Visit South Aegean Islands Tour

UCI, Stage race, 1st stage, 4th March 2023, Greece

Stage GC Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider TeamUCI Time
1 Wallin Rasmus BøghRestaurant Suri-Carl Ras 7 04:12:34
2 Otruba JakubATT Investments 3 + 00
3 Dostiyev IlkhanVino SKO Team 1 + 03
4 Stehli FelixEF Education-NIPPO Development Team + 03
5 Rüegg LukasTeam Vorarlberg + 03
6 Dima EmilRomania + 03
7 Dreßler LucaTeam Lotto-Kern Haus + 03
8 Turek DanielATT Investments + 03
9 Koch ChristianTeam Lotto-Kern Haus + 03
10 Dahl Gustav FrederikRestaurant Suri-Carl Ras + 03
11 Lindquist Christian IngemannRestaurant Suri-Carl Ras + 03
12 Boúglas GeorgiosGreece + 03
13 Berlin AntoineTeam Vorarlberg + 03
14 Larsen MathiasRestaurant Suri-Carl Ras + 03
15 Koszela DanielXSpeed United Continental + 03
16 Raileanu CristianRomania + 03
17 Marukhin DaniilVino SKO Team + 03
18 White AlexanderAevolo + 03
19 Vermeulen MoranTeam Vorarlberg + 03
20 Kivistik GertATT Investments + 03
21 Semenov AlexandrVino SKO Team + 03
22 Lunder EirikTeam Coop-Repsol + 03
23 Duckert RomanTeam Dauner | AKKON + 03
24 Christophersen Cedrik BakkeTeam Coop-Repsol + 03
25 Jobber JamesEuroCyclingTrips + 03
26 Kubis LukasDukla Banská Bystrica + 03
27 Meiler LukasTeam Vorarlberg + 12
28 Schönenberger DanielTaurus Cycling + 12
29 Cabedo OscarTeam Vorarlberg + 12
30 Gagne JulienTeam Skyline + 12
31 Theiler OleTeam Lotto-Kern Haus + 12
32 Kleban NickTeam Skyline + 12
33 Camrda KarelATT Investments + 12
34 Ilias PeriklisGreece + 12
35 Todome YuhiEF Education-NIPPO Development Team + 12
36 Douzas DionisyosGreece + 12
37 Bertrand MatteoXSpeed United Continental + 12
38 Janssen ChristophTaurus Cycling + 12
39 Humber-Kelly DylanYoeleo Factory Team + 12
40 Piotrow DarrenYoeleo Factory Team + 12
41 Plambeck MoritzTeam Dauner | AKKON + 12
42 Klein TobiasAevolo + 12
43 Rogora KiyaEF Education-NIPPO Development Team + 12
44 Mackie EwanSN Vitae Bam Bam Coaching RT + 12
45 Stensby AntonTeam Coop-Repsol + 20
46 Tzortzakis PolychronisGreece + 20
47 Gullickson LeoAevolo + 23
48 Tuka SamuelDukla Banská Bystrica + 25
49 Hjemsæter OlavTeam Dauner | AKKON + 29
50 Drege AndreTeam Coop-Repsol + 33
51 Strelnikov YegorVino SKO Team + 35
52 Benz PirminTeam Vorarlberg + 43
53 Njor MarckusTeam IBT-Tripeak + 51
54 Geßner JakobTeam Lotto-Kern Haus + 51
55 Hansen Alexander ArntRestaurant Suri-Carl Ras + 57
56 Gonçalves BernardoXSpeed United Continental + 01:01
57 Gätzi CyrillTaurus Cycling + 01:04
58 Dube DavidTeam Skyline + 01:09
59 Wang GustavRestaurant Suri-Carl Ras + 01:09
60 Wæhre MagnusTeam Coop-Repsol + 01:42
61 Ravnøy JohanTeam Coop-Repsol + 01:42
62 Stocek MatusATT Investments + 01:52
63 Grosu Eduard MichaelRomania + 02:25
64 Heldahl Sebastian DreyerXSpeed United Continental + 02:27
65 Kvam KalleTeam Coop-Repsol + 02:27
