Bloeizone Elfsteden Fryslan - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Reinders Elmar Riwal Cycling Team 40 04:19:55
2 Van Dijke Mick Jumbo-Visma Development Team 30 + 00
3 De Jong Timo VolkerWessels Cycling Team 25 + 10
4 Vermeltfoort Coen VolkerWessels Cycling Team 20 + 14
5 De Vries Hartthijs Metec-Solarwatt p/b Mantel 15 + 14
6 Pluimers Rick Jumbo-Visma Development Team 10 + 14
7 Bloem Joren À Bloc CT 5 + 14
8 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus 3 + 14
9 Teutenberg Tim Torn Leopard Pro Cycling 3 + 21
10 Lindeman Bert-Jan VolkerWessels Cycling Team 3 + 36
11 Van Sintmaartensdijk Daan VolkerWessels Cycling Team + 38
12 Eising Tijmen VolkerWessels Cycling Team + 40
13 Lemmen Bart VolkerWessels Cycling Team + 02:35
14 Marsman Tim Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:35
15 Broex Victor Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:37
16 Budding Martijn Riwal Cycling Team + 03:50
17 Koster Adne Allinq Continental Cyclingteam + 03:50
18 Hesters Jules Sport Vlaanderen-Baloise + 03:50
19 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team + 03:50
20 Hoppezak Vincent BEAT Cycling + 03:50
21 Leijnse Enzo Development Team DSM + 03:50
22 Loohuis Lars À Bloc CT + 03:50
23 Reinderink Joris Development Team DSM + 03:50
24 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 03:50
25 Ottema Rick Metec-Solarwatt p/b Mantel + 03:50
26 Juntunen Antti-Jussi À Bloc CT + 03:50
27 Zahalka Matej Elkov-Kasper + 03:50
28 Staune-Mittet Johannes Jumbo-Visma Development Team + 04:01
29 Mihkels Madis Team Ampler-Tartu2024 + 04:35
30 Celi Harm Jegg-DJR Academy + 04:35
31 Eddy Patrick Development Team DSM + 04:35
32 Tuscano Alessandro Bingoal-WB Development Team + 04:35
33 Vanhoof Ward Sport Vlaanderen-Baloise + 04:35
34 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus + 04:37
35 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling + 04:39
36 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team + 04:50
37 Del Grosso Bodi À Bloc CT + 05:19
38 Del Grosso Tibor Metec-Solarwatt p/b Mantel + 05:19
39 Vandepitte Nathan Bingoal-WB Development Team + 05:19
40 Apers Ruben Sport Vlaanderen-Baloise + 05:19
41 Keup Pierre-Pascal Team Lotto-Kern Haus + 05:19
42 Toupalik Jakub Elkov-Kasper + 05:19
43 Daemen Stijn BEAT Cycling + 05:34
44 Lambrecht Michiel Bingoal-WB Development Team + 05:37
45 Dijkman Redmar John Deere Cycling Team - NWVG + 05:37
46 Klaver Jente VolkerWessels Cycling Team + 05:37
47 Colman Alex Sport Vlaanderen-Baloise + 05:37
48 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling + 05:40
49 Van Lingen Gerrie Jegg-DJR Academy + 05:40
50 Rouffaer Lars Allinq Continental Cyclingteam + 05:40
51 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 05:40
52 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 05:40
53 Kovar Stefan Austria + 05:40
54 Sijbrandi Philip WV West Frisia + 05:40
55 Verburg Luke À Bloc CT + 05:40
56 Kurits Joonas Team Ampler-Tartu2024 + 05:40
57 Temmen Jan Team Dauner | AKKON + 05:40
58 Toupalik Adam Elkov-Kasper + 05:40
59 Mertens Julian Sport Vlaanderen-Baloise + 05:40
60 Kerckhaert Jochem BEAT Cycling + 05:40
61 Godart Bo X Speed United Continental + 05:40
62 Dens Tuur Sport Vlaanderen-Baloise + 05:40
63 Barta Jan Elkov-Kasper + 05:40
64 Appel Stijn À Bloc CT + 05:45
65 Knaapi Markus Team Ampler-Tartu2024 + 05:46
66 Van Uum Lars Allinq Continental Cyclingteam + 05:46
67 Bernard Thibaut Bingoal-WB Development Team + 05:59
68 Lührs Leslie Team Lotto-Kern Haus + 06:02
69 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 06:02
70 Lamberink Steyn Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 06:26
71 Reinderink Pepijn Development Team DSM + 06:30
72 Vierhout Maarten Allinq Continental Cyclingteam + 10:06
DSQ Büchli Matthijs BEAT Cycling
DNF Paterson Aden Allinq Continental Cyclingteam
DNF Vliek Mike Allinq Continental Cyclingteam
DNF Buschek Paul Austria
