Grand Prix Wyszków

UCI, One-day race, 30th April 2022, Poland

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Einhorn Itamar Israel 03:43:3340
02 Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski + 0030
03 Babor Daniel Elkov-Kasper + 0025
04 Aschenbrenner Michel P&S Benotti + 0020
05 Rudyk Bartosz Santic-Wibatech + 0015
06 Øritsland Mikkel Team CO Play - Giant + 0010
07 Stosz Patryk Voster ATS Team + 005
08 Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team + 003
09 Holec Richard Tufo-Pardus Prostejov + 003
10 Lindner Tom P&S Benotti + 003
11 Proc Bartlomiej Santic-Wibatech + 00
12 Jelinek Marek Tufo-Pardus Prostejov + 00
13 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 00
14 Januskevicius Mantas Kaunas Cycling Team + 00
15 Slawek Damian GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 00
16 Gruber Pavel Tufo-Pardus Prostejov + 00
17 Kotulski Przemyslaw Cyklo Tym Havirov Team + 00
18 Tene Rotem Israel + 00
19 Soszka Jakub GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 00
20 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 00
21 Banaszek Alan HRE Mazowsze Serce Polski + 00
22 Barta Tomas ATT Investments + 00
23 Lasinis Venantas Kaunas Cycling Team + 00
24 Køster Pelle Team CO Play - Giant + 00
25 Balciunas Mantas Kaunas Cycling Team + 00
26 Hessel Kristian Team CO Play - Giant + 00
27 Grue Enggaard Victor Team CO Play - Giant + 00
28 Migas Dawid KLTC Konin + 00
29 Piciu Mattew-Denis Mentorise Elite Team CFX + 00
30 Pomian Szymon GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 00
31 Boros Michael Elkov-Kasper + 00
32 Malkiewicz Bartosz Region Warmii I Mazur + 00
33 Petr Ondrej Tufo-Pardus Prostejov + 00
34 Kusy Karol KLTC Konin + 00
35 Zuber Adam JBG2-Cryospace + 00
36 Miazga Jan Luks Trojka Piaseczno + 00
37 Ganko Antoni KLTC Konin + 00
38 Toupalik Jakub Elkov-Kasper + 00
39 Solymosi Marton Epronex-Hungary Cycling Team + 00
40 Vaidian Iustin Mentorise Elite Team CFX + 00
41 Kogut Oded Israel + 00
42 Paterski Maciej Voster ATS Team + 00
43 Kovarcik Petr Tufo-Pardus Prostejov + 00
44 Röber Dominik P&S Benotti + 00
45 Nolde Tobias P&S Benotti + 00
46 Oelke Tim P&S Benotti + 00
47 Fiala Petr Team Dukla Praha + 00
48 Najs Jakub Cyklo Tym Havirov Team + 00
49 Panglisz Konrad TC Chrobry Scott Glogow + 00
50 Sowinski Artur Voster ATS Team + 00
51 Müller Maximilian Team Hanau - Storck + 00
52 Kostanski Mateusz Voster ATS Team + 00
53 Nieboras Mateusz JBG2-Cryospace + 00
54 Mank Jozef Region Warmii I Mazur + 00
55 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski + 00
56 Rzaca Michal KLTC Konin + 00
57 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 00
58 Gieracki Patryk TC Chrobry Scott Glogow + 16
59 Jakoubek Tomas ATT Investments + 16
60 Yogev Alon Israel + 19
61 Petrus Jiri ATT Investments + 19
62 Hyllested Emil Team CO Play - Giant + 19
63 Sonnleitner Jonas Santic-Wibatech + 19
64 Wozniak Adam GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 19
65 Talacka Lukas Voltas Cycling Team + 19
66 Kendzia Robert TC Chrobry Scott Glogow + 19
67 Obdrzalek Tomas Elkov-Kasper + 23
68 Reha Filip Elkov-Kasper + 23
69 Korniak Szymon Region Warmii I Mazur + 23
70 Dobrin Ioan Mentorise Elite Team CFX + 23
71 Nocen Maciej GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 23
72 Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski + 23
73 Istlstekker Zsolt Epronex-Hungary Cycling Team + 23
74 Kovaliovas Edgaras Voltas Cycling Team + 23
75 Pszczolarski Wojciech Tufo-Pardus Prostejov + 23
76 Klabouch Petr ATT Investments + 23
77 Burghardt Luis Team Hanau - Storck + 23
78 Hoza Denis Cyklo Tym Havirov Team + 23
79 Stocek Matus ATT Investments + 23
80 Schuran Michal ATT Investments + 23
81 Otruba Jakub Elkov-Kasper + 23
82 Szatmary Andras Epronex-Hungary Cycling Team + 23
83 Biernacki Filip KLTC Konin + 23
84 Raugala Gustas Kaunas Cycling Team + 29
85 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski + 34
86 Dzervus Darijus Voltas Cycling Team + 38
87 Parma Krzysztof Voster ATS Team + 40
88 Kelmelis Aristidas Kaunas Cycling Team + 01:00
89 Pekala Piotr Santic-Wibatech + 01:03
90 Bernas Pawel JBG2-Cryospace + 01:10
91 Peter Jannis P&S Benotti + 01:15
92 Krawczyk Szymon Voster ATS Team + 01:15
93 Staliunas Mantas Voltas Cycling Team + 03:25
94 Vones Jan Team Dukla Praha + 05:07
95 Garbolinski Klaudiusz Bialini Elitewheels RevoltTech + 05:43
96 Kohout Martin Team Dukla Praha + 05:43
97 Vavra Petr Team Dukla Praha + 05:43
98 Pomaski Mateusz Bialini Elitewheels RevoltTech + 05:43
99 Loginov Vlad Israel + 05:43
100 Barbu Leonard Mentorise Elite Team CFX + 05:43
101 Manowski Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 05:43
102 Pfeiffer Jonas Team Hanau - Storck + 05:43
103 More-Gosselin Oliver Mark Epronex-Hungary Cycling Team + 05:43
104 Prudnikau Dzmitry Bialini Elitewheels RevoltTech + 05:43
105 Bartkowski Kacper Region Warmii I Mazur + 05:43
106 De Mey Remi Kaunas Cycling Team + 05:43
107 Obitko Jakub Cyklo Tym Havirov Team + 05:43
108 Matysiak Karol TC Chrobry Scott Glogow + 05:43
109 Zdanevicius Jokubas Voltas Cycling Team + 05:43
110 Glanz Michal JBG2-Cryospace + 05:43
111 Bental Aviv Israel + 05:43
112 Brönner Johannes Team Hanau - Storck + 05:43
113 Malachowski Jakub TC Chrobry Scott Glogow + 05:59
114 Mielczarek Milosz TC Chrobry Scott Glogow + 05:59
115 Stempnakowski Mateusz Region Warmii I Mazur + 06:27
DNF Malkowski Artur Region Warmii I Mazur
DNF Borowski Sebastian Bialini Elitewheels RevoltTech
DNF Krupa Adrian Bialini Elitewheels RevoltTech
DNF Wieczorek Pawel Cyklo Tym Havirov Team
DNF Wyszynski Aleksander Cyklo Tym Havirov Team
DNF Rykowski Lukasz KLTC Konin
DNF Kaminski Jakub Luks Trojka Piaseczno
DNF Szymanski Lukasz Luks Trojka Piaseczno
DNF Lond Daniel Team CO Play - Giant
DNF Weyer Michael Team Hanau - Storck
DNF Kornilovs Vitalijs Voltas Cycling Team

Information