66 Raßmann FrederikTeam Dauner | AKKON + 03:02
67 Christian SeanAevolo + 03:02
68 Snodden OliverSN Vitae Bam Bam Coaching RT + 03:02
69 Clauss MarcTeam Storck-Metropol Cycling + 04:13
70 Percrule DoriandTeam Novo Nordisk Development + 04:13
71 Brunner MarcusTaurus Cycling + 04:13
72 Goodfellow WilliamYoeleo Factory Team + 04:13
73 Koltunov VladimirVino SKO Team + 04:13
74 Sillankorva JaakkoXSpeed United Continental + 04:13
75 Lohinsky FilipDukla Banská Bystrica + 04:13
76 Vaganov AlexeyVino SKO Team + 04:13
77 Christopoulos-Heller PanagiotisXSpeed United Continental + 04:16
78 Dina MartonATT Investments + 04:53
79 Keup Pierre-PascalTeam Lotto-Kern Haus + 05:35
80 Stüssi ColinTeam Vorarlberg + 05:54
81 Peyroton-Dartet ThomasEuroCyclingTrips + 05:58
82 Hoflund AlbinTeam IBT-Tripeak + 06:00
83 Chren MartinDukla Banská Bystrica + 06:00
84 Hamm EmileTeam Skyline + 06:00
85 Wienke BrooksAevolo + 06:00
86 Boyle EvanAevolo + 06:00
87 Magnusson IsakTeam IBT-Tripeak + 06:00
88 Kaspar JanATT Investments + 06:00
89 Turmon ChazTeam Skyline + 06:04
90 Pargeter ReillyXSpeed United Continental + 06:11
91 Smith NathanTeam Novo Nordisk Development + 06:14
92 Shipley GabrielAevolo + 06:14
93 Rüttimann StefanTaurus Cycling + 06:14
94 Hansen Peter AsbjørnTeam IBT-Tripeak + 06:14
95 Bluhm OscarRestaurant Suri-Carl Ras + 06:14
96 Bisgaard Olsen RasmusTeam IBT-Tripeak + 06:14
97 Oda HijiriEF Education-NIPPO Development Team + 06:14
98 Nagy SimonDukla Banská Bystrica + 06:14
99 Polga AntonioTeam Novo Nordisk Development + 06:14
100 Büschler DavidTeam Storck-Metropol Cycling + 06:17
101 Steinacher CyrillTaurus Cycling + 06:17
102 Wallinder WincentTeam IBT-Tripeak + 06:31
103 Abt CedricTeam Lotto-Kern Haus + 06:31
104 Kasko DavidDukla Banská Bystrica + 06:38
105 Dik CalvinTeam Dauner | AKKON + 06:40
106 Mulagaleyev VladimirVino SKO Team + 06:43
107 Lydic AndrewSN Vitae Bam Bam Coaching RT + 06:43
108 Cabrera EmilioTaurus Cycling + 10:55
109 Sarnowski TillmanTeam Dauner | AKKON + 11:01
110 Elli KonstantinTashkent City Professional Cycling Team + 11:01
111 Wetzel ClaudiusTeam Storck-Metropol Cycling + 11:01
112 Merseburg DominikTeam Storck-Metropol Cycling + 11:01
112 Drouin DavidYoeleo Factory Team + 11:01
114 Arvanitou NikiforosGreece + 11:01
115 Schwitzgebel Lauric ImmanuelTeam Storck-Metropol Cycling + 11:01
116 Koutounis AristeidisRodilios + 11:01
117 Soula GuillaumeEuroCyclingTrips + 11:01
118 Hoza DenisDukla Banská Bystrica + 11:25
119 Kadota YusukeEF Education-NIPPO Development Team + 13:21
120 Biétry SachaTeam Novo Nordisk Development + 13:21
121 Barnett BenTeam Novo Nordisk Development + 27:04
OOT Green SiméonEuroCyclingTrips
OOT Tsikouris TheodorosRodilios
OOT Grover FreddieSN Vitae Bam Bam Coaching RT
OOT Surmon JosephSN Vitae Bam Bam Coaching RT