DNF Götzinger Valentin Austria
DNF Kabas Maximilian Austria
DNF Kerschbaumer Leo Austria
DNF Schmidbauer Maximilian Austria
DNF Burger Sven BEAT Cycling
DNF Janssen Lucas BEAT Cycling
DNF Declerck Jelle Bingoal-WB Development Team
DNF Jacques Lucas Bingoal-WB Development Team
DNF Tietema Bas Bingoal-WB Development Team
DNF Onley Oscar Development Team DSM
DNF Wilksch Hannes Development Team DSM
DNF Babor Daniel Elkov-Kasper
DNF Otruba Jakub Elkov-Kasper
DNF Reha Filip Elkov-Kasper
DNF Bos Henk Houttec Cycling Team
DNF Cordes Jeffrey Houttec Cycling Team
DNF Elzinga Daniel Houttec Cycling Team
DNF Fledderus Joeri Houttec Cycling Team
DNF Hoekstra Ruben Houttec Cycling Team
DNF Kok Michiel Houttec Cycling Team
DNF Prinsen Mark Houttec Cycling Team
DNF De Leng Mathijs Jegg-DJR Academy
DNF De Schepper Ward Jegg-DJR Academy
DNF Peetoom Nelson Jegg-DJR Academy
DNF Rasenberg Martijn Jegg-DJR Academy
DNF Veling Quinten Jegg-DJR Academy
DNF Bakker Bjorn John Deere Cycling Team - NWVG
DNF Dogterom Mike John Deere Cycling Team - NWVG
DNF Krul Stef John Deere Cycling Team - NWVG
DNF Lange Wessel John Deere Cycling Team - NWVG
DNF Sweering Harry John Deere Cycling Team - NWVG
DNF Voogel Jaap John Deere Cycling Team - NWVG
DNF Hodapp Johannes Leopard Pro Cycling
DNF Maris Elias Leopard Pro Cycling
DNF Wolf Justin Leopard Pro Cycling
DNF Mijnsbergen Thomas Metec-Solarwatt p/b Mantel
DNF Drost Melvin Monda Vakantieparken-Ijsselstreek
DNF Ellerman Leon Monda Vakantieparken-Ijsselstreek
DNF Gmelich Meijling Jarno Monda Vakantieparken-Ijsselstreek
DNF Louwerensen Tijn Monda Vakantieparken-Ijsselstreek
DNF Ter Weeme Jelle Monda Vakantieparken-Ijsselstreek
DNF Van Izerloo Beau Monda Vakantieparken-Ijsselstreek
DNF Van Lohuizen Stijn Monda Vakantieparken-Ijsselstreek
DNF Salby Alexander Riwal Cycling Team
DNF Søgaard Kasper Viberg Riwal Cycling Team
DNF Vosgerau Søren Riwal Cycling Team
DNF De Heij Joppe Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Hezeman Rick Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Johannink Jelle Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Lubbers Christiaan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Schulten Chiel Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF van der Veen Steyn Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Fretin Milan Sport Vlaanderen-Baloise
DNF Demeyere Torsten Tarteletto-Isorex
DNF Jordens Jarno Tarteletto-Isorex
DNF Lemmens Sander Tarteletto-Isorex
DNF Teugels Lennert Tarteletto-Isorex
DNF Van Breussegem Elias Tarteletto-Isorex
DNF Wold Marius Tarteletto-Isorex
DNF Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024
DNF Laanemäe Erki Team Ampler-Tartu2024
DNF Roos Andre Team Ampler-Tartu2024
DNF Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024
DNF Gehrke Paul Team Dauner | AKKON
DNF Greenberg Cory Team Dauner | AKKON
DNF Messerschmidt Jonas Team Dauner | AKKON
DNF Raßmann Frederik Team Dauner | AKKON
DNF Ury Noe Team Dauner | AKKON
DNF Brescher Leon Eduard Team Lotto-Kern Haus
DNF Kuhn Jan Team Lotto-Kern Haus
DNF Theiler Ole Team Lotto-Kern Haus
DNF Dekker Tijs WV West Frisia
DNF Feenstra Bas WV West Frisia
DNF Pronk Jens WV West Frisia
DNF Van der Veen Aldert WV West Frisia
DNF Visser Guillaume WV West Frisia
DNF Wit Perry WV West Frisia
DNF Bij de Weg Stefan Wieler Combinatie Friesland
DNF De Vries Jacco Wieler Combinatie Friesland
DNF Dillema Arjen Wieler Combinatie Friesland
DNF Kooistra Jorn Wieler Combinatie Friesland
DNF Luca De Vries Bas Wieler Combinatie Friesland
DNF Van Der Leeuw Quint Wieler Combinatie Friesland
DNF Van Der Meer Werner Wieler Combinatie Friesland
DNF Bardi Jack X Speed United Continental
DNF Borgers Gilles X Speed United Continental
DNF Burtnik Evan X Speed United Continental
DNF Ernst Chris X Speed United Continental
DNF Teasdale Josh X Speed United Continental
DNF Vermeulen Hendrik X Speed United Continental
DNF Pluto Martins À Bloc CT

Information