GP Vipava Valley - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Miholjevic Fran Cycling Team Friuli ASD 40 03:32:30
2 Engelhardt Felix Tirol KTM Cycling Team 30 + 00
3 Rapp Jonas Hrinkow Advarics 25 + 10
4 Ritzinger Felix WSA KTM Graz p/b Leomo 20 + 50
5 Zobrist Manuel Team Corratec 15 + 01:13
6 Loderer Timon Hrinkow Advarics 10 + 01:17
7 Brozyna Piotr HRE Mazowsze Serce Polski 5 + 01:17
8 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini Colosio 3 + 01:17
9 Stockwell Oliver Cycling Team Friuli ASD 3 + 01:17
10 Quaedvlieg Lars Global Cycling Team 3 + 01:17
11 Reha Filip Elkov-Kasper + 01:17
12 Boros Michael Elkov-Kasper + 01:38
13 Zumer Matic Meblo Jogi Pro-Concrete + 01:38
14 Budzinski Marcin HRE Mazowsze Serce Polski + 01:38
15 Finkst Tilen Adria Mobil + 01:38
16 Rajovic Dusan Team Corratec + 01:38
17 Bauce Davide Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 01:38
18 Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic + 01:38
19 Debiasi Andrea Cycling Team Friuli ASD + 01:38
20 Hopkins Dylan Ljubljana Gusto Santic + 01:38
21 Primozic Jaka Hrinkow Advarics + 01:38
22 Per David Adria Mobil + 01:38
23 Shchypak Oleksandr Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 01:38
24 Burke Jack Team Felbermayr Simplon Wels + 01:38
25 Vermeulen Moran Team Felbermayr Simplon Wels + 01:49
26 Auer Daniel WSA KTM Graz p/b Leomo + 01:57
27 Stravers Jarri Global Cycling Team + 01:57
28 Di Felice Francesco Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 01:57
29 Mangertseder Matthias Team Felbermayr Simplon Wels + 01:57
30 Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team + 01:57
31 Giordanengo Tom Martigues SC-Payden & Rygel + 01:57
32 Gandin Stefano Team Corratec + 01:57
33 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 02:38
34 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 02:51
35 Bulut Samet Turkey + 02:51
36 Van Noppen Antonie Global Cycling Team + 02:51
37 Putz Sebastian Union Raiffeisen Radteam Tirol + 02:51
38 Hammerschmid Marvin Hrinkow Advarics + 02:51
39 Liska Andrej BRS Technology-Kartus Bike RT + 02:51
40 Andreev Yordan Martigues SC-Payden & Rygel + 03:07
41 Trevisol Marco So.L.Me - Olmo + 03:40
42 De Cassan Davide Cycling Team Friuli ASD + 03:40
43 Toupalik Jakub Elkov-Kasper + 03:40
44 Stachowiak Adam HRE Mazowsze Serce Polski + 03:40
45 Filutas Viktor Adria Mobil + 03:40
46 Verhoeff Stefan Global Cycling Team + 04:38
47 La Terra Pirre Samuele So.L.Me - Olmo + 04:38
48 Sarc Leon Cycling Team Kranj + 04:38
49 Pezzo Rosola Kevin Tirol KTM Cycling Team + 04:38
50 Obdrzalek Tomas Elkov-Kasper + 04:38
51 Gajdulewicz Mateusz HRE Mazowsze Serce Polski + 04:38
52 Klopper Christiaan Martigues SC-Payden & Rygel + 04:38
53 Crause Pedri Martigues SC-Payden & Rygel + 04:38
54 Percrule Doriand Team Novo Nordisk Development + 04:38
55 Cemazar Nik Adria Mobil + 04:38
56 Abay Burak Turkey + 04:38
57 Jeromel Vid Cycling Team Kranj + 04:38
58 Solymosi Marton Epronex-Hungary Cycling Team + 04:38
59 Glivar Gal Adria Mobil + 04:38
60 Cerne Gregor Matija Meridiana Kamen Team + 04:38
61 Örken Ahmet Turkey + 04:38
62 Tichler Thomas Arbo Headstart on Fahrrad + 04:38
63 Nijssen Kenny Global Cycling Team + 04:38
64 Pavlic Marko Meblo Jogi Pro-Concrete + 04:38
65 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 04:38
66 Szatmary Andras Epronex-Hungary Cycling Team + 04:38
67 Rudyk Bartosz Santic-Wibatech + 05:16
68 Divnic Jovan Meridiana Kamen Team + 05:32
69 Baffi Stefano So.L.Me - Olmo + 05:32