OOT Allamberganov UmirbekTashkent City Professional Cycling Team
OOT Godts KobeTeam Novo Nordisk Development
OOT Gabrick DavidTeam Skyline
OOT Pimentel StephenTeam Skyline
OOT Müller MaximilianTeam Storck-Metropol Cycling
OOT Denis GuillaumeYoeleo Factory Team
DNF Blas BlaydeEuroCyclingTrips
DNF Orr RobertEuroCyclingTrips
DNF Palikaras EgameinontasRodilios
DNF Papastamatakis KiriakosRodilios
DNF Savvakis MichailRodilios
DNF Buta CatalinRomania
DNF Luncan SerbanRomania
DNF Stoica Stefan-LucianRomania
DNF Abdukhakimov TimurTashkent City Professional Cycling Team
DNF Tangirberganov HasanboyTashkent City Professional Cycling Team
DNF Tuychiev AbdulkhamidTashkent City Professional Cycling Team
DNF Larsen FrederikTeam IBT-Tripeak
DNF Knudsen Hjalte ThorTeam Novo Nordisk Development
DNF Steppe JonasTeam Storck-Metropol Cycling
DNF Dorf MackYoeleo Factory Team
DNF Furman TravisYoeleo Factory Team
Pos Rider Team Time
1 Wallin Rasmus BøghRestaurant Suri-Carl Ras04:12:24
2 Otruba JakubATT Investments+ 04
3 Kivistik GertATT Investments+ 08
4 Dostiyev IlkhanVino SKO Team+ 09
5 Kubis LukasDukla Banská Bystrica+ 11
6 Stehli FelixEF Education-NIPPO Development Team+ 13
7 Rüegg LukasTeam Vorarlberg+ 13
8 Dima EmilRomania+ 13
9 Dreßler LucaTeam Lotto-Kern Haus+ 13
10 Turek DanielATT Investments+ 13
11 Koch ChristianTeam Lotto-Kern Haus+ 13
12 Dahl Gustav FrederikRestaurant Suri-Carl Ras+ 13
13 Lindquist Christian IngemannRestaurant Suri-Carl Ras+ 13
14 Boúglas GeorgiosGreece+ 13
15 Berlin AntoineTeam Vorarlberg+ 13
16 Larsen MathiasRestaurant Suri-Carl Ras+ 13
17 Koszela DanielXSpeed United Continental+ 13
18 Raileanu CristianRomania+ 13
19 Marukhin DaniilVino SKO Team+ 13
20 White AlexanderAevolo+ 13
21 Vermeulen MoranTeam Vorarlberg+ 13
22 Semenov AlexandrVino SKO Team+ 13
23 Lunder EirikTeam Coop-Repsol+ 13
24 Duckert RomanTeam Dauner | AKKON+ 13
25 Christophersen Cedrik BakkeTeam Coop-Repsol+ 13
26 Jobber JamesEuroCyclingTrips+ 13
27 Meiler LukasTeam Vorarlberg+ 22
28 Schönenberger DanielTaurus Cycling+ 22
29 Cabedo OscarTeam Vorarlberg+ 22
30 Gagne JulienTeam Skyline+ 22
31 Theiler OleTeam Lotto-Kern Haus+ 22
32 Kleban NickTeam Skyline+ 22
33 Camrda KarelATT Investments+ 22
34 Ilias PeriklisGreece+ 22
35 Todome YuhiEF Education-NIPPO Development Team+ 22
36 Douzas DionisyosGreece+ 22
37 Bertrand MatteoXSpeed United Continental+ 22
38 Janssen ChristophTaurus Cycling+ 22
39 Humber-Kelly DylanYoeleo Factory Team+ 22
40 Piotrow DarrenYoeleo Factory Team+ 22
41 Plambeck MoritzTeam Dauner | AKKON+ 22
42 Klein TobiasAevolo+ 22
43 Rogora KiyaEF Education-NIPPO Development Team+ 22
44 Mackie EwanSN Vitae Bam Bam Coaching RT+ 22
45 Stensby AntonTeam Coop-Repsol+ 30
46 Tzortzakis PolychronisGreece+ 30
47 Gullickson LeoAevolo+ 33
