor-Galloo Team + 20
43 Cleenwerck Senne EFC - L&R - AGS U19 + 20
44 Duminy Jules Olympique Grande-Synthe U19 + 20
45 Zahem Mael Team Avesnois Junior + 20
46 Vermeulen Milan CT Luc Wallays-Jonge Renners + 20
47 Vancoillie Yaro CT Luc Wallays-Jonge Renners + 20
48 Grosemans Dries Acrog-Tormans BC U19 + 20
49 Sluyts Ward Van Mossel Heist CT U19 + 20
50 Declercq Quinten Decock-Van Eyck-Devos Capoen U19 + 20
51 Wulleman Mathieu VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 20
52 Baudewijns Cedric Isorex Cycling Team + 20
53 Pouillard Raphaël Olympique Grande-Synthe U19 + 20
54 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 20
55 Cruppe Kylian Team Avesnois Junior + 20
56 Lernout Seppe CT Luc Wallays-Jonge Renners + 20
57 Deweerd Ugo Onder Ons Parike WZW + 20
58 Jaecques Arnaud C.T.Houtland-Westkust U19 + 20
59 Das Rune Maes CT Glabbeek + 20
60 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 20
61 Smet Yaxano Van Moer Logistics Cycling Team + 20
62 Frankish Jasper Sprint 2000 Charleroi + 20
63 Nachtergaele Diego Debondt Verandas CT U19 + 20
64 Degryse Lowie CT Luc Wallays-Jonge Renners + 20
65 Dhondt Ibe Maes CT Glabbeek + 20
66 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 20
67 Smet Cas Team Kempen + 20
68 Degezelle Kamiel EFC - L&R - AGS U19 + 20
69 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 20
70 De Coster Jani CT Luc Wallays-Jonge Renners + 20
71 O'Brien Joseph FlandersColor-Galloo Team + 20
72 Van Hemelryck Mats FlandersColor-Galloo Team + 20
73 Dingemans Marijn Willebrord Wil Vooruit Juniors + 20
74 Lowagie Arthur IWG Wapi Cycling Team + 20
75 Van Cleemputte Kenji Debondt Verandas CT U19 + 20
76 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 20
77 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 20
78 Van Petegem Maurits Onder Ons Parike WZW + 20
79 Bertels Jasper Van Moer Logistics Cycling Team + 20
80 Debucke Senne Van Moer Logistics Cycling Team + 29
81 Vuylsteke Tom Acrog-Tormans BC U19 + 31
82 Grard Hugo Team Avesnois Junior + 35
83 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 4:58
84 Debaye Emilien IWG Wapi Cycling Team + 4:58
85 Beurms Robben Isorex Cycling Team + 4:58
86 Bral Milan Onder Ons Parike WZW + 4:58
87 Verschaeve Emiel VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 4:58
88 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 4:58
89 Dewilde Robbe CT Luc Wallays-Jonge Renners + 4:58
90 Vastenhout Daniel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 4:58
91 Rademaker Franck Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 4:58
92 Bosmans Robbe KZLWC- Davo + 4:58
93 Van Muylen Maxime Olympique Grande-Synthe U19 + 4:58
94 Van Achter Jelle VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 4:58
95 De Maeseneer Milan Debondt Verandas CT U19 + 4:58
96 Mertens Arthur Team Kempen + 4:58
97 Winckelmans Niels Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 4:58

Information