70 Balkan Onur Turkey + 05:32
DNS Konczer Michael Hrinkow Advarics
DNS Kaempe Stinus Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Canecky Marek BRS Technology-Kartus Bike RT
DNF Reiter Daniel Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Beres Stanislav BRS Technology-Kartus Bike RT
DNF Vacek Karel Tirol KTM Cycling Team
DNF Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team
DNF Novak Simon K.K.Gorje
DNF Tomic Marko Ferei-CCN Metalac
DNF Danilovic Marko Ferei-CCN Metalac
DNF Stankovic Marko K.K.Gorje
DNF Donega Matteo Cycling Team Friuli ASD
DNF McQuerry Justin Team Novo Nordisk Development
DNF Haller Patrick Santic-Wibatech
DNF Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Hopfgartner Paul Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Horvat Ziga Adria Mobil
DNF Pekala Piotr Santic-Wibatech
DNF Nagy Tomas BRS Technology-Kartus Bike RT
DNF De Simone Luc Martigues SC-Payden & Rygel
DNF Kvasina Filip Meridiana Kamen Team
DNF Marenzi Lorenzo Meridiana Kamen Team
DNF Özgür Batuhan Turkey
DNF Tiryaki Oguzhan Turkey
DNF Grasl Patrick Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Kasko David BRS Technology-Kartus Bike RT
DNF Subils Julien Martigues SC-Payden & Rygel
DNF Masotto Giulio Team Corratec
DNF Kierner Florian Team Felbermayr Simplon Wels
DNF Gamper Mario Team Felbermayr Simplon Wels
DNF Klisuric Stevan Meridiana Kamen Team
DNF Proc Bartlomiej Santic-Wibatech
DNF Buijk Jacob Global Cycling Team
DNF Skok Anze Ljubljana Gusto Santic
DNF Coma Richard BRS Technology-Kartus Bike RT
DNF Bien Max Ferei-CCN Metalac
DNF Jones Seth Ferei-CCN Metalac
DNF Peter Michael Santic-Wibatech
DNF Rosner Linus Tirol KTM Cycling Team
DNF Topolovec Matija K.K.Gorje
DNF De Sota Nigel Team Novo Nordisk Development
DNF Wilches Pablo Alejandro Ferei-CCN Metalac
DNF Kabas Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Sandri Edoardo Cycling Team Friuli ASD
DNF Stadlbauer Gregor Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Pongiluppi Matteo Gallina Ecotek Lucchini Colosio
DNF Lojen Matija Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Tolomio Nicolo So.L.Me - Olmo
DNF Mclain Logan Tirol KTM Cycling Team
DNF Macek Matic Ljubljana Gusto Santic
DNF Radmilac Aleksandar Ferei-CCN Metalac
DNF Marbler Stefan WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Ziherl Luka Cycling Team Kranj
DNF Lube Bernhard Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Comin Maicol So.L.Me - Olmo
DNF Biétry Sacha Team Novo Nordisk Development
DNF Hrenko Norbert So.L.Me - Olmo
DNF Dragar Luka KK Bled
DNF Stajnar Mihael Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Colladon Jacopo Team Novo Nordisk Development
DNF Dobravec Miha KK Bled
DNF Cvjeticanin Maks Cycling Team Kranj
DNF Susnik Rok K.K.Gorje
DNF Kralj Fabijan Ljubljana Gusto Santic
DNF Hribar Jernej Ljubljana Gusto Santic
DNF Drijver Bertold Epronex-Hungary Cycling Team
DNF Gieryk Kacper HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Evans Louis Team Novo Nordisk Development
DNF Pitti Jose Team Corratec
DNF Vovk Jaka Cycling Team Kranj
DNF Purgaj Lorenz Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Carta Elia Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Turkulov Luka Cycling Team Kranj
DNF Dirnbauer Josef Team Felbermayr Simplon Wels
DNF Holzknecht Armin Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Bozic Ziga Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Otonicar Gaspar KK Bled
DNF Peternelj Zan KK Bled
DNF Kovacic Miran KK Bled

Information