48 Tuka SamuelDukla Banská Bystrica+ 35
49 Hjemsæter OlavTeam Dauner | AKKON+ 39
50 Drege AndreTeam Coop-Repsol+ 43
51 Strelnikov YegorVino SKO Team+ 45
52 Benz PirminTeam Vorarlberg+ 53
53 Njor MarckusTeam IBT-Tripeak+ 01:01
54 Geßner JakobTeam Lotto-Kern Haus+ 01:01
55 Hansen Alexander ArntRestaurant Suri-Carl Ras+ 01:07
56 Gonçalves BernardoXSpeed United Continental+ 01:08
57 Gätzi CyrillTaurus Cycling+ 01:14
58 Dube DavidTeam Skyline+ 01:19
59 Wang GustavRestaurant Suri-Carl Ras+ 01:19
60 Wæhre MagnusTeam Coop-Repsol+ 01:52
61 Ravnøy JohanTeam Coop-Repsol+ 01:52
62 Stocek MatusATT Investments+ 02:01
63 Grosu Eduard MichaelRomania+ 02:35
64 Heldahl Sebastian DreyerXSpeed United Continental+ 02:37
65 Kvam KalleTeam Coop-Repsol+ 02:37
66 Raßmann FrederikTeam Dauner | AKKON+ 03:12
67 Christian SeanAevolo+ 03:12
68 Snodden OliverSN Vitae Bam Bam Coaching RT+ 03:12
69 Clauss MarcTeam Storck-Metropol Cycling+ 04:23
70 Percrule DoriandTeam Novo Nordisk Development+ 04:23
71 Brunner MarcusTaurus Cycling+ 04:23
72 Goodfellow WilliamYoeleo Factory Team+ 04:23
73 Koltunov VladimirVino SKO Team+ 04:23
74 Sillankorva JaakkoXSpeed United Continental+ 04:23
75 Lohinsky FilipDukla Banská Bystrica+ 04:23
76 Vaganov AlexeyVino SKO Team+ 04:23
77 Christopoulos-Heller PanagiotisXSpeed United Continental+ 04:26
78 Dina MartonATT Investments+ 05:03
79 Keup Pierre-PascalTeam Lotto-Kern Haus+ 05:45
80 Stüssi ColinTeam Vorarlberg+ 06:04
81 Peyroton-Dartet ThomasEuroCyclingTrips+ 06:08
82 Hoflund AlbinTeam IBT-Tripeak+ 06:10
83 Chren MartinDukla Banská Bystrica+ 06:10
84 Hamm EmileTeam Skyline+ 06:10
85 Wienke BrooksAevolo+ 06:10
86 Boyle EvanAevolo+ 06:10
87 Magnusson IsakTeam IBT-Tripeak+ 06:10
88 Kaspar JanATT Investments+ 06:10
89 Turmon ChazTeam Skyline+ 06:14
90 Pargeter ReillyXSpeed United Continental+ 06:21
91 Smith NathanTeam Novo Nordisk Development+ 06:24
92 Shipley GabrielAevolo+ 06:24
93 Rüttimann StefanTaurus Cycling+ 06:24
94 Hansen Peter AsbjørnTeam IBT-Tripeak+ 06:24
95 Bluhm OscarRestaurant Suri-Carl Ras+ 06:24
96 Bisgaard Olsen RasmusTeam IBT-Tripeak+ 06:24
97 Oda HijiriEF Education-NIPPO Development Team+ 06:24
98 Nagy SimonDukla Banská Bystrica+ 06:24
99 Polga AntonioTeam Novo Nordisk Development+ 06:24
100 Büschler DavidTeam Storck-Metropol Cycling+ 06:27
101 Steinacher CyrillTaurus Cycling+ 06:27
102 Wallinder WincentTeam IBT-Tripeak+ 06:41
103 Abt CedricTeam Lotto-Kern Haus+ 06:41
104 Kasko DavidDukla Banská Bystrica+ 06:48
105 Dik CalvinTeam Dauner | AKKON+ 06:50
106 Mulagaleyev VladimirVino SKO Team+ 06:53
107 Lydic AndrewSN Vitae Bam Bam Coaching RT+ 06:53
108 Cabrera EmilioTaurus Cycling+ 11:05
109 Arvanitou NikiforosGreece+ 11:10
110 Sarnowski TillmanTeam Dauner | AKKON+ 11:11
111 Elli KonstantinTashkent City Professional Cycling Team+ 11:11
112 Wetzel ClaudiusTeam Storck-Metropol Cycling+ 11:11
113 Drouin DavidYoeleo Factory Team+ 11:11
114 Merseburg DominikTeam Storck-Metropol Cycling+ 11:11
115 Schwitzgebel Lauric ImmanuelTeam Storck-Metropol Cycling+ 11:11
116 Koutounis AristeidisRodilios+ 11:11
117 Soula GuillaumeEuroCyclingTrips+ 11:11
118 Hoza DenisDukla Banská Bystrica+ 11:35
119 Kadota YusukeEF Education-NIPPO Development Team+ 13:31
120 Biétry SachaTeam Novo Nordisk Development+ 13:31
121 Barnett BenTeam Novo Nordisk Development+ 27:34
Pos Rider Team Time
1 Dostiyev IlkhanVino SKO Team 04:12:33
2 Dreßler LucaTeam Lotto-Kern Haus + 04
3 White AlexanderAevolo + 04
4 Duckert RomanTeam Dauner | AKKON + 04
5 Christophersen Cedrik BakkeTeam Coop-Repsol + 04
6 Schönenberger DanielTaurus Cycling + 13
7 Theiler OleTeam Lotto-Kern Haus + 13
8 Camrda KarelATT Investments + 13
9 Todome YuhiEF Education-NIPPO Development Team + 13
10 Douzas DionisyosGreece + 13
11 Humber-Kelly DylanYoeleo Factory Team + 13
12 Klein TobiasAevolo + 13
13 Rogora KiyaEF Education-NIPPO Development Team + 13
14 Mackie EwanSN Vitae Bam Bam Coaching RT + 13
15 Stensby AntonTeam Coop-Repsol + 21
16 Gullickson LeoAevolo + 24
17 Tuka SamuelDukla Banská Bystrica + 26
18 Strelnikov YegorVino SKO Team + 36
19 Njor MarckusTeam IBT-Tripeak + 52
20 Hansen Alexander ArntRestaurant Suri-Carl Ras + 58
21 Gätzi CyrillTaurus Cycling + 01:05
22 Wang GustavRestaurant Suri-Carl Ras + 01:10
23 Wæhre MagnusTeam Coop-Repsol + 01:43
24 Ravnøy JohanTeam Coop-Repsol + 01:43
25 Kvam KalleTeam Coop-Repsol + 02:28
26 Christian SeanAevolo + 03:03
27 Brunner MarcusTaurus Cycling + 04:14
28 Koltunov VladimirVino SKO Team + 04:14
29 Lohinsky FilipDukla Banská Bystrica + 04:14
30 Vaganov AlexeyVino SKO Team + 04:14
31 Keup Pierre-PascalTeam Lotto-Kern Haus + 05:36
32 Hoflund AlbinTeam IBT-Tripeak + 06:01
33 Wienke BrooksAevolo + 06:01
34 Boyle EvanAevolo + 06:01
35 Magnusson IsakTeam IBT-Tripeak + 06:01
36 Pargeter ReillyXSpeed United Continental + 06:12
37 Shipley GabrielAevolo + 06:15
38 Hansen Peter AsbjørnTeam IBT-Tripeak + 06:15
39 Bluhm OscarRestaurant Suri-Carl Ras + 06:15
40 Bisgaard Olsen RasmusTeam IBT-Tripeak + 06:15
41 Nagy SimonDukla Banská Bystrica + 06:15
42 Wallinder WincentTeam IBT-Tripeak + 06:32
43 Abt CedricTeam Lotto-Kern Haus + 06:32
44 Mulagaleyev VladimirVino SKO Team + 06:44
45 Lydic AndrewSN Vitae Bam Bam Coaching RT + 06:44
46 Cabrera EmilioTaurus Cycling + 10:56
47 Arvanitou NikiforosGreece + 11:01
48 Sarnowski TillmanTeam Dauner | AKKON + 11:02
49 Wetzel ClaudiusTeam Storck-Metropol Cycling + 11:02
50 Schwitzgebel Lauric ImmanuelTeam Storck-Metropol Cycling + 11:02
51 Koutounis AristeidisRodilios + 11:02
52 Hoza DenisDukla Banská Bystrica + 11:26
53 Barnett BenTeam Novo Nordisk Development + 27:25

Information